21

Odp: Kukurydza Na Ziarno

za wcześnie .   jeszcze są przymrozki .  poczekaj  z tydzień  może się pogoda ustabilizuje .  wkoncu  pare dni i kuku na wierzchu ..  a jak złapie ją przymrozek to   będzie zółta  i się zatrzyma ..  poczekaj

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

22

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Też się waham i poczekam do przyszłego tygodnia .

23

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Bierzemy trochę ziemi i zaczniemy uprawiać pod kukurydze na ziarno po 24 nie jest to za późno? Jakie polecacie odmiany?

24

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja kiedyś kukurydzę siałem na początku czerwca najlepsza w okolicy była...

25

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Tylko ze ja będę miał trochę ha . I to w jeden dzień nie za oram i nie zasieje. Ale jak dobrze pójdzie to do końca kwietnia się wyrobie.

26

Odp: Kukurydza Na Ziarno

do końca kwietnia ..  to cię zaskocze ..  koleś   u nas  sieje nie prędzej jak 1 maja    ma 70 ha samej kuku co roku  i kosi nie predzej jak za rok big_smile czyli w styczniu   siana w czerwcu  też rośnie ... ma kupe czasu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27 Ostatnio edytowany przez Andrew89 (2012-04-18 22:12:37)

Odp: Kukurydza Na Ziarno

ja muszę obornik wywieść i siał będę po tej niedzieli jak będzie ciepło. sieje tylko na kichę 2 ha Vitras`a 280FAO późna ale we wrześniu będę miał sajgon :gun: ( konopie, wczesna dostawa buraków, zasiewy) więc chociaż kiche będę w październiku kosił

co do tych koszonych w styczniu na ziarno, jeżeli facet sie nie wyrabia to ok ale jeżeli robi to celowo zeby była sucha to za niedługo będzie mu coraz gorzej sprzedać qq po rozsądnej cenie. Rozmawiałem z laborantką w firmie R.P.P.H. Ziębice(Bio Corn to ich firma córka mają w Ziębicach  ponoć  jeden z największych młynów kukurydzianych nawet w europie )i mówiła że te koszone nawet 3 tyg po dojrzałości zasiedlają ogromne ilości grzybów i w ziarnie są mikotoksyny a te są rakotwórcze i teraz coraz większy nacisk przy  przerobie kładą na mikotoksyny więc  i przy skupie będą tego pilnować. :play:

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

28

Odp: Kukurydza Na Ziarno

No i 6 ha posiane , u nas już ostro sieją od poniedziałku.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

29

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja dzisiaj dopiero gnój będę woził pod kukurydze a siał będę nie prędzej jak w połowie maja. Były u nas w okolicy przypadki że ludzie posiali wcześniej a na początku maja przyszły przymrozki i h*j ją strzelił później przesiewali.

30

Odp: Kukurydza Na Ziarno

W mazowieckim dziś widziałem szał siania kukurydzy.

31

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Dzisiaj Scoda ?  Gdzie ? U nas  cały dzień mokro :hmmm:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

32

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Siali za Wiśniewem w stronę Glinojecka

33

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Ja dziś też siałem , nastepne 4 ha zasiane .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

34

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Koledzy a może podpowiecie co może być przyczyną nierównych wschodów kukurydzy. Od siewu minęło już prawie 2 tygodnie, niektóre mają już po dwa liście inne nawet nie kiełkują. dodam że jest tak że np 2 metry jest a 2 niema wcale. Siewnik becker z dozownikiem nawozu. głębokość siewu około 6 cm.

35

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Mozaikowate pole przez co na różnej glebie ziarko poszło płycej lub za głęboko ?

36

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Pola mozaikowate to fakt,ale co, jeden rządek jest drugiego niema. co 75 cm ziemia się nie zmienia. Siałem też różne odmiany kukurydzy. podejrzewam, że problem tkwi w siewniku. Czy jest możliwe żeby w jakiś sposób uszkadzał ziarno?? Mam metalowe koła dogniatające, może zbyt słabo dogniatają ziemie ??

37

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Marcin najpierw zagrzeb w ziemi gdzie nie wschodzi czy tam są posiane nasiona ? a potem będzie można dalej rozprawiać nad tym tematem.ps .6cm. to wydaje mi się że za głęboko

38

Odp: Kukurydza Na Ziarno

6 cm to za głęboko mogły nie które nasiona zbutwieć lub siewnik przepuszczał
Ja sieje na 3-4 cm i też jest  mozajka  ale wzeszło bardzo równo..

39

Odp: Kukurydza Na Ziarno

Popieram kolegów 6 cm za głęboko 4 cm max.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

40

Odp: Kukurydza Na Ziarno

za głeboko ..   lepiej płycej posiac i zawałowac ....  3-4cm  wystarcza

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile