Temat: moze doradzicie

witam właśnie sprzedałem e514 perkinsa i zastanawiam sie nad sprzedażą drugiego i zakupem claasa czy jest sens?
2)o co biega z tymi oznaczeniami 85/86/96/105
3)czy darować sobie i zostać przy tym co mam

2 Ostatnio edytowany przez lukasz565 (2012-02-06 22:40:59)

Odp: moze doradzicie

każdy ma różne upodobania co do marek kombajnów jedni lubią claasy drudzy new hollandy, jd,mf a inni fortschritty. To zależy od ciebie co chcesz i co Ci się podoba, prześledz ceny, dostepność i koszt części, najczęstsze awarie i wybierz to co Ci się podoba. Jeden chce fortschritta i Ci powie że pozostań przy nim to zaraz rzucą się na niego Ci co posiadają claasy i itp. i na odwrót. Wybierz coś w pieniądzach w jakich dysponujesz, najważniejszy jest stan techniczny i wizualny nie zależnie czy to e 514 czy claas czy inny. Coś z nie dużym przebiegiem i żeby nie nawalić komuś za dużo kasy to nawet jak coś będzie nie po twojej myśli
to szybko uda Ci się go sprzedać

3

Odp: moze doradzicie

86 to nastepca 85, 96 ma mocniejszy motor i nie wiem czy nie sita większe od 86... a 105 jest 6 klawiszowa ale stara strasznie... więcej nie wiem... Chyba Wojtas ma claasa wiec on tam powinien wiedzieć co i jak... jak trafisz jakąś 96 nie za mocno zmęczoną i w dobrej cenie to możesz brać. całkiem fajne kombajny... Albo już odłożyć trochę kasy i kupić 98. Kumpel ma i super się tym pracuje smile

4

Odp: moze doradzicie

bo jeszcze mysle żeby zostać z forszem tylko 521 chciałem obejrzeć w polsce ale nikt nie ma
rozmawiałęm z klientem który sprzedał to sobie chwalił umnie to podstawa <150KM i zastanawiam się bo na allegro to wszystko mocno śćiachane

5

Odp: moze doradzicie

a czemu podstawa to silnik 150 konny ??  dziwne  spostrzerzenie ..
co do classów  zalezy jaka gotówka i jakie wymagania ..   powiem  tak  jak ja szukał bym kombajnu ..   
pierwsze silnik MErcedesa .
drugie to napęd tylko i wyłącznie hydrostat ..    (leniwy jeste)
3  heder   optymalny  4.5m nie węższy ...
kombajn kompletny i przy  pogodize jak dziś masz podejśc  i max 2 obrót i ma chodzic ..
klima nie koniecznie bo nawiewy  są dobre.
hydraulika jest zawsze sucha.  a jak coś cieknie to już nie ładnie .
i moze bagatelna sprawa ale heder ma miec oryginał wózek ..  byś sie puźniej nie wkużał
kolejne podejscie zrobic wywiad środowiskowy w sklepach  czy sa ewentualne cześci .


co do modeli to  tez pytanie ile masz do koszenia ..   ale ze względów  że model 85 jest już stary  to   wiesz...
ale kolega ma nawet ten model 85 i  kosi nim ponad 150 ha rocznie i  60 ha kukurydzy

jak już coś to szukaj  96 lub 98  .. chodx te drugie są już dużo droższe...   w sumie fajne maszynki ..  ale wszystko zalezy od upodobań i  funduszy

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: moze doradzicie

powiem tak silnik V6 turbo ze względu na kulturę pracy heder max 4,20 a kasowo 60-70

7

Odp: moze doradzicie

V6 w zupełności wystarcza do tego  by pasy  płoneły  a silnik z obrotów nawet nie zszedł ..  o turbie wole nie myślec.. bo to już by była masakryczna siła   na taki kombajnik ...
  o 4.2  to cięszka sprawa jedynie 3.8 chyba .. ale to jak mówisz taki silnik to strata paliwa  by była .. wystarczy tak ze 170 kucy  silnik OM360  pięknie chodzi ...   kasa 60-70 tys powiadasz..   to już mozna coś kupic ...  i w ciekawym stanie big_smile

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

8

Odp: moze doradzicie

heder 4,2 bo nieche z wózkiem sie telepać no doradź co moge kupić bo chetnie kupie 521

9

Odp: moze doradzicie

z wózkiem.. to   zero problemów ...  ale jak kto woli ...  521 wiec szukaj ..  może się znajdzie ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

10

Odp: moze doradzicie

dobra jak bys miał ten przedział finansowy to co byś wybrał forsa, claasa,john deere

11

Odp: moze doradzicie

gienio79 napisał/a:

dobra jak bys miał ten przedział finansowy to co byś wybrał forsa, claasa,john deere

forsa !!! np. niebieskiego 524

12

Odp: moze doradzicie

forszem jedynie 512 kosiłem ..  w 524 siedziałem ..    i przygoda z forszem się skończyła ...   classem  się kosi super i pewnie bym  wybrał classa  jakiegoś 96  z silnikiem  merca   hydrostatem i takimi tam ..  kiedys miałem na takiego hrapke  i nawet oglądałem  takowego

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

13

Odp: moze doradzicie

wojtas napisał/a:

forszem jedynie 512 kosiłem ..  w 524 siedziałem ..    i przygoda z forszem się skończyła ...   classem  się kosi super i pewnie bym  wybrał classa  jakiegoś 96  z silnikiem  merca   hydrostatem i takimi tam ..  kiedys miałem na takiego hrapke  i nawet oglądałem  takowego

w poprzednim sezonie młuciłem classem 108 sl maxi to powiem komfort to jest ogromny a jak dla mnie bajka to jest hydrostat ale jak za te pieniądze to dobrego classa wątpie aby się kupiło .....

14

Odp: moze doradzicie

no i widz e nadal stoję w miejscu

15

Odp: moze doradzicie

kto ci każe stac w mijescu ..  proponował bym  tak ..  zajrzec na alledrogo  obejżec classy forsze i JD  oczywiscie te w okolicy ... by nie jeździc za wiele  obejrzec i samemu  zdecydujesz...    za te pieniądze tez bym ci  proponował Deutza-fahra ...  też fajne kombajniki

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

16

Odp: moze doradzicie

dzięki za rady

17

Odp: moze doradzicie

Za takie pieniądze znajdziesz już w nie najgorszym stanie dominatorka 86

Rolnik z powołania:-)

18

Odp: moze doradzicie

te i te mają po 20lat, tak mi się wydaje że nie bardzo warto kupować. przynajmniej na moje ha w których przybywa kukurydzy dla bydła a ubywa zbóż.

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.&#8221;
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]