21

Odp: Pomoc z skrzynia

Opowiem co u mnie się działo przed tym jak rozebrałem mego forszaja.
U mnie było tak puki przełożenia nie zaczęły nachodzić na siebie.
Doszło do tego że 3 przełożenia nie dało się wbić czasem samo z siebie po odpaleniu ciągnika już było gdzie dźwignią od przełożeń był luz.teraz przyszedł czas może i mus bo nie da się pracować.Pora roku pozwala na naprawę więc pytam jak to rozebrać gdzie po schematach widać że jak się odkręci te środki to powinno zejść a nie chce. A nie ukrywam trochę strzałów młotkiem potraktowana została i nie chce wyjść odsunęła się na jakieś 5 cm.przed odkręceniem tych śrub był luz jakieś 3 do 4 cm. Niemcy produkowali te maszyny i konstruowali bardzo prosto. Wiem z doświadczenia bo nie jedna maszynę niemiecką rozbierałem i naprawiałem i do dnia dzisiejszego śmiga. Ale ta zębatka mnie przemiła.
Wylo coś od pewnego czasu w skrzyni brałem pod uwagę że już lorzysko się sypie mogłem wcześniej zobaczyć ale wiecie pracę w polu czas nie pozwala na przestuj.Beda kosztowne te konsekwencje biorę pod uwagę to z bólem dla finansów.

Pytam się na forum bo wiem że są tu doświadczeni użytkownicy którzy już takie coś przerobili. Więc pytam czy jest w tym chaczyk że nie chce zejść nawet siłą nie chce czegoś popsuć bo na siłę wszystko zejdzie

Proszę pomóżcie

Ps
A co do ciebie slawek 42
Nie chcę się klucic czy sprzeczać
Jesteś dłuższym użytkownikiem forom niż ja ciebie mogą znać lepiej. Powinieneś wiedzieć jeśli piszesz na forum posty nie związane z tematem są konsekwencje takiego czynu. Z tego tematu zaczyna się pomału robić .... Nikt nikogo nie zmusza do tłumaczenia.przyznalem że nie napisałem na początku "Dzień dobry, witam,hej..." Mówiłem że na szybko pisane zapomniałem o zwrotach grzecznościowych.
A o wychowaniu moim "Sławek 42" zapytaj moich rodziców jeśli masz odwagę i powiedz co napisałeś w poście, zresztą mój tato czyta forum i czasem się udziela. Szkoda mi słów na ciebie żeby się klucic kto ma rację, sam przyznałem się do błędu
Napisałem bo i ja i tato nie wiemy dla czego to nie chce zejść. Siła można wszystko ale to wyrządzi szkody bo tak zazwyczaj jest.

https://i.postimg.cc/PpT4nq58/IMG-20220715-102429.jpg