21

Odp: Żniwa 2022

https://imgur.com/XuqSXRo
Taki widok zastałem po przyjeździe na pole 0,5 km od domu. Talerzowałem widoczne obok ściernisko, cały czas żerowały na świeżo uprawionym.  Na zdjęciu widać ich 24, po jakimś czasie zrobiło się ich więcej, policzyło mi się 42.
Wcześniej pisałem że z plonów jestem zadowolony. Pszenica na jednym polu dała mi 8 t/ha absolutny rekord, 2 lata temu było na tym polu 7 t/ha i to było moim dotychczasowym rekordem. średni plon pszenicy wyszedł mi ponad 7 t z pow. 5,2 ha. Żyto na jednym polu rekord 8,5 t/ha, średni plon ponad 6,5 t/ha z pow. 8,7 ha w tym było 1,7 ha rubina zasianego po qq na ziarno. Pszenżyto średnia trochę ponad 6 t/ha, rzepak 3,3 t/ha

22

Odp: Żniwa 2022

gdyby nie trzy ha jęczmienia zniszczone kompletnie przez stado 80-100 żurawi nie miałbym się czego czepiać

23

Odp: Żniwa 2022

Panowie ruszyli już w 2024? W mnie w okolicy powoli jęczmień startuje. Sąsiady tak ostro poszli że aż puma z wieltonką na drzewie się zawinął

E 516 na części
Telefon 695 076 269

24

Odp: Żniwa 2022

Po niedzieli myślę ruszać w jęczmień. Niby już suchy ale jeszcze przetrzymam go parę dni to ości lepiej odejdą

25

Odp: Żniwa 2022

Wjechałem w swój jeczmien w czwartek 14 Wilgotność miał. Odpuściłem a teraz pada I pada ....w wtorek atak ....Ps.testuje nowy nabytek 12 letniego John Deere 1450 .z hederem 4.85metr.na razie cieszy...pozdrawiam

Leszek   dla kolegów'

26

Odp: Żniwa 2022

U nas już rzepaki koszą. Sucho i upał

Rolnik z powołania:-)

27

Odp: Żniwa 2022

Jęczmienie tną na całego rzepaku jeszcze nie widziałem w tym roku koszonego ,jak plony i ceny w waszych regionach

28

Odp: Żniwa 2022

Trochę jęczmienia poszło....

29

Odp: Żniwa 2022

Ozimego jęczmienia nie mam ale po okolicy słychać , że straszna lipa. Od 1.5tony do 4. Za tydzień będę próbował pszenicę ciastkową a po niej rzepak.

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

30

Odp: Żniwa 2022

Moja pszenica rubicon podobno do koszenia. Ja nie mam czasu podejść zobaczyć

Rolnik z powołania:-)

31

Odp: Żniwa 2022

Jęczmienie ozime wykoszone od 1 t do 7 t
rzepaki  od 1 t do 4  najlepiej hybrydy ,  jakoś się obroniły  chodź wyglądały
pszenica  nie wiem ale szału nie będzie ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32

Odp: Żniwa 2022

Rzepak 2,6 t/ha czyli 1t mniej niż średnia wieloletnia i pierwszy raz poniżej 3 t/ha. Pszenżyto 1,5 ha najwcześniejsze waga pokazała 5,3 t/ha.

33

Odp: Żniwa 2022

To słabo. Ja wjechałem w jedną z lepszych pszenic to 6t z ha uleciało.
Pytanie z innej beczki. W moim 514 jak koszę zboże ościste tj jęczmień czy żyto to po pół ha muszę czyścić wytrząsacze, rynienki w środku całe zapchane oscmi. Macie na to jakieś sposoby?

Rolnik z powołania:-)

34

Odp: Żniwa 2022

Ściągnij plastikowe zaślepki na końcu klawiszy ...u mnie trochę pomagało.

Leszek   dla kolegów'

35

Odp: Żniwa 2022

Pajej napisał/a:

To słabo. Ja wjechałem w jedną z lepszych pszenic to 6t z ha uleciało.
Pytanie z innej beczki. W moim 514 jak koszę zboże ościste tj jęczmień czy żyto to po pół ha muszę czyścić wytrząsacze, rynienki w środku całe zapchane oscmi. Macie na to jakieś sposoby?

Paski w wytrząsaczach masz?
Jęczmień wykosiłem, nie ważyłem bo wszystko na paszę. Licząc z ha były 3 zbiorniki z E512.

36

Odp: Żniwa 2022

Paski muszą być....

37

Odp: Żniwa 2022

Paski były ale nie zdały egzaminu, chyba za grube. Jutro kupię kabel i zamontuje. Zobaczę czy pomoże.
Mocować na dole czy na górze?

Rolnik z powołania:-)

38

Odp: Żniwa 2022

Tylko na górze, no i paski najlepiej B o długości ok 2 m.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

39

Odp: Żniwa 2022

Jakie grube paski?

Rolnik z powołania:-)

40

Odp: Żniwa 2022

I jeszcze jedno czy mocuje się je do siatki wytrzasacza czy do dołu do rynienki. Bo że na górze tj z tyłu kombajnu to już wiem.
Dziś założyłem i 15arow facelii i zabite wytrząsacze

Rolnik z powołania:-)