21

Odp: Ciągniki

zamiast turbiny na silnik podczepiłem od przodu wściekłą tesciową -teraz to dopiero śmiga big_smile:DD::D

22

Odp: Ciągniki

pomysł dobry:brawo: tylko ze ja nie mam teściowej:hmmm:

23

Odp: Ciągniki

tesciowa to maszyna co kazdy moze dostac za bezcen big_smile

24

Odp: Ciągniki

byle miała duże stopy lepsza przyczepność

25

Odp: Ciągniki

misiek napisał/a:

Panowie a linka od obrotomierza ile może kosztować nowa lub używana ?

A ja kupilem na zlomie od Stara 200 albo od Jelcza. Nie pamietam. Koszt 5 zł smile

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

26

Odp: Ciągniki

w sklepie 50 zł dawałem 4 miesiace temu

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

27

Odp: Ciągniki

Z tego co dobrze pamiętam to ktoś z forum pracuje w sklepie z częściami do forszaja. Potrzebuje coś takiego:

http://www.fothost.pl/thumb/07/52/thumb_afb4605e_IMAG0001.jpg

http://www.fothost.pl/thumb/07/52/thumb_5ec85ca2_IMAG0002.jpg

i jaka byłaby cena tego elementu?

28

Odp: Ciągniki

Do Krzyśka i Miśka.
Panowie, kultura techniczna wymaga od nas, byśmy dążyli do oryginału.
Oryginał kosztuje 50 zł, od jelcza ze złomu 5 zł. Nie dajmy się zwariować ! Owszem, Pantera pracuje w sklepie forszaja. Jest jego współwłaścicielem.
Kupując forszaja, musimy liczyć się z kosztami napraw. Kto nie bierze tego pod uwagę, niech nie kupuje forszaja !

29

Odp: Ciągniki

mi też taka płyta poleciała. U pantery w sklepie jest kpl. obudowa. tu masz telefon do faceta ktory ma taką płytę za 50 PLN 600539790. jeśli bedziesz chciał to podeślę ci foto i zobaczysz jej stan

30 Ostatnio edytowany przez misiek (2008-01-06 22:41:29)

Odp: Ciągniki

pawlon napisał/a:

mi też taka płyta poleciała. U pantery w sklepie jest kpl. obudowa. tu masz telefon do faceta ktory ma taką płytę za 50 PLN 600539790. jeśli bedziesz chciał to podeślę ci foto i zobaczysz jej stan

Dzwoniłem do faceta. Przesłał mi on zdjęcia ale też ma jedno ucho urwane:/ Musze dalej szukać...

31

Odp: Ciągniki

wteż widziałem te zdjęcia, u mnie jest urwane ucho jak u ciebie i dodatkowo jak na przesłanym zdjęciu.  tym małym bym sie nei martwił za bardzo

32

Odp: Ciągniki

Tak -  kombinować, kombinować !
Zbawiennie to działa na kieszeń i mózg.

33

Odp: Ciągniki

czyżbym słyszał w twym głosie ironię??

34 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2008-01-08 14:43:39)

Odp: Ciągniki

Może nie aż tak, ale....
Mamy sprzęty trochę wiekowe. Moja metoda jest taka. Jak jest możliwość kupienia nowej części, w pełni sprawnej za niezbyt wygórowaną cenę, to ją kupuję. Za jakiś czas, może się okazać, że chętnie zapłaciłbym podwójną cenę za nową część, tyle tylko że jej nie będzie można kupić. Więc puki co: nowe części są, ceny umiarkowane, pełna dostępność (kurier na podwórko przywiezie). Chciałem wam Panowie coś uzmysłowić. Forszaja nie robią 17 lat, IFY też mniej więcej tyle. Kto liczy, że nowe części zamienne do nich będą na nas czekały przez następne 17 lat - może się srodze rozczarować.
Nowa linka obrotomierza kosztuje 50 zł., fakt - ogromne pieniądze.
Ciesz się że jest, że kosztuje tylko 50 zł. a nie 500, kup i sobie dupy nie zawracaj. Kiedyś ich braknie, wtedy kombinacje są konieczne. A teraz po co ? Nie wiem ile ta płyta kosztuje u Pantery. Ile by nie kosztowała - kup. Złóż po ludzku wszystko do kupy. Będziesz jeździł długie lata bezstresowo. Mało masz innych kłopotów ? Związek z forszajem to małżeństwo nie z miłości, raczej z rozsądku. Takie związki zazwyczaj długo trwają. Chyba że traktujesz to jak przelotny flirt. W takim razie po co Ci jakakolwiek linka ? Inna płyta - jaka płyta ?
Spawara, łączniki uniwersalne (sznurek, drut) i naprzód !
                                              Do przemyślenia

35

Odp: Ciągniki

Tu przeciez nie ma mowy o zamienniku!! W tym wypadku nie widzę aby można było ja zastapić a i bez niej to nie da sie jeżdzić. Kupic trzeba i tyle. ja tak zrobiłem, nie wiem co zrobił misiek i prawdę mówiąc to już jego sprawa.

36

Odp: Ciągniki

Dobre!!!Sławek 42..A tak na marginesie to tej spawary i uniwersalnych łączników typu sznurek i drut widzi się jeszcze dużo i nie dotyczy to tylko forszajtów ale wszystkiego sprzętu.To taka lużna sugestia....

37

Odp: Ciągniki

marekb napisał/a:

Dobre!!!Sławek 42..A tak na marginesie to tej spawary i uniwersalnych łączników typu sznurek i drut widzi się jeszcze dużo i nie dotyczy to tylko forszajtów ale wszystkiego sprzętu.To taka lużna sugestia....

Nooo.. bo gospodarka bez sznurka i drutu to jak dup.....a bez kłaków smile

38

Odp: Ciągniki

oprucz sznurka i drutu jeszcze bym dodal pianke montazowa co kazda dziure uszczelni

39

Odp: Ciągniki

Panowie dajcie spokój... cała strona kłótni..

Pawlon! Jak możesz to kombinuj... ale zachowaj zdrowy rozsądek!!

Sławku! Każdy robi jak chce.... jego sprzęt i jego będą z tym potem problemy!!'

Ech... zaśmieciliście pół strony jednego z mądrzejszych wątków....

Pozdro

40 Ostatnio edytowany przez sławek 42 (2008-01-08 20:29:06)

Odp: Ciągniki

No - i jesteśmy w domu ! Chorym domu.
My jesteśmy chorzy, układy gospodarcze są chore, ten Kraj jest chory. Na leczenie nie ma szans. Tylko czas może tą chorobę skutecznie wyleczyć. Że jest tak jak jest, to nie przypadek. Na powstanie technicznych barbarzyńców, miało wpływ nie mniej niż 62 lata historii. Majątki ziemskie to było czyste zło, które trzeba było zniszczyć. Chłop po reformie rolnej w 46 roku, miał parę morgów i parę rąk. Żeby żyć musiał kombinować. To potrafię zrozumieć. Teraz nie trzeba kombinować ! Teraz nikt z nas (chyba), nie kładzie głodnych dzieci spać. Ale nawyki zostały. Wyssane z mlekiem matki.
Ten Kraj od lat cierpi na bylejakość. Miałem nadzieję, że po zmianie pokoleniowej to się zmieni. Niestety obserwuję, że młodzi ludzie kombinują jeszcze skuteczniej. Tylko motywacje mają inne. Cwaniactwo, cięcie kosztów, dymanie tematu i wszystkich wokół. Jak na to patrzę - czuję niesmak. KASA i tylko KASA ! Reszta to drobiazgi.
Smutek.
Maxi, to nie kłutnie. Nikt nikomu nie ubliża. To wymiana poglądów !
A Ty nie rób z Siebie jedynego sprawiedliwego ! Fakt - to nie ten watek. Ale od tego to jest Admin i Moderatorzy !

Tak na marginesie. Jacuś tej książki nie widzę. Chyba ktoś porzyczył i zapomniał oddać.
                                                                 Pozdrowienia.