1

Temat: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

Panowie uszkodziłem coś w forszaju zapewne zawór tylko gdzie on jest i czy ktoś już to rozbierał. a dokładnie to jadąc w zeszłym roku z prasą jak ustawiłem ciśnienie na pasach tak tzymało i za chiny ludowe ani nie drgnęło w dół. ALE. nie mam kompletnego rozdzielacza mam 2 sekcje bez tej która powinna mieć taką dźwigienkę do spuszczania oleju jak się kipuje przyczepy aby tłoki opadły razem ze skrzynią przyczepy. miałem pracę u znajomego właśnie z przyczepami i kipowałem, trudno było opuszczać tej sytuacji, lekko cofałem dźwignie i na małych obrotach schodził olej ale trwało to cholernie długo. teraz gdy zaczepiłem prasę i spodziewałem się że bedzie tak samo fajno jak ostatniego roku ale nie było po pchnieciu wajchy ciśnienie stopniowo spada, prawdopodobnie coś się tało z zaworem który odcina powrót z węża ale który to i gdzie on jest? ktoś taki temat przerabiał, nie wygodnie się robi co chwilę musze pchnąć ciśnieniem na prasę aby balota twardego zrobić.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

Nie ma czegoś takiego jak zawór na powrocie ,szczelność uzyskuje się na suwakach danej sekcji rozdzielacza i coś mi się wydaje że kończy się żywot rozdzielacza a na szybko to zastosuj na wężu co idzie do prasy to http://www.sklep-grene.pl/product_info. … ts_id/8961

3 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-08-10 21:20:19)

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

Jeśli masz sekcje bez tej małej dźwigienki to zawory odcinające są dwa zamiast jednego i nawzajem się przepychają. Na forum obrazek już wklejałem jak znajdę to dam linka smile

Masz obrazek tutaj http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 229#p14229
HV4 po lewej na środku obrazka dwa zawory odcinające, a obok HV3 ma tylko jeden.

4 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-08-10 21:49:06)

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

mam tu dwa problemy jeden to brak sekcji z pojedynczym zaworem odcinającym czyli takim który pozwoli mi normalnie działać z przyczepami czili opuszczać je. Drugi problem to iż na skutek iż mimo wszystko opuszczałem przyczepy coś się pochrzaniło i kiedyś zawór nie pozwalał na cofnięcie się oleju tak teraz olej się cofa. Mam dwa identyczne korpusy rozdzielacza jeden do podnośnika drugi do zewnętrznej hydrauliki.  nie wiem czy piszę dobrze bo nie bardzo rozumiem ten temat.

jeżeli wcześniej zanim uparcie kipowałem przyczepy zawory były szczelne i nie przepuszały oleju a są to u ile się nie mylę zawory z elementów 106 i 107 na stronie z katalogu który pokazałeś więc teoretycznie po sprawdzeniu sprężynek  kulek wszystko powinno wrócić do normy. Dario jak się zachowuje rozdzielacz z jednym i dwoma zaworami odcinającym nie czaje co do czego i jakie to ma konsekwencje.

co proponujesz zrobić aby odzyskać ciśnienie na końcówkach a de fakto w prasie na pasach?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

5 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-08-10 21:59:14)

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

Sekcja z dwoma zaworami, po jednym na wyjście działa tak jak ci działało. Czyli olej wychodzi z jednego szybko-złącza gdy popychasz wajchę, jak ją puścisz to zawór blokuje powrót oleju. Teraz gdy popchniesz wajchę w drugą stronę, ciśnienie oleju będzie na drugim szybko-złączu z tej samej sekcji, a przy okazji ciśnienie oleju przepycha tłoczek między lulkami, które są zaworami i jedną z tego pierwszego szybkozłącza podnosi, słyszysz "pstyk" i olej wraca z tego szybko-złacza.
Przy rozdzielaczu, który ma dodatkowo małą wajchę, jest tylko jeden zawór odcinający. Jeśli wajcha jest pionowo to działa jako odcinający czyli otwarcie jest tylko wymuszone ciśnieniem oleju gdy dłużą wajchę przesuwasz w drugą stronę, jeśli natomiast jest położona mała wajcha to długą wystarczy tylko na chwilę przesunąć w drugą stronę, wtedy zawór odcinający się odblokowuje i masz wolny przepływ. Na drugim wyjściu z takiej sekcji wolny przepływ jest zawsze, czyli dajesz ciśnienie olej płynie, wajcha na zero olej wraca samoczynnie.

Co proponuję :hmmm:
Jeśli zawór nie trzyma to musisz go wykręcić, ale nie trzyma tylko na jednym wyjściu czy obydwóch ?
Może sam sobie go włączasz przesuwając wajchę nie na zero tylko w drugą stronę i później nie chce sam się zablokować ?

6 Ostatnio edytowany przez Fenol (2010-08-10 22:03:39)

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

nareszcie rozumiem czyli aby przyczepy działały potrzebuję sekscję z pojedynczym zaworem aby umożliwić swobodny powrót oleju a aby mieć ponownie ciśnienie na sekcjach muszę sprawdzić lub w najgorszej opcji zdobyć nowy segment rozdzielacza z dwoma zaworami odcinającymi.   
Dario w 303 są wszystkie z tymi małymi dźwigienkami czyli oprócz tego że mają po 2 zawory to jeszcze mają coś co pozwała spuścić olej z obu gniazd tego samego segmentu? czy można to jeszcze regulować z którego szybkozłącza? czy od 303 pasuje rozdzielacz do 323, mam na myśli pojedynczą sekcję?


kombinowałem z oboma gniazdami dupa blada zniszczyłem coś tym kipowaniem.... mam głęboką nadzieję że wymiana sprężynek zamknie temat.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

7 Ostatnio edytowany przez Dario (2010-08-10 22:12:20)

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

Sekcje są raczej takie same, jak całe sterowanie podnośnikiem i hydrauliką.
W 303 różnie bywa, bo mogą być 2 sekcje, jedna z 2 zaworami odcinającymi czyli bez małej dźwigienki i jedna z małą dźwigienką czyli tylko jednym zaworem odcinającym. Ja dołożyłem jedną sekcję i mam 3 z tego 2 z małymi wajchami i 1 bez małej wajchy. Jak chcesz dołożyć dodatkową sekcję to musisz 4 szpilki dłuższe załatwić sobie, bo sekcje i końcowy dekiel są nasuwane na te 4 szpilki.
Zepsuć to się to nie powinno, możliwe że podlazło coś pod kulki jakieś paprochy i niedomykają się. Zamiast małej wajchy masz korek, spróbuj go odkręcić, sprężynkami nie wybij sobie oka czy okna, od spodu też jest korek. Nie wiem jaki tam masz dostęp, bo możliwe że łatwiej będzie całą sekcję wyciągnąć i ją przeglądnąć na stole. Jak będziesz wyciągać sekcje to nie pogub oringów, które są między wszystkimi kawałkami rozdzielacza.

8

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

Dziękuję Ci dużo mi się rozjaśniło, nic idę w kime dziś ciężki dzień za mną a jutro o 5 do bydła. jak będzie jutro czas/deszcz to zajrzę w te zawory.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: zawór przepuszcza przy pracy z prasą

Śpij szybko bo do piątej pozostało tylko 6 godzin i 45 minut wink