201

Odp: Jaki wybrać agregat

W obecnej konfiguracji nie chciałbym żadnego. Ja piszę Marek te talerze to może i by coś wniosly ale z przodu. A ten solo to tylko bałagan będze robił.
Gęstość pazurków sprawa drugorzędną ....

Papej z rana oglądałem Twój film o wsiewce nostrzyka.
Zostawiłeś go?  Ma być dla pszczół w tym roku?  Sąsiad to sieje w takim celu. I z tego co widzę to czasem przed zimą go nie widać wcale a po żniwach ma 2m. Jeśli nie ma w glebie żadnej chemii to nie trafiłbym nadziei .

202

Odp: Jaki wybrać agregat

To na co zwracać uwagę przy szukaniu bezorkowca? Ja mam radło, zresztą widziałeś na YT. Myślałem że te z linku były lepsze
Nostrzyk na jednej działce dla pszczół zostawiłem. Przed samą zimą ściołem mulczerem żeby właściciel pola widział że coś jest zrobione i nie szukał innego dzierżawcy

Rolnik z powołania:-)

203

Odp: Jaki wybrać agregat

mpopis napisał/a:

brał bym    ten drugi, bo z tej talerzówki marny pożytek, zamiast tego dać dwa pola bron 20tek

Tylko brony mogłyby się zapychać w takich warunkach https://youtu.be/oz0hAebHZSM

Rolnik z powołania:-)

204

Odp: Jaki wybrać agregat

Bezorkowiec musi mieć wały. To co masz na filmie już coś wnosi.  Możesz kupić golasa i coś mu dołożyć. Z tym że np ten czterobelkowy plus jakikolwiek wał  to wychodzi kawał klamota długi w h.... Pytanie jak z tym po drodze jechać. 
Bron bezpośrednio za bezorkowcem nie widzę. 
Ale mimo nie orania w gospodarstwie mam i używam....

205

Odp: Jaki wybrać agregat

Akurat z tego wału nie jestem zadowolony i myślałem że talerzówka byłaby lepsza z tyłu.
A jak ma się to do mocy ciągnika? U mnie jest 7 łap i na 120km wydaje mi się optymalnie, a te mają 9-10 łap czyli tyle co nowego 3m bezorkowce do których trzeba 150 km

Rolnik z powołania:-)

206

Odp: Jaki wybrać agregat

Wydaje mi się że opór będze większy. Zwolnisz i spulchnisz glebie podobnie.
Niech się Marek wypowie on bardziej doświadczony ..
Pajej a Ty wlazles w ekologię?
Widziałem film z żytem po chwastowniku....

207

Odp: Jaki wybrać agregat

Ekologii to się uczę dopiero, wybrałem kilka działek i na nich się uczę. Może kiedyś zrobię sobie papier na eko. Na razie to testy tylko dla mnie, nadwyżki mąki sprzedaje. Mam orkiszową jak kogoś interesuje

Rolnik z powołania:-)

208

Odp: Jaki wybrać agregat

przy takiej małej mocy i gabarycie traktora trzeba by zrobić coś półzawieszanego żeby robić sensowną uprawę. Najlepiej jakiś wał kolczasty ....

209

Odp: Jaki wybrać agregat

Za te pieniądze to sprzedam swojego b235. 2,2 metra, 11 zebów w 4 rzędach i z tyłu wał rurowy

E 516 na części
Telefon 695 076 269

210

Odp: Jaki wybrać agregat

Jaka moc ciągnika do niego jest potrzebna?

Rolnik z powołania:-)

211

Odp: Jaki wybrać agregat

120 pociągnie....

212

Odp: Jaki wybrać agregat

Wrzuć jakieś foty

Rolnik z powołania:-)

213

Odp: Jaki wybrać agregat

Ja go ciągam swoim ruskiem 105 koni brachol swoim 135, mój daje radę ale wiadomo że wolniej niż brata sprzęt. Jest tylko jeden powód dla którego chce się go pozbyć- kamienie na polu i co chwila wyłażenie i wymiana śrub. Acha redlice ma wąskie typu kockerling

E 516 na części
Telefon 695 076 269

214

Odp: Jaki wybrać agregat

Podrzuć zdjęcia

Rolnik z powołania:-)

215

Odp: Jaki wybrać agregat

To napisz mi na tel że ty to ty , na telefon wyśle ci zdjęcia bo tu coś mi nie idzie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

216

Odp: Jaki wybrać agregat

Jak by ktoś chciał mam   rabewerk  7 łap  non stop na sprężynie , zagarniacze i wał ,   gęsiostopy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

217

Odp: Jaki wybrać agregat

Masz ogłoszenie ? Jak nie to napisz cenę i jakieś foto zapodaj.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

218

Odp: Jaki wybrać agregat

na olx wisi   niebieski za 7 oddam bo szukam czegoś w 4 belkach   bo chce zrobć agragat półzawieszany z talerzówką z przodu lub tyłu tego jeszcze nie wiem ... ale coś na wzór topdown  jak by wyszło to by była gitara ... dla tego agregat 2 belkowy  mi nie pasuje ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile