Temat: łatwiejszy rozruch

łatwiejszy rozruch silnika zwłaszcza rano uzyskałem dzięki dodaniu drugiej świecy płomieniowej(co dwie to nie jedna) wyeliminowałem także elektrozawór ponieważ mnie zawodził i użyłem tak jak mi doradził kolega z forum silniczka od spryskiwaczy który pochodzi od forda jest on wraz ze zbiorniczkiem dzięki czemu mogę do podgrzewania świec używać np nafty lub innych mieszanek takich jak czerwona ropka z paliwem ponieważ daje to większa temperaturę niż żółta ropa zamontowałem także na przodzie kolektora ssącego zapadkę która bardzo ułatwia rozruch maja tak np. mtzety możecie to sami łatwo sprawdzić musi być was tylko dwóch poproście kogoś by przy odpalaniu dołożył rękę do wlotu kolektora tak by nie mógł on pociągnąć powietrza podczas kręcenia silnik zacznie dostawać większych obrotów i będzie miał lżej gdy zacznie łapać niech szybka puści rękę i ciągnik pali bez meczenia a oto fotki liczę na jakieś plusiki hehe:pa:

Fortschritt zt 423 a razy 2

2

Odp: łatwiejszy rozruch

http://www.fothost.pl/thumb/10/07/thumb_b4bcbe51.jpg

http://www.fothost.pl/thumb/10/07/thumb_d01f5728.jpg

http://www.fothost.pl/thumb/10/07/thumb_55511a46.jpg

Fortschritt zt 423 a razy 2

3

Odp: łatwiejszy rozruch

oczywiście zapadkę zamykam z kabiny mam pociągniętą  linkę i do zapadki jest podłączona sprężynka która ciągnie aby się otwierała a gdy pociągnę za linkę to się zamyka

Fortschritt zt 423 a razy 2

4

Odp: łatwiejszy rozruch

ciekawy pomysł  z tą zapadką smile  ale tą śrubę lepiej przyspawaj bo jakoś    ze zdjęć lipnie  wygląda tongue  bo jak odpadnie to narobi bałaganu  jak wymyśliłeś  doprowadzenie prądu do tych świec i od czego tą drugą podpasowałeś ??

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: łatwiejszy rozruch

+

6

Odp: łatwiejszy rozruch

śruba jest przewiercona i zakątrowana a druga świecę kupiłem t5o tez jest ifoska taka sama jak ta pierwsza świece oby dwie podpiąłem pod starter na raz podgrzewam na dwa kręcę rozrusznikiem dałem tylko grubszy przewód wiadomo musi grzać dwie zbiorniczek podłączyłem pod osobny włącznik i najpierw podgrzewam trochę świece potem daje dawkę paliwa

Fortschritt zt 423 a razy 2

7 Ostatnio edytowany przez maxi900 (2010-02-17 21:19:32)

Odp: łatwiejszy rozruch

o tym zatykaniu wlotu powietrza wspominałem już wcześniej na forum. Sprawdza się do pewnych temperatur (tzn jak ci pali do -5 to z zatkaniem zapali do -10 ale przy -15 zapomnij).... oczywiście najlepsze wyjście to opalarka lub łączenie wielu technik (byle nie doprowadzić do przerostu formy nad treścią smile ).

jeden mój znajomy zamiast wodnych grzałek stosuje użycie opalarki plus coś takiego -> http://allegro.pl/item904611567_kuchenk … p_2kg.html  podstawia to pod miskę olejową na lekki gaz na 5 minut i dzięki temu kręci bardzo szybko a w MTZcie nie ma czego przepalić (nie ma przy misce żadnych gumowych węży) więc nie ma strachu można i na dużym ogniu jak się spieszy wink

razem z opalarką nie ma na ciągnik zbyt dużego mrozu a pamiętajcie że mówię o woj. warm-mazurskim ;P

8

Odp: łatwiejszy rozruch

Ja stosuje jedną płytę grzewczą od starej kuchenki elektrycznej,podkładam pod miskę i w zależności od mrozu jakieś 30-60 minut.

9

Odp: łatwiejszy rozruch

Szwagier przy MTZ-cie ma wmontowaną grzałkę w misie, podłącza na jakiś czas(musi uważać aby oleju nie zagotować) pod 220. Pali jak złoto.

10

Odp: łatwiejszy rozruch

Ja mam w ciapku tak zrobione,raz potrzymałem dłużej i olej się przegotował ale wymieniłem na nowy i jest ok.Pali w każdy mróz a silnik jest bardzo zużyty jak kupie drugiego forszaja to będzie na sprzedanie.

11

Odp: łatwiejszy rozruch

ja grzalke na 220 mam w c 360 jest to dobre ale jak mam ciagnik gdzies dalej od gniazdka to jest to troche uciazliwe wiadomo przedluzacze i takie tam w mojim rozumowaniu jest to tak ciagnik to ciagnik zostal skastrulowany tak by palil samodzielnie beztam grzalek zadnych na 220 ani na zaciag ani nic w tym stylu powinien palic i koniec po to mamy swiece zarowe plomieniowe i rozne jeszcze tam  no ale wiadomo ze jak nie idzie do kazdy sobie radzi jak moze prawda

Fortschritt zt 423 a razy 2

12

Odp: łatwiejszy rozruch

Michu i tu się z tobą zgodzę. Moja 30 odpali na każdym mrozie(tegorocznym), Leję gorącą wodę, aż przeleci ciepła przez blok, podgrzewacz i jazda. Palę ją co 2-3 dni i jeszcze mnie nie zawiodła. Chciałem zalać ją płynem, ale mam chyba walniętą uszczelkę pod głowicą bo od góry rzyga jak stary pijak.

13

Odp: łatwiejszy rozruch

a ja przy 60-ce podgrzewam miske olejową i kolektor wodny palnikiem, do tego jeszcze cygaro i odpala jak znalazł smile

14

Odp: łatwiejszy rozruch

michu23 napisał/a:

łatwiejszy rozruch silnika zwłaszcza rano uzyskałem dzięki dodaniu drugiej świecy płomieniowej(co dwie to nie jedna) wyeliminowałem także elektrozawór ponieważ mnie zawodził i użyłem tak jak mi doradził kolega z forum silniczka od spryskiwaczy który pochodzi od forda jest on wraz ze zbiorniczkiem dzięki czemu mogę do podgrzewania świec używać np nafty lub innych mieszanek takich jak czerwona ropka z paliwem ponieważ daje to większa temperaturę niż żółta ropa zamontowałem także na przodzie kolektora ssącego zapadkę która bardzo ułatwia rozruch maja tak np. mtzety możecie to sami łatwo sprawdzić musi być was tylko dwóch poproście kogoś by przy odpalaniu dołożył rękę do wlotu kolektora tak by nie mógł on pociągnąć powietrza podczas kręcenia silnik zacznie dostawać większych obrotów i będzie miał lżej gdy zacznie łapać niech szybka puści rękę i ciągnik pali bez meczenia a oto fotki liczę na jakieś plusiki hehe:pa:

Możesz wstawić foty tego silniczka od spryskiwaczy i wszystkiego razem (świec i jak to masz wszystko zrobione)

15

Odp: łatwiejszy rozruch

no na razie jest to niemożliwe bo mam rozebrany ciagnik i silnik w mak bo robie remont kapitalny moge ci opisac w kolektoze wywiercilem otwor wstawilem tulej do swiecy silniczek mam od fiesty wraz ze zbiorniczkiem i polonczone mam te dwie swiece jednym wezykiem ze zbiorniczkiem dziala to na takiej zasadzie podgrzewam swiece jednym przyciskiem po rozgrzaniu drugim lanczam silniczek na 2 sekundy zeby podal rope na swiece zamykam klapke wlotu powietrze i pale ciagnik poli nawet w duzych mrozach bo zaciaga same cieple powietze z kolektora i to tyle

Fortschritt zt 423 a razy 2

16

Odp: łatwiejszy rozruch

Zrób to sam - nie dyskutujemy tylko pokazujemy

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

17

Odp: łatwiejszy rozruch

ja odkrecam filtr powietrza i wyjmuje go palnik gazowy rozpalam i pale silnik

18

Odp: łatwiejszy rozruch

michu23 a możesz mi powiedzieć gdzie umieściłeś ten zbiorniczek?

19 Ostatnio edytowany przez michu23 (2010-12-20 22:06:43)

Odp: łatwiejszy rozruch

zbiorniczek mam przykrecony po prawej stronie maski w kabinie naprawde bardzo chetnie bym wstawil zdjecia tylko narazie ciagnik w mak rozkrecony a tak narazie wyglada

http://img210.imageshack.us/img210/491/09112010347.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Fortschritt zt 423 a razy 2