11,641

Odp: Z cyklu znalezione na Allegro

Pajej napisał/a:

Uważasz że ta sprężarka nie sprawdzi się?
https://allegro.pl/oferta/sprezarka-pow … d6604cf017

W opisie jest że może pracować max 10 min i 10min przerwy, pytanie czy tyle wystarczy?

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

11,642

A jak często zamyka się ścieżki? I jak długo mu zajmie napompować 6l butlę?

Rolnik z powołania:-)

11,643

Poprzeczki na początku (dookoła) proste

11,644

Na 12m szerokość? Zestaw ciągnik plus ciągany siewnik będzie miał nie wiele mniej

11,645

zaczynasz siać całkiem od drogi, jak dojezdzasz do końca pola zostaje niedosiane powiedzmy jakieś 10 metrów więc się obracasz i obsiewasz to w kierunku powrotnym  te 10 metrów, cofiesz znowu do końca działki i jedziesz. 4 razy tak robisz i pole zasiane. w czym tu problem?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,646

Czas? Tu jest problem. Przemyślałem sprawę i nie dorosłem do siewnika do siewu bezpośredniego, gdyby z przodu była talerzowka jak w Rapidzie to co innego

11,647

przecież jak uprawiasz na głęboko gruberem to po co Ci jeszcze talerzówka z przodu? talerze od nawozu juz tez zrobią swoją robotę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

11,648

https://youtu.be/YC-Vzkv-mB4?si=c1NMV-XSLvYvxmUz
Nie zawsze robię na głęboko, po grochu nie ryje głęboko,mam kilka działek gdzie robię tylko na płytko lub płytko talerzówką i co kilka lat głębosz

11,649

yokoslaw napisał/a:
Pajej napisał/a:

Ale ja mam też działki 12m szerokość gdzie przy siewie poprzeczniakow nie ma jak wyjechać do sąsiada, bo albo skarpa, albo płot itd. jak takie zasiać polzawieszanym?

Da się, horschem 3 takie sieje bez problemu, kwestia przyzwyczajenia

Ja tak samo compact solitairem. Nie chcę już nigdy więcej zawieszanego siewnikach.