2,901

Odp: Pszenica

Chłopaki czy pryskacie na t3? Wycofali mnóstwo środków i teraz zastanawiam się co kupić. Pomijajac już, ze i tak trzeba będzie pewnie zamawiać, bo stany magazynowe maja słabe.

2,902

Odp: Pszenica

Ogólnie mam ładną i zdrową pszenicę. Ziemia jednak mozaikowata są miejsca że już kwitnie ale w większości kończy kłoszenie. Mam tazer + soligor. Też mam dylemat wjeżdżać czy jeszcze czekać.

2,903

Odp: Pszenica

W jakich dawkach będziesz dawał?

2,904 Ostatnio edytowany przez androl (2022-06-06 09:25:48)

Odp: Pszenica

tazer 0,6-07 + soligor 0,5 po konsultacji tazera też 0,5 wjeżdżam dziś wieczorem.

2,905

Odp: Pszenica

Ruszacie chłopaki z azotem czy czekacie

2,906

Odp: Pszenica

Dziś objeździłem pola, susza, wszędzie wjadę nawet po sporym deszczu. Dziś było -7 nad ranem, w dzień +2 i intensywne słońce. Osobiście trochę poczekam, trochę lipne warunki żeby się azot przyzwoicie wchłonął.

2,907

Odp: Pszenica

Ja też nie mam sraczki na rozlewanie Rsm

Rolnik z powołania:-)

2,908

Odp: Pszenica

Przymrozki  są   w piatek lub sobotę rozleje RSM   i będę patrzył co dalej się będzie działo .   a że RSM na wszystko po 150l i  koniec  tak że nie ma za wiele roboty .   spokojnie czekam na  siew jęczmienia   i buraka ... |Bo do kuku to spokojnie jeszcze  miesiąc  na luzie

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

2,909

Odp: Pszenica

Ja dziś sypalem potas pod gorczycę.....
Nie skończyłem bo nowy przewód od wskaźnika ciśnienia oleju w silniku strzelił.... Dobrze w porę zobaczyłem bo by się wykrwawił i zdech....

Jutro kończę potas i chyba będę śmigał z azotem.
Teoretycznie zima ma jeszcze trzymać ale jakiś sensownych opadów nie przewidują przez ok 2 tyg....
Rok temu u mnie nie padało od końca lutego do mają ..... 6l kto posiał w lutym w 3 pierwsze dni marca wygrał...

2,910 Ostatnio edytowany przez androl (2023-03-01 21:26:42)

Odp: Pszenica

U mnie sytuacja wodno-pogodowa jest analogiczna do ubiegłorocznej. Nie posiałem w ubiegłym roku na początku marca bo mnie połamało, później sucho i mroźno więc czekałem. Siałem chyba 6 IV po deszczu i plony miałem niemal rekordowe, kto u mnie poczekał też miał rewelacyjne. Kolega pomny ubiegłorocznego rozsiewu 1 III w tym roku czeka, żeby nie mieć deja vu. Ogólnie nieliczni w okolicy ruszyli. Dziś o 11-tej ziemia w rzepaku była jeszcze zamarznięta a słońce ostro dawało. Gdyby to były chociaż pochmurne dni, pewnie bym ruszył.
Acha siewka podpięta czeka.

2,911

Odp: Pszenica

Pszenice posiałem dziś jutro sypie w żyto

2,912 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2023-03-02 09:33:45)

Odp: Pszenica

Po gospodarstwach w okolicy mało kto się ruszył. Choć zeszłej nocy tak ok 4-5 było słychać ciągniki. Jedynie w rzepaku widać ślady przejazdu.


Ja szybko nie wyruszę. Miałem rozpoznawczo wyjechać na łąki z wieloskładnikowym ale jak odkryłem rozsiewacz z zimowego przykrycia to sobie przypomniałem po co ten pas transportowy jest na nim założony. Woziłem na jesień wapno i pękła rama na szybko spiąłem pasem wapno tanie więc można ryzykować nawóz to jednak inne koszty. Próbowalem teraz polepić to nie ma sensu i chyba przyjdzie kupić coś taniego na jeden sezon a później poszukać lepszego.

2,913

Odp: Pszenica

Ja już wszystko wysiane na rzepaki i zboże. Saletrosan iSalmag .

Leszek   dla kolegów'

2,914

Odp: Pszenica

Nerwy bo 07.03.na 21 dni sanatorium w Iwonicz-Zdrój....może ktoś był albo mieszka w pobliżu. Pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

2,915

Odp: Pszenica

Ponoć 5 stów na dzień trzeba mieć. Leszek 10 koła do portwela i jazda. 
Zapomniałem że teraz są karty, więc można ją wyzerować ????

2,916

Odp: Pszenica

W mojej okolicy spora część już posiała co miła....

2,917

Odp: Pszenica

androl napisał/a:

Ponoć 5 stów na dzień trzeba mieć. Leszek 10 koła do portwela i jazda. 
Zapomniałem że teraz są karty, więc można ją wyzerować ????

...No tak ale ja z żoną jadę....raczej szaleństwa nie będzie.. pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

2,918

Odp: Pszenica

No to zaszalej z żoną jak za młodych lat.

2,919 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2023-03-04 10:49:17)

Odp: Pszenica

On do sanatorium jedzie. Zdrowie już nie te by tak szaleć.

A tak w ogóle to z czyja żona jedziesz? Chyba na taką wycieczkę swojej nie wziąłeś co nie ? big_smile

2,920

Odp: Pszenica

Mój ojciec który ma prawie 85 lat dostał zaproszenie na imprezę z okazji 100-tnych urodzin swojej chrzestnej.