1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2022-08-11 15:29:03)

Temat: Słonecznik.

Panowie powoli planuje przyszłoroczne zasiewy.
Mam działkę z glebą od żwiru po glinę średnio Va. Będze na tym rósł slonecznik?
Czy ktoś ma porównanie choć domyślam się że to ciężko określić uprawa której z rośliny jest pewniejsza w suche lata słonecznik facelia?
Mógłbym zasiać tam grykę ale działka ma bogaty bank. Chwastów.....

2

Odp: Słonecznik.

Va ?

Na bogaty bank chwastów i zmienne gleby to ten słonecznik z kolbami jest niezastąpiony

3

Odp: Słonecznik.

mam teraz posiany na takiej słabej działce i wygląda nieźle. Jak skoszę będzie znany wynik smile

4

Odp: Słonecznik.

Właśnie obserwuję w moich stronach, na słabych glebach dużo lepszy, na glinach wręcz słaby.

5

Odp: Słonecznik.

Ph jest ważne jak zwykle

6

Odp: Słonecznik.

Krzysiek napisał/a:

Panowie powoli planuje przyszłoroczne zasiewy.
Mam działkę z glebą od żwiru po glinę średnio Va. Będze na tym rósł slonecznik?
Czy ktoś ma porównanie choć domyślam się że to ciężko określić uprawa której z rośliny jest pewniejsza w suche lata słonecznik facelia?
Mógłbym zasiać tam grykę ale działka ma bogaty bank. Chwastów.....

Siałem ale na poplon.. Na totalnym piochu ciągnął ładnie o ile była woda. Jeśli trafiłem na suszę to go dobiło. Aa no i lałem pod niego gnojowice

7

Odp: Słonecznik.

Na wiosnę wpadł mi pomysł na zarobek, a  mianowicie słonecznik na kwiaty pomysł fajny nasiona kupiłem posiałem pięknie rosło ,kwiatów nie sprzedałem brak zainteresowania w lokalnych kwiaciarniach i ogólnie
w w śród znajomych nawet żonie się nie  podobały   .Z Zostawiłem na nasiona ptaki obroniły temat dosłownie w jeden dzień