1

Temat: Gniazdo

Witam. Mam pytanko ile volt ma gniazdo ciągnikowe to do przyczep itp. 12V czy 24V?

2

Odp: Gniazdo

jak każdy ciągnik  ma 12V

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

3 Ostatnio edytowany przez Trojan (2012-09-01 20:45:40)

Odp: Gniazdo

A możliwe żeby były 2 gniazda w tym jedno na 12V a drugie na 24V? Bo u mnie są miejsca właśnie na 2 gniazda tylko że jest tylko 1, chociaż wydaje mi się że było też to drugie bo został po nim ślad i wiszą tam od niego kable.

Chociaż też nigdy nie spotkałem się z przyczepą na 24V :stu:

4

Odp: Gniazdo

moj ma 12v jak i 24v

5

Odp: Gniazdo

hmmm. No i jak teraz sprawdzić czy to moje gniazdo to 12V czy 24V? Bo zapewne było tak jak masz ty marian 323 tylko teraz czy 12V ma gniazdo czy te kable które sobie wiszą...

6

Odp: Gniazdo

to wez miernikiem sprawdz

7

Odp: Gniazdo

No najprościej, tylko że nie posiadam takiego przyrządu tongue. Macie jakieś inne pomysły?

8

Odp: Gniazdo

Podłącz przyczepę i poznasz po mocy świateł

9

Odp: Gniazdo

koseś napisał/a:

Podłącz przyczepę i poznasz po mocy świateł

Jakbym miał dwa gniazda to bym tak zrobił i łatwo byłoby odróżnić które to 12V, a które 24V, ale mam 1 gniazdo... hmm

10 Ostatnio edytowany przez Krzysiek (2012-09-01 22:09:09)

Odp: Gniazdo

żarówka 55/60W 12V  2 kable podłącz do gniazda gdzieś zaświeci tam gdzie mocniej będzie 24.
Zastanawia mnie jak to zrobili24/12 musieli przekaźników na wkładać. ale po co?
Według mnie wystarczą na światła drogowe i halogeny a gniazdo się robi na 12V nawet jak się trafi przyczepa z żarówkami 24V to i tak będzie świecić tylko wszystkie styki muszą być czyste .... zamiast 1 ampera popłyną 2 i już...

11

Odp: Gniazdo

Ludzie jeszcze trochę i referat trzeba będzie napisać  ,wyjmij bezpieczniki w kabinie nad pedałem sprzęgła ,jak przyczepa zgaśnie to znaczy że masz 12V ! a 24 V podłączane jest zazwyczaj z kostki wychodzącej na tylne lampy ciągnika ,ot i cała filozofia !

12

Odp: Gniazdo

Jest taka specjalna  grupa bezpieczników co Koseś mówi tam  jest napisane 12V to są odo świateł  przyczepy  i nie tylko . A przekaźniki są  na 24 V  tylko  przez  nie też leci prąd 12V tylko  dwoma innymi kablami  na  każdym  przekaźniku  .  Najciekawiej  to wygląda  instalka od  awaryjnych :gun: Ja mam  to wywalone bo zwarcie robiło .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

13

Odp: Gniazdo

Kurcze. A które to są te bezpieczniki na 12V? Najlepsze by było zdjęcie roll

14

Odp: Gniazdo

Nie polecam podłączać przyczepy do gniazda - jeśli to 24V, to spali aktualnie włączone żarówki.
Światła 24V nie będą świecić na 12, nie pomoże tu nawet podwojone natężenie. W nocy może coś dało by się zauważyć.
Aby sprawdzić: weź żarówkę 12V5W za 50groszy. Jeśli świeci wszędzie, to masz 12V. Jeśli się spali - 24V.

Wcale nie jest powiedziane, że nad pedałem sprzęgła jest tylko 12V. Tak było jak traktor wychodził z fabryki. A teraz - kto to wie..... .

15

Odp: Gniazdo

Kurcze. A które to są te bezpieczniki na 12V? Najlepsze by było zdjęcie

wszystkie 12V są na ściance od silnika pozostałe są na ściance od orbitrolu

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

16

Odp: Gniazdo

Trojan leć po kablach od  gniazda tak będzie  najlepiej tylko we dwóch chłopa jeden ciągnie a drugi patrzy  który kabel się gdzie rusza   .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

17

Odp: Gniazdo

O boshe :wow: Kup na bazarze multimetr za 5-10zł i wszystko będziesz wiedział. Bo za chwile to spalisz żarówki w przyczepie, dogłębnie poznasz gdzie masz jakie napięcie na bezpiecznikach, a potem na wyciągasz się kabli i tyle z tego będzie. A tak to wszystko pomierzysz a i taka zabawka przyda się na przyszłość. Oczywiście do "chłopskich" a nie specjalistycznych pomiarów cool

18

Odp: Gniazdo

Sebastian zapomniałeś dodać aby ciągnął drugim traktorem wink

19

Odp: Gniazdo

Ha ha ha lol Dobre . Ja  kable wyciągałem  ręcznie skoda że nie traktorem bo było tego od cholery  :gun:

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "