1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-10-18 21:09:13)

Temat: LANDSBERG

LANDSBERG  ma ktoś taki wynalazek?
Bo zastanawiam się nad zmiana pługa.
B 201 pięknie orze ale jakość części do niego jest żałosna!!! piersi i odkładnie z plasteliny i zapewne się to juz nie poprawi...... a nie niemieckich części coraz mniej na rynku ......
Więc jeśli ktoś zna tą markę to niech coś napisze. Pytam o ten bo szwagier zmienił pług  i stoi taki u u niego do kompletnego remontu  piesi odkładnie lemiesze... to co jest zapewne dostane po cenie złomu....
http://allegro.pl/plug-4-skibowy-obroto … 14937.html
wydaje mi sie że są identyko

2

Odp: LANDSBERG

Ja mam pług tej firmy ale z tych lekkich . Jeżeli ma odkładnie do wymiany to się poważnie zastanów , bo w remont włożysz tyle że kupiłbyś pług w dobrym stanie .

3

Odp: LANDSBERG

mam pług taki  ale 3 skibowy obrotowy  orze pięknie resztek  pożniwnych się nie znajdzie zabiera 130cm aktualnie  i niestety już więcej nie zabierze  ale pług tej firmy godny polecenia
W sumie to swojego chcę sprzedać

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: LANDSBERG

Ten z linku przy 4 skibach ma tylko 140 cm szerokości roboczej. Dla Fortschritta to trochę za mało, szkoda czasu i paliwa.

5 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2010-10-18 22:35:32)

Odp: LANDSBERG

no własnie patrzę ze to 140 to się nie zgadza szwagier ciągał go 100KM jeleniem i wydaje mi się ze brał 180cm  i tu rama jest 120 a szwagrowy ma min 150 czyli ten z alegro to wersja pomniejszona
A częsci do nie go ? są? po ile?

6

Odp: LANDSBERG

części do obrotówek w zasadzie są w podobnych cenach czyli odkładnie ok500 , piersi 150 a lemiesze w zależności od producenta 100-200 , jak są dłuta to w cenie 20-40zł tak więc przy 4 skibowcu to niezły wydatek

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

7

Odp: LANDSBERG

Czyli trzeba kupić wahadłowy wink

8

Odp: LANDSBERG

Czyli trzeba kupić wahadłowy

Też się zastanawiałem ale widzę jak wygląda pole po wahadłowym rozciągniętym na całą szerokość na naszych ziemiach to uprawa po tym pługu jest jak jazda po poligonie

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9

Odp: LANDSBERG

Coś dziwnego piszesz bo po wahadłowym pole jest bardziej płaskie niż po tradycyjnym pługu.

10

Odp: LANDSBERG

jak tak jest jak piszesz to dlaczego te pługi nie są tak popularne przecież konstrukcja też jest prostsza i waga i cena

11

Odp: LANDSBERG

Coś dziwnego piszesz bo po wahadłowym pole jest bardziej płaskie niż po tradycyjnym pługu.

Nie na naszych ziemiach. Dlaczego jest wiele rodzaji pługów nie mówiąc już o odkładniach i innych częściach roboczych. Wszystko powinno dobierać się do rodzaji gleb jakie sie uprawia. W wahadłowym z odkładniami nie pokombinujesz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

12

Odp: LANDSBERG

wahadłowy i moja glina to tak jakby ciągnąć za sobą 5 małych spychów......

13

Odp: LANDSBERG

@scoda19, nie wiem dlaczego, może z przyzwyczajenia. Niektórzy nadal powiedzą, że najlepsza orka była koniem wink

14

Odp: LANDSBERG

Dario nie widziałem orki po tym pługu więc nie oceniam tylko zadaję pytanie,najważniejsze że ty jesteś zadowolony

15

Odp: LANDSBERG

Na moje pole jest dobry, nie mam do niego jakiś większych zastrzeżeń. Ostatnio coś mi odpadło z jednego pługa ale orać orze, może w zimie dorobię ten kawałek smile
Wiem, że pole po nim mam równiejsze niż po obrotówce Ibis chyba się to nazywało. Inna sprawa, że ja nie orałem tym Ibisem tylko ktoś mi robił i może nie umie go ustawić, bo pole wyglądało jak po jakimś kataklizmie.

16

Odp: LANDSBERG

pług wahadłowy nie jest na lżejsze ziemie?

17

Odp: LANDSBERG

Ja mam IV klasę to chyba piachy, kawałek mam gliny, zaorać zaorałem choć traktorek miał ciężko. Inna sprawa, że ta glina była orana pierwszy raz po 20 latach, rosła tam zawsze lucerna, później chwasty, a tym roku wiosną zachciało mi się zasiać pszenicę, na orkę jakoś było za mokro i tylko przeleciałem dwa razy glebogryzarką, zasiałem, skosiłem i dopiero po żniwach zaorałem.