1

Temat: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

Witam wszystkich mam prośbę czy ktoś z was posiada taki  sprzęt rozglądam się za czymś takim i szukam opini użytkowników.                                    smileneutral:|:)

http://img138.imageshack.us/img138/195/8686820364.jpg

http://img31.imageshack.us/img31/1192/868760924.jpg


http://img707.imageshack.us/img707/2340/b1609732.jpg

2

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

nie są takie złe ale wywrotne masz widzę 323 to kup se t088 o niebo lepszy

3

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

ja narazie jeszcze nie wiem jak się sprawuje bo dopiero co kupiliśmy taki i jeszcze nic nim nie woziłem ale z tym wywracaniem to chyba lekka przesada skoro poprzedni użytkownicy go nie przewrócili, a pochodzi z byłego PGR-u i różni idioci tam pracują

4 Ostatnio edytowany przez Pietia (2009-12-30 19:11:01)

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

Ładnego Forschritta trzeba zapłacić  14 tys. ogladałem dwa w cenie 9 i 10 tys. praktycznie do remontu. A u nas możę bedzie to chodzić tydzień w roku więc nie widze powodu na wydawanie takiej kwoty na rozrzutnik myślałem coś tak około 6 -7 tys. mam cos ładnego na oku po remoncie.

pieter1982 jeśli można wiedziec jak cena i w jakim stanie oczywiśćie jeśli to nie tajemnica.

5

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

kolego pieter1982 rocznie nawożę ponad 30 ha obornikiem miałem dwa tandemy z warfamy teren pagórkowaty ale jak trochę mokro to na głębszej brużdzie trzeba było uważać leżał nie raz ale po nim tego nie było widać ale to było dawno od 7 lat mam t088 i to jest maszyna tak dobra ze 2 lata temu kupiłem drugi

6

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

to nie żadna tajemnica daliśmy za niego 3700zł a do remontu jest adapter i do wymiany jedna opona burty powinny wytrzymać jakieś 4 lata za to taśma jest po wymianie, jeszcze nawet cała farba nie jest wytarta na łańcuchach.
a co do wywrotek to widze że będe musiał uważać

7

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

Mojego tandema używam około 10 lat i jeszcze wywrotki nie zaliczył,górki też mam ładne jak nie jest mokro to zakładam go do zetora 5211.Jak jest mokro to śmigam forszajem ale odpowiednio szybciej,załadunek z rozrzuceniem jak mam pryzme na polu to jakieś max 15 min.

8

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

do tej pory woziliśmy czterotonowymi i jak dobrze szło to załadunek, białoruśką z rozwiezieniem zajmował 10 minut więc myśle że tym zestawem też się wrobie w 15

9

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

Chłopaki powiedzcie na co zwracać uwagę przy tandemie ?????

10

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

jak kupowaliśmy nasz rozrzutnik to był tam jeszcze jeden który miał skrzywioną oś więc może na to, bo reszta to tak jak w każdym innym polskim

11

Odp: ROZRZUTNIK POLSKI TANDEM

Użytkujemy taki rozrzutnik na wsi. Jest własnością wsi i korzystają z niego wszyscy rolnicy mojej wioski. W tej chwili jest to tylko 5 czy 6 rolników ale jak przypomnę sobie lata wstecz to tym rozrzutnikiem woziło ponad 10 rolników więc sprzęt jest dość mocno eksploatowany. Jest zaczepiany do różnych ciągników: c-360, c-4011, zetory, mtz, a u mnie do 323. Tak na marginesie to c-360 ma co z nim robić. Co do awaryjności to u nas czasem się zdarzają ale to z uwagi na to że przechodzi od rolnika do rolnika i jeden dba a drugi aby do przodu. Ogólnie sprzęt stoi u jednego rolnika który jest odpowiedzialny za naprawy i przed sezonem przechodzi przegląd i potrzebne wymiany. W tym sezonie pękła ośka - chyba z przeładowania i zbyt szybkiej jazdy po dziurach. Z mojego doświadczenia nie mogę złego słowa powiedzieć o tym rozrzutniku i polecam do własnego użytku. Jedyne co denerwuje to wąski rozrzut wrrrr.
ps: na boku leżał kilkakrotnie bez większego uszczerbku na zdrowiu. Jeśli pola na równym to nie wywruci ale jak górki jak u mnie to na bank zaliczy boczek wink

gg 5118068