Temat: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem kombajnu Claas Mercator 75. Wiem że niektórzy z was są posiadaczami takich maszyn lub kiedyś  nimi byli. Mam pytanie odnośnie:
-jaki olej do hydrauliki dolać bo był wyciek z orbitola i jest mało
-muszę wymienić parę drutów w klepisku bo są pogięte i pare urwanych (jak to najlepiej zrobić jakie druty itd._
-nie wiem co to jest pomiędzy łapaczem kamieni a klepiskiem jest taka rynienka która jest poruszana tą dzwignia co regulacja szczeliny
-klepisko ma takie 3 żaluzje jak to się z tym obchodzi. kiedy się je zamyka a kiedy otwiera
-i wiele innych porad udzielcie z chęcią się czegoś dowiem nowego

2 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2014-06-08 18:34:54)

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

Były  posiadacz Mercatora 12sezonów] 500504002 służę pomocą

3

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

specjalista od mercatora to ja masz kłopot dzwon 511437686

Masz problem z Claasem Mecatorem, pisz na pewno pomogę tel  790-555-450 zmiana nr GG 35541292

4 Ostatnio edytowany przez Pajej (2014-08-24 10:37:12)

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

Tomcio dawno cie nie był na forum co u cb?

Tak z ciekawości to ile dałes za 75? ja może bede sprzedawał swoja 60 i nie wiem ile wołać

Rolnik z powołania:-)

5

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

claas merkator to młodszy brat matadora i mam pytanie czy ktoś zakładał skrzynie biegów od busa zamiast wariatorów młocarni bo strasznie mi się to nie podoba i trzeba to przerobić o sprzęgło się nie martwcie bo wiem jak to rozwiązać.

6

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

co Ci sie tam nie podoba?

Rolnik z powołania:-)

7

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

dwa pasy i cztery wariatory i pas gładki jakbym założył skrzynie i dwie przekładnie skośne to by było prościej i bez awaryjne ,tylko były trzy prędkości młocarni 500-1000-1500 albo coś koło tego smile

8

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

ja na to nie narzekam

Rolnik z powołania:-)

9

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

u mnie to działa ale mi się nie podoba i muszę coś przerobić smile

10

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

to kombinuj i podziel sie efektami

Rolnik z powołania:-)

11

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

ok ale wiosną teraz kończę ciapka(a póżniej inne rzeczy do zrobienia), w końcu czuć moc smile

12

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

Panowie orientujecie się może czy od merkatora będzie silnik pasował do dominatora 100 czy 105? Szukam coś i od merkatorów jest tych silników do sprzedania, a do dominatorów mało. Wg. konedaty miały te największe 150koni to już starczyłoby.

13

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

mercator największy motor miał 105KM więc dużo za mało do 105. Jedynie od dominatora 85 150KM silnik OM352 z turbo mógłby dać radę albo OM 366a z tych nowszych ale koszt takiego silnika równy wartości 105. A co twój znowu się wypiął na robotę?

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile

14

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

Kurde faktycznie chodziło mi o 85 dawno byłem na konedacie... Wykosiłem pół hektara i silnik gotuje się od środka już nie chcę remontować tego. Nie wiem co tam jest grane i już nawet nie chcę go naprawiać. Tyle w życiu silników zrobiłem i wniosek jest chyba jeden, że muszę zmienić szlifierzy. Dobrze  że na żniwa kupiłem drugi kombajn.
105 chciałbym do kukurydzy.

15

Odp: Claas Mercator 75 świeży zakup i parę pytań

55 247 41 01 spróbuj tutaj to firma z Nowego Dworu Gdańskiego oni naprawiają Mercedesy, sprzedają części i używane silniki.

Fortschritt b201/5 Fortschritt E512 Fortschritt B-605
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej smile