21

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

ja mam to blachę do samej góry rzepaku nie koszę ale gorczyce miałem i czysta był bez problemu,na suche zboża tak stosuję jedynie ją opuszczałem jak ciąłem grykę bez desykacji to szła niżej aby sita nie zaklejały się zielonymi liśćmi ale to już daleka przeszłość

22

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

No to muszę sobie dorobić tą blachę bo u mnie w tamtym roku zapychało sito, zobaczymy czy będzie lepiej . Fakt taki że w tamtym roku było dużo zieleniny w zbożach i myślałem że to było między innymi tym spowodowane, w tym roku powinno się lepiej kosić.

23

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

Blachę ustawia się podług danego ziarna jak ci za dużo wylatuje to wyciągasz na max do tyłu jak ziarno ciężkie to nie ma takiej potrzeby.Trawa,rzepak,pszenica tutaj wysuwam na max.

24

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

myślę że to pszenicę do złej grupy zaliczyłeś

25

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

Raczej nie bo w pszenicy wyłapuje niedomłócone kłosy.

26

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

mam jeszcze jeden problem chodzi o 514,iż robiłem "doświadczenie"-kombajn stał na pełnych obrotach wszedłem pod wytrząsacze i wrzuciłem garść rzepaku na początek sit,ziarna zdążyły dojść na ich koniec zamiast się przesiać,dodam tylko że sita były otwarte aż za bardzo i myśle ze to może przyczynić sie do strat,jak to wytłumaczyć???

27

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

Za duży wiatr.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile

28

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

wiatr na zero on poprostu skakał po sicie zamiast wpaść

29

Odp: E 516 B Po co to się stosuje?

Skakał bo było go za mało,podczas młocki dochodzą jeszcze łuszczyny.Górne powinno być na 6 ,dolne na 4 .Za tydzień będę młócił u siebie to dopracuje szczelinę dokładniej.