Temat: Jak przygotować ziemię pod pszenicę...

Witam,

Mam mały dylemat. W zeszłym roku dostałem kawałek ziemi po pszenżycie... został na zimę przeorany. Zostały wytyczone w międzyczasie granice działek i okazało się, że sąsiad wszedł w moje w niektórych miejscach na prawie 1,5m. W tym roku chcę posiać pszenicę jarą, mój teść mówi, żeby najpierw wyrównać kultywatorem pole, potem obornik i przeorać nasypując nową miedzę. Zastanawiam się czy jest sens tego kultywatorowania, czy nie wystarczy samo przeoranie.

A tak poza tematem to na długości pola prawie 0,5km, to niezły kawałek sąsiad sobie uprawiał na moim...

2

Odp: Jak przygotować ziemię pod pszenicę...

Jak było orane i nic poza tym to lepiej to zdrapać albo chociaż ciężkimi bronami przejechać bo tak to może ci pług spychać i będzie papranie a nie oranie....

3

Odp: Jak przygotować ziemię pod pszenicę...

jakieś 7 ar, to nie tak dużo:))

4

Odp: Jak przygotować ziemię pod pszenicę...

jeżeli bruzda nie głęboka  i pług solidny to   nie masz się czym martwic .  zaoraj   bez zbędnej babraniny ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

5

Odp: Jak przygotować ziemię pod pszenicę...

x2x napisał/a:

jakieś 7 ar, to nie tak dużo:))

Niby tak, ale całego kawałka jest 53a sad

6

Odp: Jak przygotować ziemię pod pszenicę...

Jaką miedzę?!?!? Ja z sąsiadem co rok sobie zabieramy +- 1m żadnej miedzy nie ma.
Po co kultywator? on nic nie pomoże a właściwie to utrudni rozwożenie obornika. Ja to bym rozwiózł ten obornik na początku marca kiedy były mrozy, a dziś bym siał a nie drapał sie po głowie co robić. Granica  to tylko % całego pola, przy granicy możesz sobie przejechać czym chcesz, masz samolot to przeleć nad granicą 3 razy może będzie lepiej. Nie ma co się szczypać bo zaraz woda wyparuje i będziesz musiał na kolanach do Częstochowy zasuwać by ci powschodziło.

7

Odp: Jak przygotować ziemię pod pszenicę...

Z wodą nie jest tak źle, dopiero w niektóre miejsca można wjechać z obornikiem. Ja będę woził w przyszłym tygodniu...

Wiesz, ja to pole dopiero dostałem, także ten ponad 1m w szerokości to jest dużo, tym bardziej że po sąsiedzku obrabia nie właściciel działki, tylko trunkowy dzierżawca... sad