Temat: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Witam Serdecznie Wszystkich mam problem ze złożeniem agregatu uprawowego  w pozycję transportową i drugi problem to że  ciągnik ma trudności z podniesieniem tego agregatu do samej góry . Chodzi o ZT 323

Agregat ten jest złożony z przedniego wałka 4 rzędów wysokiej sprężyny włóki i podwójnych wałków  ma on szerokość 4,20m jest on produkcji polskiej składany jest on siłownikiem na dwa węże  . Dodam że pompę hydrauliczną wymieniłem w tamtym roku.

GG 16238418

2

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

A masz olej bo objawy typowe jak przy zbyt małej ilości oleju i sprawdź filtr oleju ten w zbiorniku.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

3

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Jeżeli na zimnym oleju podnosi trochę lepiej, a na rozgrzanym słabo to zużyta jest pompa.
Można sprawdzić ciśnienie na wyjściu i na rozgrzanym oleju,ale to formalność, bo ciśnienia(150 atm) zapewne i tak nie ma.Można bawić się w jakieś półśrodki, ale to strata czasu.
Prawdopodobnie czeka Cię to samo co większość z nas już przerabiała-czyli wymiana pompy lub regeneracja.

4

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Tylko że ja pompe wymieniałem w ubiegłym roku

GG 16238418

5

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

a czy gdzieś było na nije napisane że  dożywotnio bedzie chodziła ??  no raczej nie  sprawdź tak jak tu mówili ciśnienie i bedizesz mniej więcej wiedział  .. może zawur przeciążeniowy ci padł ?? i za szybko puszcza??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Złóż ile się da, podnieś ile się da i zobacz czy w zbiorniku masz jeszcze olej.

7

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

ramiona podnosi do pewnego momentu a dalej nie chce a z innymi maszynami od razu czyzby za ciezki plug? bo tylko z tym ma problem moj 323 jest pokazany ten plug na http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=10&p=16 ma prawie 1500kg w jaki sposob mozna zalozyc silownik wspomagajcy ?pomocy

8

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Marian sprawdź ciśnienie. Sprawdzenie ciśnienia da informację co jest grane.  Pług powinien podnieść bezproblemowo sprawdź czy na dociążaniu ciągnik podniesie sam siebie.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

9

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Fenol napisał/a:

sprawdź czy na dociążaniu ciągnik podniesie sam siebie.

Do  takich  eksperymentów  mósi  mieć  idealnie  proste  wieszaki  i  cięgna  .  Jeżeli  nie  są  idealnie  proste  to  nawet  niech  nie  probuje podnosić  ciągnika .  Przerabiałem  ten  temat smile

10

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

podniesie ciagnik robilem to juz idzie w gore ale jaki pomysl ze sprawdzeniem cisnienia?

11

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Jak  ciągnik  podnosi  to  pompa  jest  dobra i  ciśnienia  nie  musisz  sprawdzać

12

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

to w czym tkwi problem

13

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Pisz  na  PW  do  kolegi  Dario  On  jest  specem  od  hydrauliki  przy  forszajach .  Nie  możliwością  jest  żeby  hydraulika  podnisła  ciągnik  a  nie  zdołała  podnieść  pługa  ,  Jakiś  myk  musi  być

14

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

dzieki juz mu wyslalem swoj problem moze cos poradzi na to

15

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Według mnie to masz słaba pompę i dziwi mnie że w ogóle podnosi ten pług ale nawet z dobrą pompą nie jestem pewny czy podniesie na rozgrzanym oleju musisz założyć siłownik wspomagający.

16

Odp: Nie można złożyć Agregatu szer 4,20 i trudności z jego podniesieniem

Ja stawiam na siłownik podnośnika, jak by pompa była złom to by pługa nie podniosła, a tu podnosi ale nie do końca.