11,721

Odp: GG FORUMOWE

Ziemniaki mam tylko dla siebie przykryłem.
Porzeczki od 20 do 60 % jutro będzie na ziemi....

11,722

Odp: GG FORUMOWE

U mnie też kuku trochę dostała, u sąsiada pyry w większości dostały. Poza tym susza chyba największa odkąd pamiętam... To raczej już do wątku ręce opadają

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,723

Odp: GG FORUMOWE

Co do suszy to u mnie też klimat pustynny się robi.. Od kilku tygodni bezchmurne niebo i bardzo zimne noce.. Jare na lżejszych glebach już ledwo zipią, trawy marne, kukurydza się męczy.. Jednym słowem jest źle

11,724

Odp: GG FORUMOWE

Jare na słabych ziemiach w tym tygodniu chyba zaczną kończyć wegetację.  Prognozy dla Pomorza są jednoznaczne. ..... Ręce opadają. W sumie to powinniśmy się przyzwyczaić....

11,725

Odp: GG FORUMOWE

Taki już nasz fach. Obsiewaj doły i góry bo nie wiesz jaki rok który. Wiecznie aktulne powiedzenie.
Kilku w okolicy trzyma zboże ubiegłoroczne i to  spore ilości, nie myślą sprzedawać do żniw.

11,726

Odp: GG FORUMOWE

Gdzieś na Dolnym Śląsku pada...u nas jakkolwiek zwykle nic i już bez nadziej na opady.i już widać mozaiki Brandenburskie ...no i kolejny rok beż jakości i ilości...ciekawe czy ceny się ruszą czy już tylko będzie UE zboża z Ukrainy sprowadzać.pozd.

Leszek   dla kolegów'

11,727

Odp: GG FORUMOWE

Ma ktoś pomysł co zasiać na poplon (do zakiszenia) po żniwach by była pasza dla bydla? Bo na razie jeśli chodzi o zapasy zimowe to jestem w czarnej dupie. A zapowiada się tylko gorzej. Najbliższy deszcz może będzie w sobotę ale to nic pewnego a już trawy uschnięte.


Kisił ktoś może gorczycę? Np z owsem ciekawi mnie czy typowa roślina poplonowa też da się zakisić.

11,728

Odp: GG FORUMOWE

I nie są zadarte do góry te podbieracza łanu? Może zadzwoń do mnie i się dogadamy: 536782061

11,729 Ostatnio edytowany przez zorak (2023-06-07 07:43:29)

Odp: GG FORUMOWE

Rur3k napisał/a:

Ma ktoś pomysł co zasiać na poplon (do zakiszenia) po żniwach by była pasza dla bydla? Bo na razie jeśli chodzi o zapasy zimowe to jestem w czarnej dupie. A zapowiada się tylko gorzej. Najbliższy deszcz może będzie w sobotę ale to nic pewnego a już trawy uschnięte.
Kisił ktoś może gorczycę? Np z owsem ciekawi mnie czy typowa roślina poplonowa też da się zakisić.

W ubiegłym roku po owsie zebrałem słomę i na ściernisko rozsiewaczem do nawozu rozrzuciłem mieszankę jarej pszenicy, jęczmienia i trochę owsa (trochę bo i tak się coś wysypało z rośliny głównej). Wymieszałem talerzówką i przeleciałem wałami. W październiku koszenie i w baloty. Z wszystkich zielonek jakie miałem w balotach najlepiej jadły ten polon. W tym roku też tak robię tylko po pszenicy więc dam więcej owsa.
Miałem też zakiszoną gotową mieszankę poplonową (chyba z 8 różnych roślin) i powiem tak, jadły ale szału nie było.

gg 5118068

11,730

Odp: GG FORUMOWE

Owies i wykę mam więc te dwa gatunki na pewno. Myślałem nad dodaniem jeszcze żyta by po skoszeniu coś zostało bo przecież teraz te normy GAEC więc 80% musi być przykryte. I ta gorczyca mnie ciekawi. Na wypas to siałem nie raz. Bywało że jak warunki podpasowaly to miała wielkość taka że krowy nie było w niej widać. Owies taki nie urośnie. Ale nikt tego nie robił w bele wśród osób które znam.

11,731

Odp: GG FORUMOWE

Gorczyca ma te ostre włoski na łodygach. Nie będzie to więcej szkodziło niż przynosiło pożytku?

11,732 Ostatnio edytowany przez zorak (2023-06-07 12:37:59)

Odp: GG FORUMOWE

robiłem poplon: wyka, gorczyca, słonecznik, rzodkiew, groch. Przed przyoraniem wpuściłem w to bydło. Zjeść zjadły bo musiały ale jak w przypadku balotów, najlepiej pasą się na poplonie ze zbóż jarych. Poplony na przyoranie robię z wielu różnych gatunków ale na wypas tylko ze zbóż jarych.

gg 5118068

11,733

Odp: GG FORUMOWE

Susza widoczna nawet na żuławach. Jestem w Gdańsku czekam na młodego pod akademikiem, zabieram go już na wakacje.

11,734

Odp: GG FORUMOWE

U mnie bez deszczu już półtora miesiąca pryskałem kukurydzę która wyłaziła 3 tygodnie bo było zimno, to pylica płuc murowana.Na murszach wyszła póżno i po 2 tygodniach uschła,zostały same muszelki po ślimakach.

11,735

Odp: GG FORUMOWE

Panowie nie wiem od jakiego czasu ale w nocy spadł deszcz! W sumie przez całą noc do rana 40 litrów

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,736

Odp: GG FORUMOWE

Ja myślałem że u mnie jest susza ale właśnie wracałem z  Gdańska, to od Ostródy do Ciechanowa to aż żal patrzeć  na pola jak dojechałem do siebie to stwierdziłem że u mnie nie jest tak źle  pomimo że nie padało od miesiąca

11,737

Odp: GG FORUMOWE

Mnie jak zwykle desze ominęły. Szły od Słowacji, a teraz pada na Lubelszczyźnie a u mnie kilka kropel spadło

Rolnik z powołania:-)

11,738

Odp: GG FORUMOWE

Wczoraj spadło 1.5 litra , znow mnie dwie ładne chmury ominęły... 30 km dalej dostali 27 litrów w dwóch transzach i w środę też dostali ładnie... Generalnie u mnie ujnia z grzybnią, po pierwszym pokosie gdzie wyżej to łąki żółte.. Gorzowska jedynie odbija ale nie mam jak jej zasilić no bo zrobię więcej szkody niż pożytku... Powtórka z 2019r , autentycznie boję się tego sezonu...

11,739

Odp: GG FORUMOWE

U mnie wczoraj parę kropli przez 10 minut spadło nawet nie zmyło kurzu z traktora porażka.

11,740

Odp: GG FORUMOWE

Owies groch bobik i słonecznik . Krowy jedzą aż się ogony trzęsą. Słonecznik jak zakwitnie to łodygi zostawiają. W balocie pięknie się kisi ale balot waży tonę.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38