61

Odp: 303 - Podnośnik

MariuszP napisał/a:
pepe75 napisał/a:

jak nic dodatkowe silowniki i pojdzie bez problemu

Z kąt takie siłowniki wziąć ???

Ja mam aestaw ares xl z walem packera + siewnik poznaniak na hydropaku i dżwiga cały zestaw bez problemu (rozlożony oczywiście jak na twoim zdjęciu ) całoś jakieś 1700 kg . Moja rada - regeneracja pompy  - niestety (ale zewnętrzne siłowniki mogą uratowac twój podnośnik ) pytanie -czy warto?

62

Odp: 303 - Podnośnik

Mógłby mi ktoś podać jakiś namiar gdzie kupić takie siłowniki

63

Odp: 303 - Podnośnik

Giełda Słomczyn.

64

Odp: 303 - Podnośnik

wyszukaj cokolwiek o skoku 30-35 cm i tloczysku co najmniej 50mm i wpasuj ja mam akurat od unhz 500 . calosc przerobki to ok 400 -600 zl plus 3 godziny roboty ,udzwig zamiast 3500 rosnie do 6500 tylko czy ciegla wytrzymaja? przywozilem 5 obrotowa z zabezpieczeniami hydraulicznymi i pakera trzyma pieknie {w dziale hydrauliki opisalem jak to zrobic z fotami}

65 Ostatnio edytowany przez guga47 (2008-05-19 22:55:26)

Odp: 303 - Podnośnik

Mam takie głupie pytanie. Czy w zt303 da sie tak ustawic podnosnik by opadał samoczynnie? tak jak w c-385? przykładowo ze podniose maszyne, a gdy ja opuszczam to opada swobodnie, a przy dojsciu do ziemi nie wgniata sie jej? bo to ze powoli sie opuszcza to wiem ze nie da sie nic z tym zrobic.


Niezbyt jasno to napisałem, ale mam nadzieje ze moje zapytanie bedzie zrozumiałe. big_smile

66

Odp: 303 - Podnośnik

da sie tak zrobić przy wajsze od opuszczania jest jeszcze taka mała<na tej sekcji rozdzielacza> przestaw ją a wtedy jak pukniesz duzą wajchą opadnie maszyna pod wlasnym ciężarem<jeśli nie, to masz tę małą wajchę zaciętą czy coś tam i trzeba ją wykręcić i przeczyścić w środku>

67

Odp: 303 - Podnośnik

czy pokrętłem od regulacji przepływu regulujemy ilość oleju podawanego na siłownik podnośnika (zmnijszmy lub zwiekszamy szybkość podnoszenia ramion)??

68

Odp: 303 - Podnośnik

Teoretycznie tak powinno być, ale w praktyce różnie to bywa, u mnie kręcąc tym pokrętłem nic się nie zmienia, ale nic też nie grzebie, bo wszystko działa jak trzeba.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

69

Odp: 303 - Podnośnik

Sory za głupie pytanie,ale o jakim pokrętle mowa ??

70

Odp: 303 - Podnośnik

Mowa o pokrętle na rozdzielaczu które zmienia ilość przepływu oleju jak się zwiększy to ramiona będą szybciej pracować ale ja też tego nie używam bo po co jeśli wszystko działa dobrze.:walka:

71 Ostatnio edytowany przez Dario (2009-09-21 22:10:08)

Odp: 303 - Podnośnik

Pokrętło na rozdzielaczu chyba nic nie przyspieszy, bo to regulator ciśnienia używany przy regulacji antypoślizgowej czy jak ją nazwać.

72

Odp: 303 - Podnośnik

To pokrętło to tylko działa na antypoślizgu,a już myślałem że nie będe musiał pompy wymieniać.Pokręce nim troche może pomoże sprubować nie zaszkodzi.:-)

73

Odp: 303 - Podnośnik

ja jeszcze tym pokrętłem nie kręcilem. wczoraj sprawdziłem ciśnienie na wyjsciach (szybkozłaczach) i na zimnym oleju, wolne obroty silnika - na wyjsciu 60 atm. jak dodam gazu to mam  130 atm. po zmniejszeniu gazu ciśnieni sie nie zmniejsza. wiec pompa chyba jest ok?? Na ciepłym oleju nie sprawdzałem jeszcze. olej mam zalany HL46. wydaej mi się że u nie zbyt wolno podnosi, w porównaniu do jumza to tępo wręcz ślimacze, dlatego pytam o to pokrętło. Jak skończe robotę w polu wtedy pewnei sie nim bede bawił, bo narazie strach ruszać (widać ze od nowości nei było kręcone).

74

Odp: 303 - Podnośnik

Twoja pompa nadaje się na złom.

75 Ostatnio edytowany przez pawlon (2009-09-23 09:15:43)

Odp: 303 - Podnośnik

uuu to żeś mnie kolego pocieszył sad Czytalem tematy o głównej pompie i tylko regeneracja wchodzi w grę bo nikt za bardzi nic nie wie na temat podmianki tej pompy na ruską. A swoja
droga to jeśli pompa by padała to po zmnijszeniu obrotów na silniku zmniejszyłoby sie cisnienie na końcówkach. mam rację??

76

Odp: 303 - Podnośnik

Jeśli zawór zwrotny dobrze trzyma to manometr pokaże maksymalne ciśnienie jakie było.

77

Odp: 303 - Podnośnik

to cisnienie po zmniejszeniu obrotów silnika było przy "nacisniętej dzwigni". Podobnie było jeśli puszczalem dzwigienke a następnie zmniejszałem obroty - to cisnienei pozostawało na poziomie ok.130 atm.

78

Odp: 303 - Podnośnik

Tą krótszą dźwignie obok miałeś położoną ?

79 Ostatnio edytowany przez pawlon (2009-09-24 20:33:39)

Odp: 303 - Podnośnik

nie ta krótsza dzwignia w położeniu "stojącym". rozmawiałem z kilkoma fachowcami i raczej obstawiają na pompę . narazie dobrze jest jak jest, na weekend jade do bednar. po niedzieli kończe siać pszenżyto i wtedy bede moze coś tam kombinował a tymczasem weekend u mnie smile

80

Odp: 303 - Podnośnik

Jeśli wszystko normalnie działa to nie ruszaj. Normalnie ma być 150 atm ale to zawór ustawia, a nie pompa, ona powinna dawać więcej.