1

Temat: woda w silniku zetor 12045

Panowie jest problem w ojce zetorze, Woda w silniku cieknie z rurki którą płynie a właściwie tłoczony jest olej do filtra odśrodkowego. Silnik miał mało wody i został zagotowany.
Bardzo to boli bo ojciec parę lat temu zrobił mu remont.
Jeden fachman już rozkręcił silnik w drobny mak i nic nie znalazł. Ojciec teraz rozkręca ponowie i zdjęta jest miska i głowica. Do Głogowa pojechała głowica i jest szczelna. Podkreślam olej cieknie z otworu którym olej dochodzi do wirówki, czyli z zalanego wodą bloku woda przecieka do magistrali olejowej i wykapuje na zewnątrz bloku. Gdzie jest wada i jaka? Martwię się o najgorsze...pęknięcie. Czy jest taka możliwość że poszła jakaś uszczelka, oring, przeżarta  zaślepka? gdzie szukać przyczyny i jak ją zlikwidować?

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

2

Odp: woda w silniku zetor 12045

U teścia w ursusie 1224 woda szła do oleju przez wymiennik ciepła, zrobiły się wżery w dekielku i puszczało wodę. Nie wiem jak jest w zetorze, ale myślę, że podobnie.

3

Odp: woda w silniku zetor 12045

a  może się  przegrzały   oringi na  tulejach ... miałem coś podobnego w c 330 ...   i mieszało  non stop   wode do oleju ... 

blok by strzelił mało prawdopodobne ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile