161 Ostatnio edytowany przez gelek79 (2018-05-14 20:28:39)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Mój dobry kolega przyjechał do mnie dzisiaj z plazmą, wydmuchał mi otwór jak ta lala, nawet nie wiedziałem że takie maszyny istnieją, czekam teraz na śrube z przenna, jak dojdzie to wymienie i powinnno być ok

Śruba doszła- wymieniona, sprzęgło ustawione niby wszystko gra tylko ta pompka coś mi nie pasi, jak potrzymam nogę na pedale dłużej to potem trzeba popompować żeby znowu wrzucić bieg

W końcu się udało...............
Rolnik hobbbysta ( zmieniam hobby na wino kobiety i śpiew
Specjalista od "burz" smile

162 Ostatnio edytowany przez darus0955 (2018-08-13 20:27:24)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Witam mam również problem ze sprzęgłem strasznie ciężko chodzi tyle ile siły w nodze tyle wcisne a co za tym idzie słabo wysprzęgla ale jak hamulec wcisnę ze 2 razy to chodzi dobrze . A wczoraj jak go odpaliłem nie było jeszcze powietrza w butli to po puszczeniu sprzegła fortschritt ruszył zrywnie po ok 5 sec od puszczenia pedału sprzęgła .czytałem w tym temacie o przeczyszczeniu jakiegoś zaworu ale niestety zdjęcia nie aktualne .czy to o ten zawór chodz ? https://www.fotosik.pl/zdjecie/8b030feb58ab6c7f

163

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Temat wałkowany wiele razy.  Wszytko opisane we wcześniejszych wpisach. Cały osprzęt sprzęgła począwszy od łapek przez kalamitki hydraulikę zawory do przejrzenia...

164

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Mam problem ze sprzęgłem. Wspomaganie kierownicy chodzi zawsze i dobrze. Wspomaganie sprzęgła i hamulca działa przez krótką chwilę po zapaleniu ciągnika, a później muszę na siłę wcisnąć hamulec do końca i dopiero wtedy wspomaganie sprzęgła działa. Czyściłem dławik pod kabiną i sprawdzałem zawór z kulką. Gdzie jeszcze szukać? W tym serwie od sprzęgła? Rozbierał i naprawiał to już ktoś?

165

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Jak masz od kogo pożyczyć zawór trójdrożny byłoby najlepiej. Może być jednak walnięty, to z mojego doświadczenia, czyszczenie nie pomogło.

166

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Trójdrożny czyli ten z kulką koło sprzegła gumowego?

167

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Za prawym akumulatorem, przy słupku kabiny.

168

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Rozbieralem go ze 3 razy i sprzęgło chodzi przez 15min. Ostatnim razem podkladalem już podkladke pod sprezyne i dalej to samo. Rozbierając to nie zauważyłem zużycia czy jakiegoś większego syfu w środku

169

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Też tak miałem kilka minut i koniec, pożyczyłem od kuzyna założyłem i wszystko się znalazło. Kolega z FF przysłał mi bo miał na zbyciu i jest okey.

170

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

misiek napisał/a:

Rozbieralem go ze 3 razy i sprzęgło chodzi przez 15min. Ostatnim razem podkladalem już podkladke pod sprezyne i dalej to samo. Rozbierając to nie zauważyłem zużycia czy jakiegoś większego syfu w środku

Czas na pedały od autosana całkiem inna bajka.

171

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Co jest potrzebne do przeróbki? Zdjęcia jakieś można?

172

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

misiek napisał/a:

Co jest potrzebne do przeróbki? Zdjęcia jakieś można?

W dalszej części wątku:
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=3924

173

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Panowie, przy okazji remontu skrzyni wymieniłem uszczelnienia we wspomaganiach sprzęgła i hamulca. Dolałem 20l oleju niby hipol taki jak był w skrzyni. Teraz wspomaganie jest super, ale jak olej zaczyna się silniej nagrzewać powiedzmy od 30* w górę, wspomaganie sprzęgła i hamulca robi się coraz słabsze aż całkiem pada. Kierowanie jest ok. Jak tylko olej ostygnie, i nie pracuje się cięzko np WOM-em w prasie, to wszystko jest ok. Zawór przy słupku rozebrany sprawdzony, dławiki przy serwach ok. Dolewka oleju tak mu "pomogła"? Przed tym całym remontem było wszystko ok, jedynie pociły się serwa od wspomagania a teraz kupa..

174

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Sprawdź czy olej się nie pieni jak jest ciepły. Jeżeli olej jest ok to wypadało by zmierzyć ciśnienie jakie daje pompa na zimnym i na ciepłym. Może ona już klęka

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

175 Ostatnio edytowany przez Helmut (2022-07-25 06:05:50)

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Olej się nie pieni. Pompa ma 1,5 roku, nowa ruska, kręci się kierownicą lekko tak jak przedtem więc ciśnienie ok. Przed remontem wspomaganie było ok, zastanawiam się czy nie rozcieńczyłem oleju w skrzyni tą dolewką bo ten nowy hipol orlenowski był rzadszy od tego hipolu ze skrzyni. Zwłaszcza że jak olej się nie nagrzewa silnie to mogę cały dzień jeździć i wspomaganie pedałów działa jak należy.

176

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Ja w swoim mam 10w30 i do tego słabą pompę a jednak wspomagania działają.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

177

Odp: sprzęgło cięzko chodzi

Przejrzałem jeszcze raz zawór pod kabiną. Wymieniłem oring ten wewnątrz 14mm. Dodatkowo pod pierwszą sprężynę w tym kapslu na klucz płaski wykręcany podłożyłem trochę, tak żeby naciąg sprężyny był ok 2mm. Wcześniej było prawie nic. Teraz jak naciśnie się hamulec i następnie sprzęgło energicznie się naciska to chodzi leciutko, ale słychać taki szum przelewanego oleju. Wcześniej tego nie było. Zobaczymy jak będzie na gorącym oleju.
Za co odpowiada ten mały zawór igłowy co pod jego sprężynę podłożyłem?