Temat: tłumnik / kolektor

Witam
Czytałem post kolegi który założył tłumik od  polskiej 6 do 323.
miedzy wierszami napisał o zwężce znajdującej się w kolektorze 323.
Rzeczywiście jest tam. Tak się składa że mam kolektor wydechowy od IFY 
I tam nie ma żadnej zwężki! Nie mam kolektora koło siebie  ale średnica wylotu jest wielkości przeciętnego kubka do kawy. Dlaczego w samochodzie jest zwężka a w traktorze jej nie ma???
A poza tym czeka mnie odbudowa maski. Moje puzzle mają połamaną maskę. No i zastanawiam się czy nie wywalić tłumika na bok  nad skrzynkę od akumulatora i nie dać długiej rury wydechowej po słupku.  Czy ktoś zna jakiś wzór na wydech? Kiedyś jak byłem zapalonym tuningowcem fiata 125p  widziałem w necie wzory pomagające w zbudowaniu wydechu. Chciałbym  jak każdy z nas żeby było ciszej. Tylko jak to zrobić?

2

Odp: tłumnik / kolektor

Ja przy swoim mam założoną prosta rure,wyprowadzoną od kolektora.No i wcale nie jest taki głośny,

3

Odp: tłumnik / kolektor

Zobacz TUTAJ

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

4

Odp: tłumnik / kolektor

A może tłumik od samochodu IFA. Widziałem to już gdzieś i faktycznie, jakby było ciszej...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

5

Odp: tłumnik / kolektor

nie będę zakładał nowego posta
bo sprawa dotyczy tłumika
Na pewno część z was ma ciągniki oryginalnie bądź po przeróbkach wyposażone w tłumik - rurę wydechową zamontowaną tuż przy kabinie, przy lewym bądź prawym przednim słupku
Czy ktoś potwierdzi fakt iż takowe rozwiązanie daje się we znaki po przez działanie jak promiennik cieplny ? chcę tak zrobić ale...... znajomy słyszał od innego znajomego........
Jakoś nie wydaje mi się żeby po zamontowaniu metalowego ekranu nadal parzyło w twarz
Pozdrawiam

6

Odp: tłumnik / kolektor

nic nie parzy

7

Odp: tłumnik / kolektor

witam. skorzystam z tego wątku, pomimo braku dostępu do działu (zrób to sam ) Wielki plus (+) dla tomek1974 za chęci i za pracę przy wydechu w 323 , wiem ile jest z tym roboty (leyland do 323str.13.) fajnie to wygląda , a tak szczerze to porażka (ta rura wydechowa) ,mnie np. poniosła trochę fantazja,silnik ok. 150kM (prawie ma) ale ta rura przy kabinie mnie wk... spawy pękają i wibracja chyba kabiny ?

8

Odp: tłumnik / kolektor

pomimo braku dostępu do działu (zrób to sam )

Już masz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

9 Ostatnio edytowany przez Zenek6161 (2012-04-07 14:51:37)

Odp: tłumnik / kolektor

poprawiona wesja niżej

10 Ostatnio edytowany przez Zenek6161 (2012-04-07 14:52:32)

Odp: tłumnik / kolektor

poprawiona wersja niżej.

11

Odp: tłumnik / kolektor

hak dobry a wysuwany ?

12 Ostatnio edytowany przez Zenek6161 (2012-04-07 14:50:35)

Odp: tłumnik / kolektor

Zenek6161 napisał/a:

Ja również nie miałem dostępu  do ,, zrób to sam", to będzie tutaj. Miałem problemy z tłumikami.Cały czas pękały w dolnej części. Nic nie pomagało. Aż w końcu pomysł z rurą nierdzewną. No i udało się.
http://www.fotoload.pl/123aa64/b0b782406e99dec677f87d149c2a485a11855_min.jpg

http://www.fotoload.pl/123aa68/96b57e73f5380ff781be9b601d29e18c11813_min.jpghttp://www.fotoload.pl/123aa49/fd213285297ed65edbee716b12b383da3976_min.jpg

1) Wykonujemy 2 identyczne płyty z otworami w środku powiedzmy fi 50
2)Wykonujemy tuleję około 180 mm wysoką, ze ścianką 10 mmgrubą i fi zewnętrzne                dopasowujemy do wewnętrznego otworu rury nierdzewnej.
3) Kupujemy wcześniej rurę nierdzewną (allegro) fi 80 lub 82 mm 60 zł + przesyłka.
4) Umieszczamy tuleję w otworze rury zostawiając na dole około5 mm na spaw .
6) Łączymy rurę z tuleją spawem.
7)W górnej części wyżarnika przygotowujemy miejsce na wspawanie płyty.
8) Nawiercamy w płytach 4 owory i gwintujemy tylko w jednej na M 12.
9) W jednej płycie łączymy spawem od dołu 4 szpilki M12, które to śruby wcześniej   wkręciliśmy w nagwintowane otwory.
10)Skręcamy  2 płyty z sobą.
11)Od strony nakrętek szpilek łączymy spawem tuleję, na której znajduje się rura z płytą.
12) Ustawiamy w pionie rurę i  dolną płytę łapiemy spawem z górną częścią wyżarnika.
13)Odkręcamy górną płytę wraz z rurą i na gotowo łączymy spawem dolną płytę z górną częścią wyżarnika
Najważniejszym elementem rozwiązana jest solidna tuleja umieszczona wewnątrz rury .
Płyty połączone są bez żadnej uszczelki, tylko troszeczkę silikonu.Konstrukcja jest rozbieralna. Chodzi już 2 lata, a właściciel zapomina o problemie tłumika.

SPRAWDZONE I POLECAM.

Płyty w podstawie tłumika są grubości 8- 10 mm Górę trochę przydławiłem krążkiem z blachy nierdzewnej wyciętym pod wymiar wodą i wstawką z cieńszej rury około 30 mm wysokości.

13

Odp: tłumnik / kolektor

Zenek6161 napisał(a):

Ja również nie miałem dostępu  do ,, zrób to sam", to będzie tutaj.

Już masz

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty