1

Temat: farba + utwardzacz

Panowie chce pomalować sieczkarkę wziąłem do mieszalni blachy i dobiorą oryginał kolor. farba cholernie droga 100zł za litr gość zapytał mnie czy do tego chce utwardzacz? a co to jest i czy warto bo za maleńką tubkę tego czegoś gość chce 30zł. Mam bardzo dobry paserski :angel: podkład z utwardzaczem czy jak nie dam utwardzacza do koloru to będą jakieś problemy? odpryski itd? czy utwardzacz od podkładu będzie dobru do koloru? farba jest firmy dupont i oprócz tego żadnej etykiety i jest droga jak diabli ale czego się nie robi dla fortschritt. kupiłem też fosol czy ktoś to stosował? czy nie zjara to elementów gumowych?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: farba + utwardzacz

no wiec tak jesli nie dasz utwardzacza i lakieru do farby znaczy koloru na jaki chcesz malowac  to ta powłoka będzie miękka i byle patyczek będzie w stanie ją zarysowac więc dawanie utwardzaczu jest wskazane  (no chyba że chcesz żeby maszyna krótko wyglądała ładnie) 
co do podkładu to nie radził bym  dawac utwardzaczu bo  to moim zdaniem bład i nic to ci nie da  więc tak na gotowy element pryskasz  podkładem czekasz aż wyschnie  bierzesz papier wodny (najlepiej ) byle nie zwykły 40 bo powstana masakryczne rysy  papier jak najdrobniejszy   po podkładzie musisz zmatowac pod lakier by się dobrze trzymał i nigdzie nie odprysną i malujesz tym dobranym kolorkiem  i wuala  efekt malowania dobry

co do malowania kolorem to pewnikiem dostaniesz  kolor utwardzacz i lakier bezbarwny  utwardzacz lejesz do farby  malujesz (tzw baza)  puźniej malujesz lakierem bezbarwnym  i wygląda świetnie oczywiście można  wszystko zmieszac do kupy  też bedzie ale ten pierwszy sposób jest najpewniejszy i najlepszy pod względem malowania

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: farba + utwardzacz

walka z wiatrakami, walczę 2 dni i na 100% będą miejsca z których rdzy się nie pozbędę jutro jadę po Corrine i tym pomaluję na podkład, później farba którą dostałem w zakładzie to farba monopol nie dostałem do tego ostatecznie utwardzacza gościu powiedział że nie potrzeba za to musiałem kupić rozpuszczalnik akrylowy bo inny się do tej farby nie nadaje. jak pogoda dopisze jeszcze parę dni jak dziś to niebawem usunę z sieczkarki wszelkie bazgroły poprzedniego właściciela smile Wojtek czy znasz tą farbę monopol? może ona jednak potrzebuje utwardzacza? mam jeszcze podkład steelguard PPG z utwardzaczem chromal uni i zastanawiam się czy nie dać jeszcze tego na corinne, z tym papierem to tego nie widzę to bomba pracy aby dojść do zakamarków. Całej sieczkarki malować nie będę tylko te zbezczeszczone miejsca ale to i tak masa roboty.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

4

Odp: farba + utwardzacz

jakos tej farby monopol nie znam, monopolowy sklep zato znam big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: farba + utwardzacz

Słyszałem o wynalazku usuwającym starą farbę. Robi się go z rozpuszczalnika nitro +olej lub towot. Tłuszcz utrzymuje się na powierzchni blach a nitro gryzie się z farbą. Po jakimś czasie całość zejdzie za szmatą. Nie sprawdzałem tej metody.

6

Odp: farba + utwardzacz

Nie radzę usuwać rdzy za pomocą fosolu, to dziadostwo wgryza się w blachę i w niej pozostaje, a po pomalowaniu jakąkolwiek farbą skutecznie ją niszczy, kolor się odbarwia, farba odłazi bo pod farbą powstaje korozja od fosolu. Przekonałem się o tym osobiście, gdy jeszcze za młodych lat czyściłem starą tatową 355, usuwałem fosolem nagromadzone przez lata tłuste brudy z silnika, po kilku tygodniach czarny kolor na silniku zmieniał się w rudy, całe szczęście że nie potraktowałem blachówy fosolem, bo chyba korozja zjadła by wszystko.

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

7

Odp: farba + utwardzacz

tata a umyłeś to później? zmartwiłeś mnie bardzo bo wszystko co jest do malowania potraktowałem fosolem farbę też to niszczy bo zrobiła się bardzo żywa a była zupełnie wyblakła.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8

Odp: farba + utwardzacz

Na rdze lepszy był kiedyś Cortanin, był to odrdzewiacz, który wiązał rdzę i malowało się na niego, czy jeszcze jest to nie wiem. Natomiast do usuwania starej farby to są zmywacze.
Dziwię się Tobie, że chce Ci się tyle babrać i jeszcze lakierem samochodowym to pokryć. Dużo pracy, kasy a efekt i tak na pół roku. Kup sobie Hammerite, pędzel i pomaluj, chyba że na sprzedaż to robisz to czym bardziej "***" tym lepiej, bo jak rolnik nie kupi to jego żona kupi wink

9

Odp: farba + utwardzacz

dobre smile szukałem cortanin niestety nie znalazłem. robie to dla siebie ładna maszyna nawet jak się zepsuje mniej działa na nerwy smile choć odpukać sieczkarka nie robi problemów

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

10

Odp: farba + utwardzacz

Cortanin niby jeszcze istnieje, w necie można go kupić http://www.autokosmetyki.pl/cortanin_f_ … ,p479.html

11

Odp: farba + utwardzacz

uważajcie ze zmywaczami paskudna chemia dla zdrowia a co do farb to polecał bym lakiery renowacyjne plus utwardzacz wcześniej oczywiście podkład na dobrze przytartą powierzchnie

12 Ostatnio edytowany przez forszajfield (2009-12-08 22:30:12)

Odp: farba + utwardzacz

Do  mycia  oleistych  rzeczy  używam  zwykłej  sody  kaustycznej