Temat: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

Jaki ciągnik byście wybrali? Ja zastanawiałem się nad renault 133-54 ale są strasznie drogie części, SAME laser titan  ale w nich jest silnik chłodzony powietrzem i słyszałem że się przegrzewają, case 5150 tu już jest elektronika czego chyba nikt nie lubi.... Jakie macie opinie o tych ciągnikach co wiecie?

2

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

stawiam na renault  silnik MWM fendt  fajnie pracują  skrzynia w pełni  zsynchronizowana   hydraulika bez elektroniki    w ogóle brak elektroniki   co do cen części to nie powiedział bym że aż takie drogie   jest niedaleko mnie taka renówka  za 34tysiaki  w nawet ładnym stanie  nic nie cieknie ani tym podobnym    poza tym kolega ma 2 renówki jedna 150koni a druga 90konna ą fajnie się sprawują te ciągniki i nie mówił o żadnych awariach tylko wymienia filtry  oleje leje paliwo   w sumie kiedyś mu pomagałem i  jeździłem ta renówką 150konną  komfort super cichutko  w kabinie prędkość max to 44hm\h

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

Polecam Renault, ciągnik prosty-rewers i wszystko inne mechaniczne, chyba że jakiś nowszy model to już jest więcej bajerów elektronicznych np. EHR, no i jak pisze Wojtas mają silniki Fendta, które mają rotacyjna pompę wtryskową przez co są bardzo oszczędne.

4

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

Z tego co wiem mwm to nie są silniki fendta tylko były w nich montowane, takie silniki były też chyba montowane w manach, statkach itp. No mi tez się podoba ta prostota, wytrzymałość  i oszczędność. Tylko trochę mi się nie podoba, ma długą maskę. A co powiecie o same też są to dobre twarde ciągniki. Case to już statek z wyższej półki. Czekam na więcej wypowiedzi i opinii  smile  smile

5

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

silniki MWM to na pewno fendt   w każdym starym Fendcie znajdziesz na silniku napis MWM fendt   w tych  nowych już tego typu silników nie znajdziesz tylko  silniki MAN-a  i jakieś inne  ale to już nie to co oryginał big_smile  co stare to dobre big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

generalnie to forum jest o fortschritt a więc zaśmiecacie je heniebie

7

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

pepe75 spójrz na dział.. wszystko oprócz fortschritt. OPRÓCZ smile

8

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

No własnie, skoro jest taki dzial to może być taki temat
hahaaa  tongue

9

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

znajomy ma 3 renówki  90 -155 KM  dwie bez elektroniki jedna z  (ta najmocniejsza)noooo wolałby jej nie mieć....
Generalnie nie palą mało. Aby wynik ekonomiczny był ok trzeba mieć co do nich zaczepiać.
Generalnie ok!

10

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

czy  ja wiem  czy dużo palą neutral  nie zauważyłem  kiedy nią pracowałem jadąc na pole 35hektarów w kawałku  zatankowałem pod samiutki korek   (renault 155)  ciągałem agregat 4m z wałkiem z przodu  kultywator na gęsich stopach i  2 wały z tyłu  generalnie za mały ale nic  większego nie było do zaczepienia   uprawiłem  to pole za jednym przejazdem   spaliłem  175l ropy     tyle wlazło  jak zalałem go znów do pełna  do tego trzeba doliczyć  20km dojazd do pola w jedną stronę  wyszło jakieś 5l na hektar  więc czy to dużo to nie wiem  moim zdaniem mało

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

11

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

Wojtas ja tylko powtórzyłem opinię sąsiada. Jego renówki robią kawał dobrej roboty.  Palą tyle ile palą  słyszałem o ponad 30 litrach na godzinę pracy. czy to dużo czy mało jak wiadomo to zależy. Nasze maszyny maja identyczne silniki jednemu palą 16litrów na ha orki a drugiemu 9....
A wracając do wyboru ciągnika to cóż wybór jest duży ale większość modeli to albo,wielka zagadka albo znane i niechciane ( np ursus ). Co tu dużo mówić najmniej narzekań jest na jelonka. Części drogie ale niepotrzebne bo się nie psuje...  Tylko żeby kupić  takiego niekatowanego....
John deerów  jest na rynku maszyn używanych dość dużo jest w czym wybierać grunt to nie podejmować pochopnych decyzji i nie podniecać się pierwszym lepszym jak  jak to ostatnio zrobiłem. kupiłem brony 20 4m szerokie z małym wałkiem strunowym z tyłu za 1000 zł i drapie się po głowie czy dobrze zrobiłem. Mogłem nie kupować miałbym więcej włosów na głowie....

12 Ostatnio edytowany przez pepe75 (2010-03-20 00:08:22)

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

smile

13

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

pepe to po co jest  taka kategoria? Nie miej do nas pretensji tylko do tych którzy tworzyli forum! Jak coś ci nie pasuje. Jest taka kategoria to zakładam w niej wątek i już....... Chyba do tego służy forum. Jak w inni piszą o c330 albo o mtz to jest dobrze ......


A czy ktoś spotkał się z ciągnikiem  SAME albo lamborghini  lub Case ?

14

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

ale każdy z nas albo większość nie ma tylko forszajow w swojej gospodarce po co wchodzić na inne fora jak tutaj można dowiedzieć się... moim zdaniem dobrze zostało to zrobione...

15

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

Korzystając z opcji szukaj  bedzie 1000 stron do przejrzenia a konkretów mało....

Przy umiejętnym korzystaniu z tej opcji nie trzeba przeszukiwać wszystkich kategorii.

Większy burdel był jak pisaliście o innych maszynach w hyde parku.

poza tym to nie jest prywatne forum nikt za nie nie płaci dlatego im większa frekwencja tym wieksze szanse na "przeżycie" liczy się kasa a nie idea. Choć przyświecało mi to drugie. Nastepna sprawa to takie pytania aby nie śmiecić zadawaj w odpowiednim dziale.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

hmm ja wybrałbym same, silnik chłodzony powietrzem to nic nadzwyczajnego. Części do same nie będą takie drogie (dla mnie na pewno za drogie) jak do renault jd czy fendt. postawiłbym na Włocha, elektroniką nie grzeszą, części pełno u dealerów. A jak masz grubszy portfel to może i renault czemu nie na oczy nie widziałem ale słyszałem że fajne ale dodam że kiedyś z kolegą dla modelu który nas interesował postanowiliśmy policzyć ile będzie kosztowała wymiana wtrysków oraz zrobienie głowicy uszczelka itd i obliczyliśmy 5 tys zł!

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

17

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

Wiśniak kup sobie zetora 12245 , części dostępne prawie wszędzie i nie za drogie a jak kupisz wynalazka to znowu mechanik będzie miał problem ,tak jak z Forszajem. To tylko moja rada wybór oczywiście należy do Ciebie.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

18 Ostatnio edytowany przez wisniak222 (2010-04-05 12:01:11)

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

Wolałbym coś zachodniego i taniego. Nawet ostatnio myśle o roczniku 84, 86 byleby  był sprawny i chodzil i trzymal sie kupy. Te duże zetory mi sie nie podobają, to już nie jest to co te małe 72** 77** i inne to byly maszynki a te duże to.....  Nawet fajnego wyglądu to nie ma. Ostatnio jeździłem same 110km jak to pięknie chodzi big_smile komfort jazdy, cicho, i jak na tamten rocznik to ekstra. Tylko silnik już byl robiony i strasznie walił w odmę i skrzynia to zajechana.
Podoba mi sie w tych ciągnikach prostota tego sprzętu.
Ogładałem też case 1455xl piękny sprzęt wszystko mechaniczne tylko ta cena za duża, a muszę jeszcze kupić plug obrotowy, i zmienić przyczepę  zbierającą tak więc szukam okazjii, chociaż forsza juz sprzedałem i troche cięzko bo został sam zetorek big_smile ale da sie rade

19

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

wieśniak poszukaj coś z rodzine deutz -fahr 6.50  to bedziesz miał coś rzędu 150koni    i wszystko mechaniczne  kolega ma   to wiem co to jest zapierdziela jak rakieta

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Jaki ciągnik wybrać 120-140km za 33-39tys.????

wieśniak to nie to samo co wisniak a prawie robi różnicę wink