1

Temat: podłączenie tura

Witam, czy ktos moze udzielic informacji gdzie moge sie wpiąc w hydraulike żeby działał tur. Wpiąłem sie w przewód zasilajacy do rozdzielacza który sie znajduje w standardzie i brak reakcji na podnoszenie i opuszczanie. Pomocy

2

Odp: podłączenie tura

Nie lepiej podłączyć TURA do szybko-złączy?

Rolnik z powołania:-)

3

Odp: podłączenie tura

Z tego co rozumiem to masz osobny rozdzielacz więc jest kilku sekcyjny .to masz dwa wyjścia jedno -podłączyć się pod sekcje w rozdzielaczu w ciągniku czyli jedna sekcja w ciągniku i jedna sekcja na turze a druga to dodatkowa pompa hydrauliczna czyli tur ma swoją pompę a ciągnik ma swoją.

4

Odp: podłączenie tura

i tomek rację pompa do tura i nie zajedziesz oryginalnej ktora jest w Forszu i dostęp łatwiejszy.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5

Odp: podłączenie tura

Dzięki panowie za pomoc, narazie podpialem pod sekcje ale mysle ze w przyszlosci chyba zamontuje oddzielna pompe. Juz wszystko hula:) Dzieki

6 Ostatnio edytowany przez zorak (2011-06-17 22:26:25)

Odp: podłączenie tura

Jak w miarę sprawnie zdemontować TURa ??
Dziś odczepiałem tura przy farmtracu, zaznaczam że nigdy nie miałem do czynienia z ładowaczem więc na początku demontażu była kupa śmiechu a później wk...nia się. Na początek odpiąłem szybkozłącza ale zanim to zrobiłem to naszarpałem się z nimi że hoho. Jak już brakło mi sił to usiadłem i pomyślałem - przecież trzeba spuścić ciśnienie z układu tura aby lekko rozpiąć szybkozłącza. Ale co się naszarpałem to moje. Do tura mam 2 podpórki rozkręcane góra-dół. Po zamontowaniu ich na miejsce wyjąłem 2 bolce - po jednym z każdego boku i należało by teraz unieść tura aby wyskoczył z półksiężyca z każdej strony no ale kóźwa jakim cudem jak on waży troszkę a podporami nie jestem w stanie go rozkręcić aby się uniósł. Ostatecznie jakoś sobie poradziłem ale ponad 2 godziny na odpięcie tura to troszkę za długo. TUR z agromaszu model Ł-104. Jak to ogarnąć ?

gg 5118068

7

Odp: podłączenie tura

pooglądaj filmiki na YT a załapiesz o co kaman ... 

powiem tak pierwsze co robisz to zakładasz podpoty ... 
drugie wyciągasz bolce ...  kombinujesz wajchami od hydrauliki  i się tur sam uniesie bez twojej ingerencji a na koniec odpinasz  węże ...  ciśnienie wtedy będzie znikome ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: podłączenie tura

mam takie pytanko mam tura przy 303 nowego z polmotu tur8 podłączyłem go przez euro złącza ale znajomy przy fordzie ma przed rozdzielaczem podłączony i chodzi szybciej czy ktoś ma podłączonego tura przed rozdzielaczem ?

9

Odp: podłączenie tura

u mnie wystarczyło że podłączyłem przed eurozłączami i już szybciej chodzi,każda złączka powoduje ograniczenie przepływu i co za tym idzie wolniejszą pracę.

Transport lawetom do 10 ton 696364854 24 h

10

Odp: podłączenie tura

W moim Knurze mam dwa takie złącza o średnicy 5 cm które nie ograniczają przepływu oleju, może pójść w tym kierunku?

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

11

Odp: podłączenie tura

Robię sobie 2 sekcyjnego tura na forszu. Kupiłem rozdzielacz 2 sek 80 l/min i teraz pytanie jak do podłączyć żeby to działało ? Tomek pisał tutaj, że pod sekcje, czyli pod szybkozłącze i wtedy wajchą puszczać olej na rozdzielacz czy pod zasilanie sekcji i wtedy jedna sekcja wyjęta z użytku całkiem? jeśli dobrze kombinuje to gdzie wtedy dać powrót?🤔 pomocy chłopaki bo temat dość pilny

12

Odp: podłączenie tura

A tuleji ciśnieniowej nie masz w tym rozdzielaczu? Dał bym w pierwszej kolejności  na tura i tuleją do oryginalnego rozdzielacza.