Temat: Zetor 16145 podnośnik

Potrzebuje pomocy w sprawie podnośnika przy zetorze . Jest to zetor wujasa i podnośnik jest po kapitalnym remoncie i ciśnienie jakie wytwarza to 155 atm. na max obrotach. Dodam ,że jest także założona nowa pompa hydrauliczna(wzmocniona). Moje pytanie odnośnie ciśnienie jakie powinien miec? Wasze odpowiedzi jakbyście mogli to uzasadnijcie jakimiś dowodami a nie plotkami. I pytanie czy coś jeszcze może miec wine? Dodam że mój zts na max obrotach mam 195 atm. Za wszystkie odpowiedzi z góry dzięki.

2

Odp: Zetor 16145 podnośnik

sam se odpowiedziałeś na własne pytanie  ciśnienie do bani   czyli albo zawór  się zawiesił albo  pompa o kant dupy ...    a cisnienie powinno byc 195 atm  przy  1100obr  silnika  słowa mechanika który regeneruje podnośniki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

Odp: Zetor 16145 podnośnik

Ja w swoim mam 190 na wyjściu zewnętrznym, na tyle widocznie jest zawór ustawiony. Nominalnie ma być 180. Wzmocniona pompa jeśli z Tucholi to jakiś sezon wytrzyma, potem ma prawo się rozlecieć. Jak inna to ma prawo juz teraz nie mieć ciśnienia. Inne rzeczy to zawory, masz tam zawór bezpieczeństwa pompy, potem jest jeszcze na podnośniku i taki zakręcany od góry. To po kolei do sprawdzenia, jak stary olej to bardzo możliwe że takiego mułu gdzies naszło

4

Odp: Zetor 16145 podnośnik

Panowie ale już pisałem że jest po kapitalnym remoncie a w ten skład wchodzą także nowe zawory (wszystkie). Wszystkie części, które idzie wymienić zostały zastąpione nowymi. A co do oleju to skrzynia jest nim umyta ;]. (tyle razy był dolewany z powodu awarii przewodów i innych remontów że olej jest serek).

5

Odp: Zetor 16145 podnośnik

to lepiej napisz od kiedy się to tak dzieje ?  od remontu ? 
jak tak to mnieńcie mechanika

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: Zetor 16145 podnośnik

To się zaczęło tak 2 tygodnie po kapitalnym remoncie podnośnika.

7

Odp: Zetor 16145 podnośnik

rozdzielacz  mógł zdechnąc ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: Zetor 16145 podnośnik

No ale to dziwne że siadł . Został wymieniony ten stary na inny po regeneracji w hydrotorze z Tucholi.

9

Odp: Zetor 16145 podnośnik

Podepnij węże na ten rozdzielacz od wywrotu. Jeśli będzie podnosił to znaczy, że rozdzielacz odmawia współpracy. Szwagier tak zrobił i działa tylko nie ma pływającej.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

10

Odp: Zetor 16145 podnośnik

A ja mam pytanie czy mogą mieć winę siłowniki wspomagające?? Bo jeśli one przepuszczają olej to tracą ciśnienie i potem na wywrocie jest mniejsze. Największy w tym problem że ciągnik nie chce obrócić pługa i z ledwością go podnosi.

Odp: Zetor 16145 podnośnik

Sprawdź ile ma pompa na wyjściu ciśnienia, jeszcze bez przejścia przez rozdzielacze. Bo jak tak robi to i hydraulika zewnętrzna i podnośnik nie ma siły a wyjątkowy pech musi być zeby rozdzielacz na 2 rzeczy od razu padł

12

Odp: Zetor 16145 podnośnik

Sekcje rozdzielacza są każda oddzielnie i powolne podnoszenie nie ma nic wspólnego z obracaniem, wobec tego pompa nie daje ciśnienia i tyle. Weź na próbę z drugiego ciapka(bo widzę że masz dwa) i sprawdź.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia