Temat: Sadzonki drzew. Sosna, olcha, brzoza. Jak to się robi ?

Nie stać mnie kupić sadzonki na 5 ha. Podobno sosnę można namnożyć rozrzucając szyszki, Jak już bym te szyszki pozyskał (ukradł) i rozrzucił, trafię na suchy kwiecień i znowu nic. Zostawiłem czuby po zrębie. Początek kwietnia szyszki miały pęknąć, nasiona wyrzucić, las miał się sam odtworzyć. Nie odtworzył się.
Może by tak zanabyć szyszki jw, potraktować ciepłem, nasiona zebrać, w inspekcie posiać. Nie wiem jak to się robi.
Może ktoś coś ? Proszę o informacje.

2

Odp: Sadzonki drzew. Sosna, olcha, brzoza. Jak to się robi ?

Mój tata lubi się w to bawić z różnym skutkiem, ale na kaloryferze szyszki otwierają się

Rolnik z powołania:-)

3

Odp: Sadzonki drzew. Sosna, olcha, brzoza. Jak to się robi ?

Ja nazbierałem świerkowych dwa lata temu na koniec listopada w domu pod wpływem ciepła się pootwierały i nasiona wystukałem do naczynia. Porozrzucalem po lesie i ch** z tego było a trochę dałem braciakowi on zasiał w multiplatach i połowa nasion wzeszła więc bez roboty to dobrze nie będzie.

4

Odp: Sadzonki drzew. Sosna, olcha, brzoza. Jak to się robi ?

sławek 42 napisał/a:

Nie stać mnie kupić sadzonki na 5 ha. Podobno sosnę można namnożyć rozrzucając szyszki, Jak już bym te szyszki pozyskał (ukradł) i rozrzucił, trafię na suchy kwiecień i znowu nic. Zostawiłem czuby po zrębie. Początek kwietnia szyszki miały pęknąć, nasiona wyrzucić, las miał się sam odtworzyć. Nie odtworzył się.
Może by tak zanabyć szyszki jw, potraktować ciepłem, nasiona zebrać, w inspekcie posiać. Nie wiem jak to się robi.
Może ktoś coś ? Proszę o informacje.

Zadzwoń jutro do południa to rozwiążemy 90% Twoich kłopotów.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: Sadzonki drzew. Sosna, olcha, brzoza. Jak to się robi ?

Zdradzę tajemnicę sukcesu, nie wolno zabierać szyszek na zimę w ciepłe miejsce. Poczytajcie hasło brzmi "stratyfikacja nasion"