1

Temat: Reduktor Ursus 904/914

Witam,
Mam problem z reduktorem w U904 polega on że w zależności od humoru ciągnie lub nie na drugim zakresie. Na pierwszym i wstecznym jest Ok. Bywa że można pociągnąć rozrzutnik z ładunkiem a bywa że z uniesionym pługiem  nie pojedzie. Jak już wyrzuci bieg to dźwignia reduktora jest jakby głębiej załączona niż normalnie. Może ktoś z was przerabiał już coś takiego? Da się może zobaczyć uszkodzenia bez rozpoławiania (którego i tak pewnie nie uniknę) np. przez pokrywę od góry ?? A jak już rozjeżdżanie będzie konieczne to na co uważać by potem poskładać bez problemu te puzzle smile

2

Odp: Reduktor Ursus 904/914

ciekawe że jesteś tu  z pierwszym postem i od razu    stworzyęłś wątek ..
na przyszłośc przywitaj się w odpowiednim dziale ..  jak wszyscy ,,,

a na marginesie masz po   prawej stronie takie jak by śruby   w obudowie skrzyni  może podciągnij je i zobacz czy masz jakąs poprawę ..  ( po prawej  czyli po tej co jest rozrusznik  przy silniku )  śruby znajduja się na skrzyni  na pewno je znajdziesz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3

Odp: Reduktor Ursus 904/914

Przerabiałem podobny problem 2 tygodnie temu , winowajcą był zerwany gwint w widełkach co przesuwają tryb wyleciała śrubka i wodzik przesówał sie w widełkach, jeżeli masz to samo to czeka Cię rozpoławianie skrzyni od tylnego mostu i trochę zabawy.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

4

Odp: Reduktor Ursus 904/914

@ Wojtas Już się poprawiam (nigdy nie czytałem tego działu wiec nie wiedziałem że jest obowiązkowy :stu:)

wojtas napisał/a:

śruby znajduja się na skrzyni  na pewno je znajdziesz

nie znalazłem no chyba że chodzi Ci o śruby od wzmacniacza momentu

@ Pawelg To wydaje się bardzo prawdopodobne chyba nawet bardziej niż zużycie tulei na które stawiałem. Jak u siebie rozbierałeś to co zostawało z kabiną most czy skrzynia ?? (no i oczywiście +)

5

Odp: Reduktor Ursus 904/914

Musisz odkręcić kabinę z przodu i podnieść ile się da dobrze podeprzeć , porozłączać pedały przewody , układ kierowniczy . Dobry wózek pod skrzynię i odkręcasz od mostu , deko odjeżdzasz i opuszczasz skrzynię w dół żeby wyszła nie zawadzając o kabinę , powodzenia życzę.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

6

Odp: Reduktor Ursus 904/914

ja reduktor zrozumiałem jako   żółw zając .. big_smile  nie zrozumiałem ze chodzi  o  szosowe polowe .. przepraszam ..   za zamieszanie:P

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

7

Odp: Reduktor Ursus 904/914

Znalazłem instrukcję do rozbierania i tam są opisane dwa sposoby rozpoławiania ten z odkręcaniem pedałów i skrzynia z silnikiem do przodu to 150 punktów do realizacji 9po kolei co odkręcamy) a gdy mostem do tyłu (potrzebne dwa wózki z kółkami i jeden stały) to 130 punktów z czego z 20 można sobie darować więc chyba wypróbuje ten drugi (wadą jest że kabina wisi cały czas nad głową) ale to dopiero gdzieś za tydzień relację oczywiście zamieszczę.

8

Odp: Reduktor Ursus 904/914

Dla pewności najpierw zdejmij podłogę i dekiel ze skrzyni , wtedy zobaczysz czy wodzik kręci sie czy nie jak się obraca to będzie to o czym pisałem.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

9

Odp: Reduktor Ursus 904/914

rozkręć kabinę i ją zrzuć jak tak mocno przeszkadza. Mostem odjedziesz ale jakoś nie widzę żebyś mostem zjechał z powrotem do szkrzyni (ciężko trafić z tulejką na wałku wom)

10

Odp: Reduktor Ursus 904/914

Damian żeby jako tako trafić tą tulejką to jeden musi obracać wałem i będzie git , a tak na marginesie do takiej akcji potrzeba 3 chłopa żeby sprawnie poszło.

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."