1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2009-08-31 20:13:43)

Temat: SOS zero cisnienia

hej krew mnie zalewa.
Stałem na podwórku bawiłem się podnosnikiem ( szukałem ustawienia siłowego)
Patrzę na zegarek od ciśnienia oleju a tam 0!!!!!
zgasiłem poczekałem obszedłem ciągnik do o koła sprawdziłem czy mi ktos oleju nie spuścił
odpalam 0!!! pochodził z 5 sekund i dało sie słyszeć dziwny dźwięk ni to pisk ...... wiadomo sucho na wale. zgasiłem. wziołem szybko klucz 14 i odkręciłem przewód  pomiedzy filtrem z zegarkiem oczywiście przy filtrze i tu zaskoczenie brak oleju a nawet usłyszałem jakby powietrze zassało do srodka ( mogło mi się wydawać że zasysa ) ale zawsze w tym miejscu był olej!!!. Po wszystkich przygodach z tym silnikiem postawiłem na smok lub pompę. zdjołem miskę  smok cały . Wykręciłem pompę wlałem do niej oleju zatkałem wylot kciukiem zakręciłem kołem zrobiłem pół obrotu olej z pod kciuka prysnoł na 1m w górę więc chyba ok.
Oczywiście oleju mam grubo ponad 20 litrów
a wczoraj ciśnienie było gdzieś koło 6 atm ......

Co koledzy obstawiają? filtr siatkowy nowe gniazdo sprężyna kulka. Czyżby to BĄK????

2

Odp: SOS zero cisnienia

Ja miałem kiedyś cisnienie 1 atm miałem juz robić silnik , ale zajrzałem do filtra a tam masakra istna skała po żmudnym czyszczeniu wróciło na 5.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

3

Odp: SOS zero cisnienia

@Krzysiek, a ta nowa kulka się nie rozpuściła, niekiedy stare części są lepsze od nowej tandety. Co do bąka to ja wywaliłem swojego, a w jego miejsce dorobiłem z blachy zaślepkę.

@Piotrfire, zajrzałeś do jakiego filtra ? Bo bąk zapchany to wyższe ciśnienie smile

4

Odp: SOS zero cisnienia

Troszkę myślałem i trudny temat jest z tym silnikiem ,po pierwsze sprawdź czy olej dochodzi do pompki może uszczelke wywaliło a może któraś rurka jest pęknięta bo jak olej dochodzi do pompki to musi wyjść czyba że pompka nie chodzi ale to by musiał być klin zerwany więc jak olej wychodzi z pompki to zostaje kulka bo ona tworzy ciśnienie po sprawdzeniu tych elementów musi być ciśnienie.

5

Odp: SOS zero cisnienia

Obstawiam pompę.
Pompa jest wyżej niż lustro oleju. Jak ją zalałeś olejem, to dała ciśnienie - sama, oleju z niższego poziomu zassać nie chce. Tryby pompy wytwarzają podciśnienie, które zasysa olej przez smok (jak pompa jest szczelna). Wystarczy drobna nieszczelność w pompie lub smoku nad powierzchnią oleju, żeby zamiast oleju pompa ssała powietrze tą nieszczelnością. Lżej zassać powietrze tuż obok, niż ciężki olej z dołu - pompa głupia nie jest !

6

Odp: SOS zero cisnienia

na dole wszystko w najlepszym porządku.
Wiosną sam wymieniałem gniazdo
wypadło...............
jutro jadę do Grudziądza na audiencje ;-)
panewki i wał raczej całe  sprwdziłem dwie nic nie widać
dobrze że to miało miejsce na podwórku a nie w polu.....

7

Odp: SOS zero cisnienia

To lubię najbardziej. W zagadce mówi się o wszystkim, tylko nie o rzeczach ważnych. Wymieniając sam gniazdo, jesteś lepszy od PiotraK, który kiedyś stwierdził, że gniazd nie wymienia(dziś twierdzi inaczej) z powodu braku możliwości wykonania tego poprawnie. Do wymiany gniazda potrzebny jest odpowiedni sprzęt, materiały i doświadczenie. Podejmując się tego zadania, byłeś świadomy co robisz. Nie wspominasz o tym zabiegu ani słowem. Gratuluję świetnego poczucia humoru.

8

Odp: SOS zero cisnienia

NO! PiotrK profesjonalnie wsadził nowe gniazdo i reaktywował bąka i jest ok. odpaliłem tylko na chwilę bo nie było wody jest 5 atm. 
Przy okazji rozebrałem i wyczyściłem choć jak się okazało nie było z czego wymiennik ciepła.
Moje spostrzeżenia są takie:
wymienik jest tak skonstruowany że kiedy jest nie czyszczony kiedy jest za mało oleju kiedy olej jest za gęsty lub jest go za mało to silnik nie możne mieć ciśnienia. Poprostu przez te wszystkie blachy olej nie nadąży spływać

9

Odp: SOS zero cisnienia

A jaj już 4 sezon pracuję i na rozgrzanym silniku spada nawet do 0,5 atm. (na zimnym jest 5) - ciekawe czy jeszcze z 5 sezonów pochodzi?

10

Odp: SOS zero cisnienia

Rzeźnik, ale za to jaki odważny :-) Jak najszybciej ratuj co się da, bo licznik ceny remontu bije Ci coraz szybciej.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

11

Odp: SOS zero cisnienia

Święte słowa.Zamiast wydać kilkadziesiat złotych może się skończyć na kilku lub nawet kilkunastu stówkach:-).

12

Odp: SOS zero cisnienia

mocne255 napisał/a:

... może się skończyć na kilku lub nawet kilkunastu stówkach:-).

Jak nie tysiącach....

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

13

Odp: SOS zero cisnienia

Ja miałem to samo co tom. Na gorącym nawet 6, na zimnym poniżej 1 schodziło. Piotr zregenerował mi pompę oleju (panewki okazały się ok), i przy okazji nową kulkę i sprężynę dałem do zaworu ciśnienia. Teraz na gorącym mam niecałe 4 na wolnych i ok 4,5 na gorącym.

Ja nie mogę sobie pozwolić na byle awarię wmawiając sobie że na pewno pochodzi..

14

Odp: SOS zero cisnienia

"tom" ja mialem to samo co ty i przy nawale roboty mialem awaryjke, zrobila mi sie dziurka w okolicy pompy wtryskowej- oczybiscie pompe wtr wyrwalo no i zobaczylem korbowod bez rozkrecania. Ale czesto gesto robie te silniki i wały panewki są ok a nikt nie sprawdza wałka rozrządu dlatego powodzenia dla niektorych co szukaja cisnienia. Jest wiele innych przyczyn spadków cisnien zaleznie od okolicznosci, jak ktos potrzebuje rady to pisac, najlepiej bezposrednia wiadomosc.

15

Odp: SOS zero cisnienia

Z tym ciśnieniem to może trochę przesadziłem 0,5 to mam na wolnych obrotach przy orce w pełnym sierpniowym słońcu. Przy 1600 obr. ciśnienie jest w granicach 1,5 atm.
Co roku robię jakieś 150mth wiec nie za dużo i tak jak pisałem od 5 sezonów nie widzę pogorszenia pracy silnika. Oczywiście nie zaszkodziłoby zregenerować pompę ale jakoś się nie mogę zebrać.
Traktor ten ma u mnie zapewniony "dożywotek" i oby nastąpił on jak najpóźniej.

16

Odp: SOS zero cisnienia

To i tak ciągle za mało. Bardzo niszczą Ci się elementy na końcach obwodów smarowania, gdzie olej już po prostu nie dochodzi. Filtr oleju i pompa powinny znacznie tu pomóc na początek.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.