21

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

rok temu jak jeszcze nie mieliśmy w 360 innego zestawu kół to brat ciągał pilmeta 2000L forszajem 303 i jakoś źle to nie wyglądało, a jak 18 metrów sa ścieżki to nie było wielkiej starty

E 516 na części
Telefon 695 076 269

22

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

chłopaki ja kupiłem opryskiwacz używany 2500l +300l zbiornik dodatkowy belka 15m hydraulicznie rozkładana padnienta elektronika i dałem za niego 5tysi,wachałem się ale zaryzykowałem.Na jeden sezon starą elektronike zastąpiłem zwykłym rozdzielaczem bo nie było czasu na inną modernizacje,teraz jestem po wstempnych rozmowach z producentami oprzyrządowania do opryskiwaczy i koszt takiej elektroniki z zaworami to ok.6-7tysi do tego jakaś  farba +robota to daje około 14tysi i  mam opryskiwacz który nowy kosztuje około 70tysi

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

23

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

a z jakiej firmy zakładasz starowanie? Adel czy Mescomp? czy jeszcze coś innego?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

komputer zastosuje Mescomp a zawory Braglia

Świat należy do młodzieży Stary robi Młody leży

25

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

farmer1 a ten komputer co chcesz zastosować to już taki co utrzymuje dawkę niezależnie od prędkości? Z firmy ADEL też jest dobra oferta i cenowo nie jest tak źle,fajnie tam wygląda że można z jednego panelu sterować rozdzielaczem od cieczy i całą regulacją belki
http://www.adel.pl/lider-8000-can.html

E 516 na części
Telefon 695 076 269

26

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Napiszę tutaj. Kupiłem większy opryskiwacz, 600 l belka 15. Z cieczą będzie ważył około tony, mam c360 na okrągłej osi bez przednich obciążników, ile mniej więcej realnie musiał bym mu wrzucić na przód żeby stabilnie tym jeździć? Czy przy takim obciążeniu na tuz-ie coś nie pieprznie z podnośnikiem ? Może ktoś z was pracuje/pracował podobnym zestawem? Nie uśmiecha mi się pryskanie osiemdziesiątką, szczególnie w kukurydzy...

27

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Używałem taki zestaw, zamiast oryginalnych obciążników miałem przed przednim zaczepem dorobiona ramkę pod 5 obciążników z ursusa ciężkiej serii. Było w porządku na moich górkach nie bujało

28 Ostatnio edytowany przez Rur3k (2023-03-30 11:56:18)

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Opryskiwacz 850 litrów (chyba 12m) to ulep zetor-ursus (6911-360-4011)  potrzebował komplet na zaczepie oraz dwa talerze i jeden środek (z tyłu od 4011) przywiązane drutem do zaczepu. Na przednich kołach nie miał (chciałem swoimi poratowac ale na 18” przychodziły inne) a oś była miękka.  Podnośnika nie uzywał bo i tak pełnego z ziemi nie oderwał nawet mimo zmiany zaworu więc cały czas łańcuchami był zaczepiony za grzebień dzięki czemu plecak nie pękł.

29

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Też mam pryskatora 600 litrów i belka 15 metrów. W pierwszym roku chodził z 360, z przodu miałem dodatkowo chyba 200 kg a zawieszony był na sztywno bo przestawiłem go na frezach. Praca nim była taka se. Rok temu już podczepiłem do ruska i robota zupełnie inna. Tak więc nie kombinuj za dużo i dawaj do czwóreczki

E 516 na części
Telefon 695 076 269

30

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Zależy od konstrukcji...
Ja jeździłem MF 255 z takim burym. Z przodu tylko 100 kg.  Jak zalalem do pełna rsm to lewitował...  Czasami mu dokładałem jakiś karnister z wodą na polu jak było miejsce wylewałem do zbiornika....

Miałem lekko przerobiona ramę tak by był bliżej o 10 - 15 cm.  Dwie dziury dwa bolce 28 i spawarka....

31

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Dzięki za sugestie chłopaki. Więc chyba jednak zaczepie go 385. Pola mam w większości równe ale wjazdy na pola bywają różne, czasem trzeba przez bruzdę czy wyższa miedze przejechać...

32

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Mam opryskiwacz 600l z belką 15m jak dla mnie idealny do c360 komplet oryginalnych obciążników i nic więcej nie trzeba

Rolnik z powołania:-)

33

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

A ile waży pusty ?

34

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Nie wiem. Biardzki to firma ale ile waży to nie wiem

Rolnik z powołania:-)

35

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Sprawdziłem. Biardzki 600/15 jest o 65 kg lżejszy niż mój tolmet. Czyli generalnie nie ma co kombinować tylko czepiać osiemdziesiątke

36

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Miałem biardzki 600 belka calabria 15m i jeździłem z 360. Miękki przód ale obciążniki z przodu.
Biardzki bardzo do tyłu wysunięty, tolmet na zdjęciach wyższy ale krótszy więc spokojnie da radę

37

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Zawsze można zrobić taki wózek jak do rozsiewacza. Ja bym chociaż sprobował jak 360 sobie radzi. Mi 904 strasznie gniotła kukurydzę na wąskim rozstawie (tarcze miałem pełne na stałe wspawane) na szeroki nie chciało mi się odwracać na jeden zabieg. Albo musi być równo zasiane bo teoretycznie ma się po 10 cm z każdej strony od rzędu.

Jak się zastanawiasz bo nie wiesz czy kupować obciążniki i nie wydasz kasy na marne.  to lepiej niż obciążniki poszukać starego tura.

38

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Moja osiemdziesiątka ma koła odwrócone. Parę razy siałem nią kukurydzę i pasowała w międzyrzędzia bez problemu. Tzn sekcje nie szły śladem ciągnika

39

Odp: Jaki Najlepszy Do Forszaja

Zakładaj do 360.... Wydaje mi się że ma lepszy prześwit...  Obciążnik jakis wykombinuj... 
Ja jeździłem z rsm czyli 600l to blisko 800 kg  Ferdek krótszy z 100 kg na przedzie dało się jeździć.  Bruzdy przy wjeżdżaniu na pole można pokonać na wstecznym.... 
Zbiornik tolmetu chyba jest podobny z tym że jest  niżej zamontowany niż w burym.