11,681

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki orientujecie się może czy patelnię można zarejestrować jako przyczepa rolnicza? KIedyś przerabiałem hlkę i autosankę z cięzarowej na rolniczą, ale to były typowe przyczepy i minęło kilka lat.

11,682 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2022-12-15 08:11:16)

Odp: GG FORUMOWE

natknołem sie dzisiaj na Marka Popisa smile https://www.youtube.com/watch?v=e6ck9REIU4M&t=25s

mdw

11,683

Odp: GG FORUMOWE

Muszę dolać oleju do hydrauliki wózka widłowego.
Stary rupieć.
Nie mam pojęcia co tam wlane. Jest czysty.  Nie chcę wymieniać wszystkiego
Co zrobić jakiś test mieszania czy jak?
Najlepiej pasował by mi HL46-68

11,684

Odp: GG FORUMOWE

Wyciągnij setkę z układu podziel na dwie pięćdziesiątki i do jednej dolej hl-46 jak nic się podejrzanego nie będzie działo w trakcie mieszania to dolej, a jak będą kłopoty to szukaj w innych rodzajach typu LHM itp Ze szpejów które miałem Toyota jeździła na jakimś zielonym ale na zielony od wspomagania nie protestowała, Daewoo na żółtym jakimś mieszalnym z hl-46. Najgorzej mam z anglikiem bo ma czerwony od wspomagań i tylko ten toleruje, ale na szczęście niewiele trzeba dolewać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11,685

Odp: GG FORUMOWE

Dzięki będę próbował. Lać się z niego nie leje. Mam do niego taka samoróbka łyżkę do ziarna i przy zakładaniu zawsze tam trochę oleju ucieknie ... Miałem szybkozlacza ale ciągle któreś się zacinało.....

11,686

Odp: GG FORUMOWE

Nie walą się komuś mały talerz do wysiewu granicznego rozsiewacza unii??

Albo gdzie to można znaleźć w dobrych pieniądzach na szybko?

11,687

Odp: GG FORUMOWE

Po co Ci to?
Zamknij to dłuższą łopatkę na zero i też będzie ok

11,688

Odp: GG FORUMOWE

Pierwsza próba Pola po 20m szerokie pierwsze ustawienie wg instrukcji i połowa idzie do sąsiada. Ale za to rowno sypie smile Stary model więc limitera brak trzeba talerzami kombinować. Ścieżki mam porobione a że się przy nich napracowałem będę z nich korzystać tak bym od połówki z przysłoną zaczął. Kiedyś te talerze widziałem za grosze teraz tylko korbanek wystawia na allegro za cenę niewiele niższa niż dałem za rozsiewacz.

Jak jutro nie będzie znów padać sprawdzę te ustawiane.

11,689

Odp: GG FORUMOWE

Chłopaki potrzebuję porady. Kupiłem działkę kiedyś na której jest trochę lasu. Jako że chciałem trochę prywatyzować ten las udałem się do leśniczego i wyczytał mi, że mogę wyciąć tylko 6m3  na 10 lat. Dodam, że działka ma 44ary i jest naprawdę sporo trzeba a wg przepisów to nie wytnę nawet 2procent. Czytałem trochę na ten temat i poniękąd starosta mógłby tę sprawę podjąć żeby pozwolić mi działać na działce jak chcę. Z mojej strony to nie byłoby problemu jakbym miał za każe jedno drzewo nasadzić nowe nawet razy3. Tak jak lasy państwowe robią.
Pamiętam, że lata temu MarekPe coś pisał w tym temacie, że leśniczy nie może zabronić korzystać z własnej nieruchomości. Tylko to dawno było, chyba oprę się gdzieś na jakiejś poradzie.

11,690

Odp: GG FORUMOWE

W lasach prywatnych wszystko zależy od starosty i jego planów , wiec żeby zwiększyć limit to do starostwa, i tam wszystkiego sie dowiesz , a leśniczy tylko wykonuje jego polecenia bo pewnie maja jakąs umowe, u mnie nie ma leśniczych i wszystko załatwia się w starostwie

11,691

Odp: GG FORUMOWE

Leśniczy terenu na którym jest działka z lasem nie ma nic do lasów prywatnych. Od prywatnych lasów jest leśniczy albo jako pracownik starostwa albo przez starostwo wynajęty.
Ważne jest jaki ma status ten las. Cz to jest faktycznie las, czy działka rolna z samosiewami drzew. Działkę rolną zalesioną można przywrócić do stanu z przed. Jest na to sposób. Z lasem jest trudniej. Dowiedz się jak to się ma i daj znać. Podpowiem w kwestii działki rolnej.

11,692

Odp: GG FORUMOWE

Każda gmina rządzi się po swojemu. W mojej są dwie gwiazdy, które odpowiadają za zagospodarowanie lasów niepaństwowych. Jak mają jakiś problem to i tak zwracają się z prośbą o pomoc do specjalisty zagospodarowania lasu Nadleśnictwa na terenie którego leży działka. Jeżeli jest to las, to starostwo ma obowiązek posiadać operat urządzeniowo-leśny, który jasno określa ile, jakiego i kiedy, drewna można z niego pozyskać. Zalesienie, czy dolesienie - no problem. W drugą stronę - nie do przejścia. W mojej gminie zajęło 3 lata wylesienie 250-260 metrów kwadratowych pod drogę.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11,693

Odp: GG FORUMOWE

W operacie leśnym w starostwie jest las i ma być las. Mnie wyrwało las do zera. Karpy sprzątnę i żyto zasieję. Mowy nie ma. Mam pięć lat na jego odtworzenie.

11,694

Odp: GG FORUMOWE

No włanie o to chodziło. Ja las mogę z powrotem dosadzić to dla mnie żaden problem. Kwestia, żebym mógł co starego wyciąć. W papierach jest jako las niestety, bo w gminie to raczej nie byłoby problemu. Dzięki Panowie.

11,695

Odp: GG FORUMOWE

Najważniejszego nie podałeś wieku lasu. Jak ma już blisko 100 to lepiej poczekać jak jest to bór swieży (na terenach porolnych) to można chyba wcześniej przynajmniej mi podpowiadał leśniczy (ze starostwa) ale i tak ponad 65 chyba musi mieć. Mój jeszcze się nie lapał na te wcześniejsze wycinki. A co ciekawe jest najmłodszy z 3 kawałków (dawniej jednego pola) które były sadzone jednego dnia przez mojego pradziadka z rodziną. I różnica wynosi 9 i 11 lat a one już mogły by. Też chciałem wyciąc do zera na części bo mam tam za mało drzew ale ani zgody urzędnika ani wiatru by było łatwiej o wycinkę wbrew planowi urządzania lasu. Poczekam na razie więc.

Jak koniecznie potrzebujesz drzewo z tego lasu to pozostaje brać szpadel do lasu. Odkopać i sciać drzewo niżej a pień zasypać.

11,696

Odp: GG FORUMOWE

Albo samemu zgłosić kradzież na policję. Podając trop że widywany kilkukrotnie był czerwony cienkus jak wyjeżdżał z całymi pniami z twojego lasu smile

11,697

Odp: GG FORUMOWE

65lat to na pewno ma. Muszę robić zgodnie niestety z prawem, bo w razie jakiegos mądrego nie chcę zapłacić i robić sobie kosztów.

11,698

Odp: GG FORUMOWE

Pod Polska. W lasach państwowych tną że ciężko drzewo spotkać a w prywatnych zakazują

Rolnik z powołania:-)

11,699

Odp: GG FORUMOWE

Dobra. Nie jest to wiadomość co wisi na każdym płocie. Odstąpię informację za fry. Zanabyłem za flaszkę. Kto wykorzysta, wisi mi 0,5. Powiedzmy działka rolna zapuszczona, zaniedbana, porośnięta samosiewami drzew.
Warunek - działka rolna, nie leśna. Trzeba ją odlesić.
Obecny właściciel nie może nic. Tz, może, ale nie bezpośrednio.
Jeszcze inaczej. Jest działka rolna porośnięta lasem, trzeba ją odlesić, znowu na niej żyto siać. Właściciel, dzierżawca może słać pisma na Berdyczów.
Trzeba działkę wydzierżawić. Np synowi, sąsiadowi itp. Wtedy ON, świeży dzierżawca może wyciąć drzewa do sztuki. Przywraca stan zgodny z dokumentacją. Proste ? Powiedział bym prostackie. Działa, takie jest prawo.

11,700 Ostatnio edytowany przez zorak (2023-03-27 07:24:22)

Odp: GG FORUMOWE

Zassałem przez pompę w opryskiwaczu rsm 32, nie zdążyłem rozlać bo zaczęło lać, roztwór jest w zbiorniku + pompa. Obecnie 5cm śniegu i sypie. Wylać do zbiornika czy zostawić w opryskiwaczu ?? O ile stopnieje śnieg to może w środę wyleję bo ma być mróz.

gg 5118068