1

Temat: Jak zwiększyć obroty

Zakupiłem obrotomierz od PiotraK. Zmierzyłem, obliczyłem stosunek kół pasowych i ustawiłem obrotomierz. Po włączeniu silnika okazało się że silnik kręci się do 1400obr/min. Przeregulowałem trochę na cięgnach i osiąga 1600obr/min. Jak się bardzo mocno depnie to 1700obr/min. Wiec jak w łatwy sposób przestawić pompę żeby na biegu jałowym osiągał te 1900obr/min (aby pod obciążeniem miał te 1800obr/min)?

2

Odp: Jak zwiększyć obroty

Odkręć śrubkę od dżwigni gazuna pompie , zdejmij dżwignie z tego frezowanego wałeczka i załóż kilka ząbków do przodu i będzie git.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

3

Odp: Jak zwiększyć obroty

pawelg napisał/a:

Odkręć śrubkę od dżwigni gazuna pompie , zdejmij dżwignie z tego frezowanego wałeczka i załóż kilka ząbków do przodu i będzie git.

nie jest git bo nie ta się go zgasić. Ma wtedy na start 1000obr/min, a maksymalnie z trudem osiąga 1800obr/min

4

Odp: Jak zwiększyć obroty

Witam misiek jak przesterujesz dźwignie gazu na pełne obroty to się ona porze o taką szóstkę śrubkę, która jest ogranicznikiem - wykręcając ją podwyższysz obroty silnika.

5

Odp: Jak zwiększyć obroty

korner2 napisał/a:

Witam misiek jak przesterujesz dźwignie gazu na pełne obroty to się ona porze o taką szóstkę śrubkę, która jest ogranicznikiem - wykręcając ją podwyższysz obroty silnika.

Niestety nie hmm Moja dźwignia nie opiera się nawet o tą śrubkę. Coś w środku w pompie mechanicznie blokuje wałek. Zdemontowałem cięgna od dźwigienki i próbowałem ręką sterować obrotami za pomocą tej dźwigni i brakowało jej dobry 1cm do tej śrubki hmm  Będę musiał chyba pompę rozbierać:/

Jakieś inne pomysły?

6

Odp: Jak zwiększyć obroty

Czytałem gdzieś na forum że mogła się zaciąć jakaś listwa w pompie. Znajduje się ona pod którym dekielkiem i jak ją dokładnie "rozruszać" ?

http://img508.imageshack.us/img508/5527/zdjcie0169qu.jpg

Uploaded with ImageShack.us

7

Odp: Jak zwiększyć obroty

Pod deklem II, tylko że jeśli silnik normalnie reaguje na obroty, to listwa nie jest zacięta. Ten obrotomierz na pewno jest dobrze wyskalowany ?

8 Ostatnio edytowany przez misiek (2010-11-11 17:35:44)

Odp: Jak zwiększyć obroty

tak, a nawet powinien pokazywać większe obr. Gdzieś czytałem że ktoś tak ma w kombajnie i co roku przed sezonem robi taki zabieg bo silnik osiąga mu max 1000obr/min


znalazłem:

Łukasz.D napisał/a:

Czy próbowałeś poruszać listwą od dawki paliwa w pompie? Ja mam tak co roku. kombajn wiadomo 2 miesiące w roku jeździ. Jak go odpalam pierwszy raz w sezonie to albo nie chce załapać tylko popierduje, albo wejdzie na 1000 obr/min i koniec. wtedy odkręcam dekiel od regulatora obr. i ruszam ręcznie dźwignią od listwy zębatej(jest na samej górze tuż pod dekielkiem). Zakładam dekiel i jest jak ta lala. ponoć ta listwa tak ma że lubi się zacinać i ta sprężynka od regulatora jej nie ciągnie.

więc który to dekiel od regulatora obrotów bo mam parę sprzecznych informacji hmm ?

9

Odp: Jak zwiększyć obroty

Możesz odkręcić dekiel nr.I lub dekiel nr.II. Dekiel regulatora co prawda ma tylko 2 śrubki, ale pewnie rozwalisz sobie uszczelkę, dlatego napisałem, żebyś odkręcił dekiel pompy czyli nr.2. Ma grubszą uszczelkę, którą łatwiej nie uszkodzić.
Co do opisu przypadku z kombajnem, to wg. inna bajka niż u ciebie. Twój silnik działa normalnie, tylko maksymalne obroty ma podobno za niskie. Możliwe, że regulator masz tak ustawiony ? Zanim rozwalisz silnik, zanieś pompę do jakiegoś speca niech ją sprawdzi i przestawi jak jest źle.

10

Odp: Jak zwiększyć obroty

Ja zawsze odkręcam dekiel oznaczony na fotce jako I. Jakoś łatwiej mi w ten sposób rozruszać listwę.
Podejrzewam jednak, że problem tkwi w regulatorze, bo nawet jeśli listwa jest zacięta to dźwignia na zewnątrz pompy jest ruchoma w całym zakresie tzn. od śrubki do śrubki.

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

11

Odp: Jak zwiększyć obroty

Łukasz.D napisał/a:

Podejrzewam jednak, że problem tkwi w regulatorze, bo nawet jeśli listwa jest zacięta to dźwignia na zewnątrz pompy jest ruchoma w całym zakresie tzn. od śrubki do śrubki.

u mnie dźwignia pracuje tylko w połowie swoich możliwości więc może jednak ta listwa jest zacięta. Zawsze warto spróbować

12

Odp: Jak zwiększyć obroty

misiek napisał/a:
Łukasz.D napisał/a:

Podejrzewam jednak, że problem tkwi w regulatorze, bo nawet jeśli listwa jest zacięta to dźwignia na zewnątrz pompy jest ruchoma w całym zakresie tzn. od śrubki do śrubki.

u mnie dźwignia pracuje tylko w połowie swoich możliwości więc może jednak ta listwa jest zacięta. Zawsze warto spróbować

Jeżeli silnik nie pracuje to tak czy siak powinno być tak że dźwignię możesz przesuwać od min do max bo ona steruje regulatorem obrotów a ten dopiero listwą. Sama listwa jest poruszana za pomocą sprężyn i ciengienek. Sprawdzić nigdy nie zaszkodzi big_smile

Tylko głupi nie wie że jest głupi a mądry to wie

13

Odp: Jak zwiększyć obroty

Jeśli zwiększanie obrotów tymi zewnętrznymi śrubkami nie pomoże to trzeba się dostać do obudowy przeciwwag tam gdzie są regulowane obroty,trzeba odkręcić górną przykrywką i będzie widać taką długą śrubę a na końcu jest regulacja ,no i trza ją wkręcić ale o ile to nie wiem.

14

Odp: Jak zwiększyć obroty

Poczytaj wątki : regulacja dawki , jak ustawić pompę na 120 KM i zacięta listwa , Znowu schodzimy z tematu. Mialo być o zwiększaniu obrotów a regenerujemy pompę.

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty