Temat: zetor k-25 remont

niedawno stalem sie posiadaczem tego wlasnie zetora lecz czeka mnie remont nie mogl uciagnac pluga 2-go dymi spod wlewu oleju coraz slabszy zaczal sie robic wiec wzialem sie za remont po zdjeciu glowicy uszczelka troche poszarpana jest dzis jeszcze zdazylem zaczac odkrecac korbowody by sprawdzic pierscienie ale ma luz na panewkach i widac opilki panewek w oleju ale nie idzie jednej sruby odkrecic na korbowodzie;/ moze ktos ma jakis pomysl na odkrecenie i moze jakies namiary na czesci http://www.fotoload.pl/123aa13/a4c90bdaf90b5775c1c1ae4b9d661d1a5429_min.jpghttp://www.fotoload.pl/index.php?id=f2d … 2b8890f782

2

Odp: zetor k-25 remont

Marian + za sprzęt i powinieneś też - dostac za to że go w polu męczysz, co do silnika to pokombinuj z częściami od C325 powinno coś pasowac i pewnie szybciej dostaniesz ale nie będzie łatwo.

Tel.795-243-626
Trudno jest byc ***, ale ktoś to musi robic...
https://web.facebook.com/JanMir-1851091 … page_panel
http://www.janmir.com.pl

3

Odp: zetor k-25 remont

Pamiętam że kiedyś tato miał takiego bociana i do dziś żałuje że oddał go na żyletki .

4

Odp: zetor k-25 remont

marian myślę że czeka cie wycieczka do Czech. Oni mają wszystko. Jak by co to służę pomocą w wolnych chwilach. Powodzenia.

Małe świństwa mówi się głośno... Wielkie - szeptem. Prawdy natomiast nie mówi się w ogóle. Kto wie czy każda prawda nie jest w gruncie rzeczy największym świństwem? więcej
Marek Hłasko - Ósmy dzień tygodnia

5

Odp: zetor k-25 remont

panowie własnie kolega uruchomił taki sprzet po 10 latach ...    szuka dobrej  głowicy bo jest popękana ...    i ma zamiar tym obrabiac 5 ha smile  i coś mi się zdaje że tego dokona

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

6

Odp: zetor k-25 remont

też mam takiego, tylko ze z silnikiem od 30:)
stoi i czeka na przerobienie na opryskiwacz samojezdny
czyli z przodu beczka z tyłu beczka i sensowne lance
tylko ze stoi juz 2 lata, czasu brak:(

7

Odp: zetor k-25 remont

no i pytanie czy robic remont czy tez szukac silnika od 330 bo ich pelno bo czesci nie sa za tanie;/

8

Odp: zetor k-25 remont

mój ojciec miał  2 bociany  jakieś 40 lat temu poszły na złom i zastąpił je ursus c4011 powód: silniki całkowicie wychyrane luzy na układzie takie że jeździsz wężykiem hydraulika słaba hamulców brak sprężanie ma w głowicy łatwo się przegrzewa i pęka głowica a i nie zdziw się jak przyjdzie ci ściągać koło zamachowe jest ogromnej wielkości a wchodzi na taki stożkowy wałek jak koło zamachowe we ws-ce 125. Skrzynie biegów i tylne mosty to mają wytrzymałe i to chyba jedyna zaleta tych zbuków. Co prawda ja nie robiłem takim ciągnikiem w polu bo za mojej kadencji to już była 40 ale przerabialiśmy ich dosyć dużo ludziom na silnik od c325 albo 28 . Acha i ten twój to chyba jest 25A bo ma małe koła z tyłu. Ale jak chcesz to remontuj powodzenia.

9

Odp: zetor k-25 remont

Kawałek ode mnie gościu ma piekielną machine = silnik od c385 + tyłek od bociana na wąskich kołach. Osobiście nim nie jechałem ale tata mówił że jak się bujnie to ze 40 wyciągnie. Z grudziądzem 2 skibowym sie kopie przez te koła

10

Odp: zetor k-25 remont

mamy takiego na silniku c 330 koła tylne niskie były te modele szybsze ja mam opony szersze max prędkość 55 km/h części do silnika prowadzi danrol są na allegro

11

Odp: zetor k-25 remont

stan na dzisiaj wyciagniety jeden korbowod z tlokiem przy drugim sruba sie ulamala i wytarta jest panewka i troche odlamanej jest tulei od dolu pierscienie cale nie popekane ale tak pewnie komplet naprawczy go czego glowica po splanowaniu koszt 30zl i ustawienie wstryskiwaczy

12

Odp: zetor k-25 remont

remont zrobiony inny silnik zakupiony z dobrym walem lecz wymagany remontu tloki tuleje i pierscienie zestawy naprawcze sklep danrol - zabkowice slaskie i uszczelki tez chlodnica od 330 wsadzona teraz jest na etapie docierania pieknie chodzi:)

13

Odp: zetor k-25 remont

kolejna historia mojego zetorka to; na wonych obrotach pali tylko na jeden gar a przy zwiekszeniu minimalnie dawki   paliwa na drugim tylko od razu zwieksza obroty i slychac tylko jego -gdzie co jak winne? sekcja czy regulator obrotow a moze cos innego wtryski sprawdzone ustawione na 125atm

14

Odp: zetor k-25 remont

raczej będzie coś z pompom gdyby coś nie tak byłoby z regulatorem raczej chodzi by od początku na dwóch cylindrach tyle że nie równo... ja stawiam na pompę ale niech się inni wypowiedzą.

15

Odp: zetor k-25 remont

pompa albo wtrysk