Temat: Problem z wałem packera

Witam Kolegów

Mam taki problem,obiera mi zięmię i zatrzymuje się wał packera i zapycha agregat czynny. Co może być przyczyna? Najbardziej obiera na srodku. Skrobaki są ustawione na odległość około 3 mm. Na jednym lożysku jest mały luz. w tym tygodniu je wymienie.
Prosze o jakąś poradę w tej sprawie..

2

Odp: Problem z wałem packera

Kumplowi  się zapycha jak jest za  mokra ziemia .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

3 Ostatnio edytowany przez blazej1694 (2012-04-01 22:08:56)

Odp: Problem z wałem packera

Dziwny problem ja mam inny wał bo croskilla ale mogę jechać nie wiem w jakim błocie ale się nie zapcha. Możliwe że winą jest te łożysko.

4

Odp: Problem z wałem packera

za mokro.....
za brudny ....
wypoleruj go ja kiedyś maiłem taki problem z pługiem pojechałem w pole wstyd sie przyznac ale był nie umyty y nie zakonserwowany przez kilka m-cy myślałem że kota dostane, nie szło orać pomykałem około 1 godziny a odkładnie dalej brudne a orka gówniano wyglądała.
Na odkładniach cały czas była ziemia
Zjechałem umyłem posmarowałem następnego dnia pięknie szło...
dziwne to było.....

5 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2012-04-01 22:42:29)

Odp: Problem z wałem packera

Blazej1694 to jest  co innego tutaj będzie  cokolwiek przy mokro i skrobaki się  zalepiają i wał staje  hmm

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

6

Odp: Problem z wałem packera

Sebastian powiem ci że ja takiego problemu nie mam to ciężko mi jest doradzić.

7

Odp: Problem z wałem packera

Za mokro na pewno nie. Tuman kurzu podczas pracy.
Jest troszkę przyrdzewiały. Tylko pytanie czym tam wyczyścić.?

8

Odp: Problem z wałem packera

piaskarką, ewentualnie myjką ciśnieniową:)

9

Odp: Problem z wałem packera

Tzn. że ziemia sucha jak  pieprz  tak ? Wał się ani troszkę  nie  oblepia ? Tylko  pcha przed sobą górę  ziemi ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

10

Odp: Problem z wałem packera

Jak wał mi tak robił to winą było ,zbyt pulchna ziemia to znaczy  po orce i przesuszona.

11

Odp: Problem z wałem packera

A może się koronka rozsypała i jako tako się jeszcze kręci, tylko od czasu do czasu potrafi przyblokować?....

12

Odp: Problem z wałem packera

Ziemia jest sucha, ale mimo to obiera. Wał jest torchę przyrdzewiały. W tych miejscach gdzie stawał ziemia była bardzo sypka. zdjołem łozyska i na jednym jest delikatny luz.
sprobuję go wypiaskować do białości i zobaczymy czy się poprawi.

13

Odp: Problem z wałem packera

stawiam na łożyska ..  i po problemie ..   ziemia nie ma nic do tego  moim zdaniem  ten wał ma po to zęby by sie kręcił .  a nawet gładki  by się krecił ..  chyba ze za mocno go dociskasz do ziemi  i   aż go blokuje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

14

Odp: Problem z wałem packera

Mi czasem stają  wałki w agregacie ale  dla  tego że ziemia  jest  czasem  za pulchna  i za szybko  forszem jeżdżę :satan: big_smile A wałki  są wygiełdane  na  tulejkach wink

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

15

Odp: Problem z wałem packera

Może za bardzo wgnieciony w glebe ?

16

Odp: Problem z wałem packera

Może :nie_wiem:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

17

Odp: Problem z wałem packera

Mi też czasami wały zrobione w kątownika stają w za pulchnej ziemi. zrobisz łożyska  to sie okaże. jaką ten wał ma średnicę? Chodzi o średnicę rury nie czasami 300mm  bo to wtedy nie powinno się nazywać paker tylko pakerek i problemy w luźnej ziemi mogą być. Popiół cięszko ugnieść...

18

Odp: Problem z wałem packera

Wał się blokuje wtedy gdy obierze ziemi i robi się na nim taka warstewka betonu z ziemi i blokuje o skrobaki. gdy wjeżdza się w luźniejszą ziemie to staje.
Muszę go doczyscić porządnie. lozysko już kupiłem i jutro założe.

19

Odp: Problem z wałem packera

i przeleć po nim szczotką drucianą ..  może coś pomoże ..

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

20

Odp: Problem z wałem packera

przyczyn może być kilka ; wał ma bicie czyli jest krzywy lub zwichrowany
wina może być któraś bocznych półosiek
wytarte skrobaki
zbyt duży odstęp
skrobaki pod niewlaściwym kątem ustawione do wału