1 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-03-27 22:52:04)

Temat: Fungicydy

NO jak w temacie
Rozglądam się, bo lada dzień trzeba będzie kupić i prysnąć żyto na choroby
Tanio dobrze ma ktoś jakiś patent?

2

Odp: Fungicydy

Co polecilibyście czym prysnąć na  kwitnienie w pszenicy ozimej?

3

Odp: Fungicydy

jeżeli masz 80% wykłoszenia to pryskaj jeżeli nie  to nie pryskaj ..  ale jak coś to  Syrius

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

4

Odp: Fungicydy

u mnie syrius przepuścił mączniaka.... musiałem poprawic mieszanką tilt turbo + mirage teraz czysto

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

5

Odp: Fungicydy

A jak bardzo widać różnicę w pryskanym a nie pryskanym zbożu na jakości i ilości? Pryskałem wcześniej na grzyba i powiem że nnie ma żadnych przebarwień ani oznak chorób.Liść flagowy też cały zielony.

6

Odp: Fungicydy

powiem tak... test był robiony na pszenicy jarej i zostawiony jeden przejazd. na nie pryskanym pszenica tydzień wcześniej była do młócenia i miała drobniejsze ziarno.

Sam Syrius trochę za słaby bo zwalcza tylko fuzariozę kłosów.

7

Odp: Fungicydy

Ponieważ uprawiam zboża w monokulturze fungicydy to podstawa. W tym roku INPUT a poprawiam FANDANGO drogo ale zboże też ma cenę.

8 Ostatnio edytowany przez Pawel21990 (2012-06-02 22:27:24)

Odp: Fungicydy

ja polecę Swing Topem chyba, albo też czymś innym z wyższej półki.

9

Odp: Fungicydy

PawełS.64 w jakiej fazie leciałeś fandango?. ja tez tymi środkami pryskałem

Rolnik z powołania:-)

10

Odp: Fungicydy

Jestem w trakcie pryskania pszenicy jarej bo tylko taką posiadam.Obecnie jest w stadium wykłaszania.Ponieważ pierwszy INPUT dobrze zadziałał w dawce 0,7 l/ha to FANDANGO też jadę 0,7 l/ha

11

Odp: Fungicydy

Jara już się kłosi ???? Byłem wczoraj na polu to jeszcze jej trochę brakuje do kłoszenia...

12

Odp: Fungicydy

u mnie jarka wykształcała w piątek liść flagowy. Polece ja jak tylko pogoda pozwoli duetem

Rolnik z powołania:-)

13

Odp: Fungicydy

a ja dop z 2 dawką rsm`u pod jarą pszenice poleciałem....  u mnie dop pod flagowy na wierchu

Fortshritt: ZT325-A , D038, B-201.
Ford NewHolland 7840, Lamborghini 653 DT,
URSUS C-360 , Caterpillar 428B,
Case Magnum 7210, MF 38

14

Odp: Fungicydy

Ja pszenicę jarą siałem 14 marca

15

Odp: Fungicydy

podzielcie się co planujecie zastosować na T1 w pszenicy ozimej i jęczmieniu ozimym ?

gg 5118068

16

Odp: Fungicydy

Zorak - pszenica Wojtasa zobacz

17

Odp: Fungicydy

zorak napisał/a:

podzielcie się co planujecie zastosować na T1 w pszenicy ozimej i jęczmieniu ozimym ?

Capalo

18

Odp: Fungicydy

Panowie co myślicie o takich mieszankach na oziminy
pszenżyto t1 Topsin 1 litr + tilt turbo 0,3l + mirage0.3
pszenica t1 wirtuoz 0,4 + mirage 0,3l + tilt turbo 0,4 l (program z top agry)

19

Odp: Fungicydy

tak jak Paweł capalo i nic nie trzeba mięszać

20

Odp: Fungicydy

Tak Capalo super środek super cena też. Powiedzcie mi Chłopaki czy nie przesadziłem bo zrobiłem tak odżywka w postaci mikro + taka na energię ( 10 N i 40 K) + antywylegacz + capalo ? Nie przesadziłem ? Jest to już tydzień po zabiegu i na razie nie widzę zmian.