1,841

Odp: Kukurydza Na Ziarno

3 skiby Ci pociągnie, orałbym wszystko na razówkę i po problemie.

1,842

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Tego poplonu na rszówke nie zaorze ładnie, a poza tym orka jest bee tak jak na moim filmiku pokazywałem

Rolnik z powołania:-)

1,843

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Do wiosny nie wiele się rozłoży tyle że to potniesz i wymieszasz z ziemią.
Już za tydzień prognozują pierwsze mrozy.
Możesz się przyczaić. Gdyby przyszedł mróz -10więcej nie czekasz na nic tylko wpadasz puki zmarznięte w pole z broniami  chyba że masz wały jakiekolwiek byle szerokie.  Polon będze jak szkło. Ale ten efekt jest tylko raz przy pierwszym mrozie. Kiedy rozmarzenie po ponownym zamarznięciu nie będzie efektu

1,844

Odp: Kukurydza Na Ziarno

A dlaczego chcesz żeby się to szybko rozłożyło?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

1,845

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Żeby podczas rozkładu nie zabierało wody kukurydzy

Rolnik z powołania:-)

1,846

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pajej. Wodę zabiera np gips. Dodajesz do proszku wody  ta się z nim wiąże na zawsze.
Resztki pozniwne , z poplonu wodę łapią jak gąbka.
Gdy wilgotność gleby obok "gąbki" spada ta oddaje wodę....  Ja ten syf traktuje jako skarb....
W tym roku pszenica poszła prosto w ściernisko z 20 cm samosiewami gryki..... Wygląda najlepiej we wsi smile

1,847

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Zgodzę się tylko jak zniszczę jesienią to ta gąbka wchłonie wodę ze śnieg a odda wiosną kukurydzy, a jak zniszczę wiosną to ta gąbka zabierze wodę kukurydzy. Nie wiem czy rozumiesz moje myślenie

Rolnik z powołania:-)

1,848

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jak zbierze wiosna to komu odda?logiczne że kukurydzy!?

1,849

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pajej.  Zakładając że od zniszczenia wiosna do siewu spadnie parę litrów wody nic się nie zmienia....
Możesz to zniszczyć 1marca nikt Ci nie każe czekać do maja. Odpuść trochę bo szukasz problemów tam gdzie ich nie ma....

1,850

Odp: Kukurydza Na Ziarno

100/100

1,851

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dziś zakończyłem prace polowe 2022 r. Pola po kukurydzy skoszonej 31.X po tygodniu były robione 2 x talerzówką z wałem, po tym zabiegu wyglądały jak u Pajeja z jego filmiku. Jako że prognozują załamanie pogody dziś zaorałem. Działka 1.25 ha V kl. ziemi dzierżawa, piąty rok z rzędu kukurydza, pierwsza była skoszona na kiszonkę. Kukurydzę będę tam siał do kiedy będę ją obrabiał. Omacnicy w tym roku nie zauważyłem żadnych połamanych roślin. Resztek pożniwnych z poprzednich lat nie wyorywałem, wszystko pięknie się rozkłada. Technologii nie będę już zmieniał nie ten pesel.

1,852

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jeżeli gorczyca  ma zawiązki  łuszczyn i coś w nich jest  Chodzi mi o poplon to nie niszcz tego   tylko skoś na wiosnę albo w grudniu   , od 3 lat tak robię i tylko w tamtym roku się nie udało ...    a tak to  150 kg gorczycy  minimum ...  więc się  opłaca ...
mam w tym roku zostawione  20ha gorczycy  i 10 facelii       zobaczymy co z tego będzie ... a  tak to się tymi badylami nie przejmuj   na wiosne po  przymrozkach   rozkruszy się przy  byle jakim agregacie    Ale temat  chyba o kukurydzy !!

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

1,853

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pajej już wrzucił filmik z mulczowania.

1,854 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2022-11-18 19:35:37)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No ładnie urosła. Nie wiem co to za teoria że nie powinna kwitnąć..... Słyszałem już nie raz....
Co jeszcze było w mieszance? Widzę rzodkiew ....

1,855

Odp: Kukurydza Na Ziarno

androl napisał/a:

Pajej już wrzucił filmik z mulczowania.

Mulczowałem pod groch. Pod kukurydzę część zostaje do wiosny, a część była talerzowana i wiosną uprawa na głęboko ma być.

W mieszance była facelia gorczyca słonecznik owies len i gryka. chyba tyle w losowych ilościach

Rolnik z powołania:-)

1,856

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Jakby ktoś szukał nasion na nowy sezon czy to ziarno czy też kicha to się polecam????

1,857

Odp: Kukurydza Na Ziarno

SIejecie już kukurydzę? U mnie już sieją od dawna, ale ziemia jeszcxze zimna. Mam tylko troszkę i własny siewnik to nie wiem czy nie poczekać jeszcze trochę choć, znaki wskazują, żeby siać.

1,858

Odp: Kukurydza Na Ziarno

W moich stronach siewy na ukończeniu, ja siałem w piątek.

1,859 Ostatnio edytowany przez Massey (2023-04-30 18:34:37)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja zaczynam jutro na kiszonkę. Byłem u narzeczonej pod Częstochową to nawet dziś tam siali.

1,860

Odp: Kukurydza Na Ziarno

U mnie w połowie zasiewów jeśli chodzi o okolice.

Ja zasiałem wczoraj. I trzech innych też. Temperatury gleby nie zmierzyłem w tym roku. Może jutro jak nie zapomnę.

Mniszek kwitnie już od dwóch tygodni pierwsze siewy w okolicy były w piątek ponad tydzień temu na razie jej nie widać.