Temat: podajniki

Żniwa idą kombajn zakończył zeszły sezon w dobrej formie. Zastanawia mnie tylko stan przenośników ziarna i kłosowego. Ten od  ziarna w zeszłym roku zapchał mi się w pszenicy 2 razy. Pszenica miejscami dawała ponad 6t a że słomy nie było duzo ganiałem II na 6m hederze więc nawet sprawny podajnik mógł si przypchać po to ma sprzęgło.......
Jest jakaś norma np wysokość łopatek? Jak wymieniać to tylko gumy czy cały łańcuch. napiszcie o swoich doświadczeniach, na co zwrócić uwagę....

2 Ostatnio edytowany przez Laszek (2012-07-01 20:36:43)

Odp: podajniki

co do łańcucha to trzeba widzieć jak leży na zębatce, czy jest wyciągnięty i jak na niej leży, jak zębatka jest wytarta, najgorzej jak zacznie przeskakiwać na niej. Krzysiek wioske dalej od Ciebie robiłem kiedyś zakupy (w słupi)
ps rok temu wymieniałem u mnie w 516 przenośnik kłosowy to na starym guma miała 8,5 cm a nowa 10cm tak dla porównania

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: podajniki

Mój też nie jest w najleprzej formie .Wymieniłem pare ogniw bo pękly .Zastanawiam się nad nowym .Tylko ta cena???

TEN NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW KTO NIC NIE ROBI big_smile

4

Odp: podajniki

ale wymienisz i masz z głowy a tak jak się będzie rwał to ile mu poślesz i czasu stracisz. Tak na kilka lat będzie ok