Temat: Neptun

czy ktoś używa jeszcze tych kombajnów i jeżeli tak to jak się wam sprawują? na jakich areałach je użytkujecie?

2

Odp: Neptun

znajomy posiada takiego - Neptun 2 i w zeszłym roku kopał nam buraki. w sumie zrobił nim 3 ha. byl rozregulowany - dużo gubił buraków i nisko ścinał liście, ja używam kombajnu kleine, takiego starego bez ogławiacza....

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Ostrówek 162,
Case Magnum 7210, MF 38

3

Odp: Neptun

ludzie u mnie kopia i neptunami chociaz coraz zadziej, tak jak pisal Andrew89 gubi buraki, kiedys kopal mi kleinem to juz byla lepsza robota chociaz tez trzeba bylo za nim chodzic a rok temu kupilem stolla V35 (to samo co V50 tylko mniejszy zbiornik na buraki chyba) za 2 tys, u faceta stalw krzakach, i robi swietna robote, nie zapycha sie na glinie co robil neptun liscie sa czystsze i c355 smiga na 2 szosowej smile polecam

4

Odp: Neptun

kleine jest  dobrym kombajnem   ale stoll V50   jest bezbłedny  jeszcze  żebyście dorwali takiego z własnym napedem to  nawet mokradła nie straszne big_smile
miałem V50  to  C 360 jeździło z nim na 2-3 szosowej  w mokrym roku  załączało sie napęd w kombajnie i  jazda tak jak by był doczepiony jeszcze jeden ciągnik z przodu    normalnie super sprawa

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Neptun

Wojtas jak ci się udawało jechać z pełnym zbiornikiem na 3 biegu i jeszcze w mokrym polu.

6

Odp: Neptun

no nie gubi nie zapycha sie, a ty wojtas nie miales problemow z joystickiem ? u mnie klape od lisci da sie otworzyc z kabiny ale nie chce zamknac, nie wiem co moze byc spaprane ?

7

Odp: Neptun

problemów z dżojstikiem nie było  mówisz o  tej klapie w  kleinie czy stollu  bo w stollu nie posiadałem   zbiornika na liście tylko sieczkarnia była  w kleinie to tylko  1 sezon  liście zbieraliśmy a puźniej wszystkie liście  na polu zostawały  bo nie potrzebowaliśmy



co do jazdy  na 3  normalnie szło     ciężko było mu ruszyc bo   kapcie   ubogie ale puźniej normalnie szło  w tamtych czasach  ( czyli 7lat do tyłu )  nie posiadałem aparatu  bo bym nagrał jakieś filmiki jak to szło

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Neptun

mowie o stollu a na 3 mysle ze by poszedl, zalezy od gleby i warunkow my kopiemy 2 wtedy nie ma problemow,

9

Odp: Neptun

Mam kombajn do ziemniaków Anna Z 644 dwurzędowy spisuje się dobrze.Oczywiście pracuje z Forszajem,60-jest za słaba.Może ktoś ma taki kombajn jak go ocenia.

10

Odp: Neptun

Też mam takie coś, prawie nie używany stoi i czeka na lepsze czasy, jak oceniam, wszystko cacy tylko dlaczego nie ma zbiornika jak w jednorzędówce? To jest problem tej maszyny.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

11

Odp: Neptun

traktor napisał/a:

Mam kombajn do ziemniaków Anna Z 644 dwurzędowy spisuje się dobrze.Oczywiście pracuje z Forszajem,60-jest za słaba.Może ktoś ma taki kombajn jak go ocenia.

Kumpel ma taki i spokojnie moja czterdziestka daje z nim radę. Jak miałem więcej ziemniaków to nią kopałem - trzy czy cztery sezony. U mnie jest problem z grudami i kamieniami dlatego ograniczyłem areał ziemniaków i teraz w jeden spacerowy dzionek w kilka osób można ręcznie pozbierać.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

12

Odp: Neptun

Ja swój kombajn ciągam Forszajem dlatego że taniej mi to wychodzi w eksploatacji,mniej pali jak 60 ponieważ chodzi na wolnych obrotach i zużycie paliwa jest minimalne a 60 chodzi z przyczepą i też na wolnych obrotachi też dlatego mało pali ciekawa kombinacja ale u mnie się sprawdziła przy tej ilości co kopię ziemniaka oszczędności w paliwie są naprawdę duże.

13 Ostatnio edytowany przez yokoslaw (2013-02-26 15:17:25)

Odp: Neptun

traktor napisał/a:

Mam kombajn do ziemniaków Anna Z 644 dwurzędowy spisuje się dobrze.Oczywiście pracuje z Forszajem,60-jest za słaba.Może ktoś ma taki kombajn jak go ocenia.

Ja kopie teraz mf 255 predzej c-360 ale i w miare suchym polu i c 330 dała by rade. A co do spalania  w c 360 to faktycznie masakra a roboty nie widać.

mdw

14

Odp: Neptun

moją annę opędzlowałem za 5500 za ta kaskę kupiłem tura i nie rypię już tak łapami. polecam pozbycie się klamotów które tylko zawadzają smile

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

15

Odp: Neptun

Ja swojej Anny nie oddam na złom wink

16

Odp: Neptun

Fenol a ziemniaka nie sadzisz? Jak tak to czym kopiesz?

17

Odp: Neptun

Wojtas może pamiętasz jaką ten stoll miał wydajność? 1 hektar ile zajęło czasu żeby wykopać?

E 516 na części
Telefon 695 076 269

18

Odp: Neptun

Leszek ale V50 czy V202??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

19

Odp: Neptun

A co teraz masz V202? Powiedz coś o jednym i drugim. Z tego co przeglądałem to V100 to to samo co V202 tylko na jeden rzad

E 516 na części
Telefon 695 076 269