Temat: prasa kostkująca

Co sądzicie o tej prasie ?
http://aukcja.onet.pl/item1033770901_pr … hritt.html

Czy ktoś taką kiedyś pracował ? Czy warta jest grzechu ?
Jest mocno tania - ale czy jest szansa, że jeszcze pochodzi ?
Na co popatrzeć jakby ją oglądać ?
Pozdrawiam.
M.

2

Odp: prasa kostkująca

prasa nawet daje rade  mam takową  na  sprasowanie 10hektarów  przepuści jakieś 5-15 kostek nie wiecej (w moim wypadku)
do tej prasy  potrzeba sześcdziesiatke i nie więcej niż 1500obr  idzie pięknie a czy aż taka wydajna to tego nie wiem  kolega kiedyś prasował nią średnio 8ha dziennie   tak więc  twój wybór

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: prasa kostkująca

A powiedz mi taką rzecz - jak z jej awaryjnością ? Często się sypie ?
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?
m.

4

Odp: prasa kostkująca

czy ja wiem czy się sypie .......  raz  od kąd pamiętam to przy prasowaniu mokrego siana zerwało jedna śrube ze sprzęgła gumowego i  tyle  z awarii  a powiem ci tyle że czesci do niej mam  mnustwo  i nic nigdy nie było wymieniane  to raczej nic się nie psuło  bynajmniej  ja nic nie pamiętam

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: prasa kostkująca

Jak nie Masz dużo prasowania (tak do 10-12 ha) to bierz bo za te pieniądze nic nie kupisz, a tą sobie i jeszcze jakiemuś sąsiadowi sprasujesz. Jak dla mnie to K-442 ma za wąski podbierak i jest za wolna.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

6

Odp: prasa kostkująca

Witam to prawda ma trochę wąski podbierak słomę po bizonie niekiedy bokami zostawia, ale siano dobrze zbiera.

7

Odp: prasa kostkująca

z bizona jak z bizona  ja prasuje po swoim claasie i daje radę smile   ta prasa ogulnie żecz biorac nie jest zła smile jak chcesz to sprzedam ci swoją big_smile bo  bardzo żadko ja używam

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8 Ostatnio edytowany przez gully_foyle (2010-05-14 12:10:38)

Odp: prasa kostkująca

A ile chcesz za swoją prasę i w jakim jest stanie ? No i gdzie mniej więcej mieszkasz ?
m.

9

Odp: prasa kostkująca

mieszkam  w dolnoślaskim  jak coś moge jakąś fotke pstryknąc a puźnije do ceny się dogadac big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2010-05-14 20:24:12)

Odp: prasa kostkująca

jeżeli chodzi o prase k-442 to tak jak kolega pisze jest wolna strasznie ... ja w zeszłym roku prasowalem nią ( pożyczałem od znajomego)  60 na 4 polowej i wałek na zależnych obrotach z gazem w podlodze żeby podbierak nadążył. Z braku laku i kit dobry,  te stare maszynki dają rade tylko ze przy słomie czy sianie niekiedy i minuty się liczą  .... aha  można obejrzeć i posluchać w pracy :  http://www.youtube.com/watch?v=CUksmzW5FnA     sorry za jakośc ale to zwykle VGA z szajsunga

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

11

Odp: prasa kostkująca

na własny użytek nic tańszego i lepszego nie znajdziesz