1

Temat: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

Założyłem ten wątek ponieważ nic nie znalazłem na temat reflektorów w E 514.
Mam problem w swojej E514 z reflektorami, lustra przednich reflektorów są matowe, a jedno jest pordzewiałe - w konsekwencji zarówno światła krótkie jak i długi są bardzo liche.
Mam kilka pytań:
- czy ktoś może podejmował się regeneracji luster odblaskowych ???
- czy w e514 reflektory są klejone ? czy da się w prosty sposób oddzielić klosz reflektora od odblasku ??????
- czy ktoś się orientuję gdzie można kupić takie reflektory w przyzwoitej cenie mogą być używane
- czy ktoś się orientuje czy są jakieś zamienniki tych reflektorów
- czy do e514 można dopasować reflektory z innych maszyn np 516, 517

2 Ostatnio edytowany przez Fenol (2009-12-06 17:47:13)

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

hmm ale reflektory nie są miarowe i nie pasują od polskich ciągników? weź je do sklepu i raczej bez problemu coś znajdziesz pewnie cały klosz nawet. Mam jeden taki w sieczkarce na krawędzi napis made in Poland  smile

oj racja Wojtek przecież one są kwadratowe :stu:

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

3

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

Z okrągłymi reflektorami jak w E512 nie ma problemu ale w E514 masz kwadratowe reflektory i tu już nie idzie tak szybko dopasować. A tak na marginesie w jakim ciągniku były lub są takie duże kwadratowe reflektory ???

4

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

W socjaliźmie nie produkowano czegoś wyłącznie do jednego modelu , być może będą pasowały np. z wartburga?.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

Proponuje sprawdzić w ,Wesem,   z Wieliczki.Ja tam znalazłem reflektory do MF za 40 zł sztuka.Jak nie będzie oryginałow  to jest duży wybór z opisem i wymiarami na pewno coś podejdzie.

6

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

Moze cos od ciezarowego albo autobusu gdzies ze szrotu

7

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

Proponuję np. z czegoś takiego: http://www2.picturepush.com/photo/a/239 … cz-622.jpg To jest bardzo popularny reflektor i dostępny w używce za pare złotych. Był stosowany w Jelczach, Polonezach, Autobusach itp

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

8

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

Te reflektory pasują też do wartburga i można je kupić za około 25zł, tak jak klamki które pasują do 323 .

9

Odp: Reflektory w E 514 - zaśniedziałe lustra

A nie będzie problemu z tymi lampami od wartburga przecież wartburg ma instalację 12 v i max moc żarówki 55W a kombajn 24v a moc żarówki to w granicach 70-75 W popalą się te odblaski.