1

Temat: czyszczenie zbiornika paliwa

Czy ktoś z was ma pomysł jak wyczyścić zbornik oczywiście bez demontowania go. Bo mnie to niesety czeka. Nie wiem czy wiecie ale w zbiorniku znajduje się jescze jeden filtr który ciągle mi się zapycha, a żeby go wyczyścić trzeba mieć pusty zbiornik. Dorażnym rozwiązaniem jest dmuchanie w wężyk przy pompie ale wierzcie mi na słowo nie należy do przyjemnych. A nie chcę wywalać tego filterka.

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

2

Odp: czyszczenie zbiornika paliwa

myśle że wymontowanie to jedyne sensowne rozwiązanie... tym bardziej że nie ma z tym strasznie dużo roboty jak już ściągniesz te blachy... ja to kiedyś przy okazji regeneracji głowic go wymyłem.

Najlepsza metoda po wyjęciu to wymontować to sitko (ciężko to nazwać filtrem tongue ) i dorwać taki pistolet do sprężarki zalewany ropą. Pod ciśnieniem wkładasz go z latarką w otwór górny a zbiornik ustawiasz żeby otwór spustowy był w najniższym punkcie. Duuużo tego wymyłem ale teraz na wiele lat będzie spokój....

3

Odp: czyszczenie zbiornika paliwa

Tego właśnie się obawiałem Wielkie dzięki za pomoc. A jakby tak dyszę od myjki od góry tylko czy ta woda nie zaszkodzi ale powinna chyba odparować

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

4

Odp: czyszczenie zbiornika paliwa

Ja ze zbiornika w E512 wywaliłem pół wiadra gnoju takiego, że ze zbiornika przez otwór spustowy nie chciał wyciekać, drutem to wyparpałem, ropę cedziłem przez szmatę i na powrót do zbiornika aż wypłukałem większość syfu, potem myjka bardzo wysokociśnieniowa i płukanie do czasu, aż wypływająca woda była czyściutka. Następnie suszenie i tankowanie pod kurek, żeby zbiornik nie zardzewiał.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5 Ostatnio edytowany przez marcin (2010-10-16 18:50:44)

Odp: czyszczenie zbiornika paliwa

witam cie karlos dobrze ze jesteś  gdzieś ty by, ja to robiłem tak spuściłem wszystko paliwo później myjką na patyk nawinąłem  szmaty wyczyściłem do sucha osuszyłem opalarka i odkurzaczem wybrałem do czysta i jest spokój a syfu było trochę a i jeszcze trociny bo ciągnik był z tartaku

6

Odp: czyszczenie zbiornika paliwa

no czyli muszę odzyskać myjkę z wypożyczek i będzie się działo bo mnie już krew zalewała przy ostatnim sianiu jeden przejazd czasem kółko i trzeba było w wężyk dmuchać co ja się ropy nalizałem ile czasu i zdrowia straciłem to już moje

[you] nie zaśmiecaj forum zanim napiszesz pomyśl[you]

7

Odp: czyszczenie zbiornika paliwa

można myjką i nawet nie trzeba specjalnie suszyć (wystarczy że w dzień jest +10*C a w nocy 0*C i masz taką samą rosę na ściankach jak po myciu). Natomiast namawiam na wyjęcie zbiornika żeby zrobić raz i mieć już ten temat za sobą...