281

Odp: ziemniaki 2010

michu byś musiał poszukać u kogoś w Morzewie, Rzadkowie,Równopolu tam też mają ludzie ale na mniejszą skalę. A u Kusza to jeszcze pryzmy pyrów na polach leżą bo nie zdążył jeszcze drugiej przechowalni postawić:) ale sprzęt u niego to jest na podwórku co? smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

282

Odp: ziemniaki 2010

traktor z tego co wiem jesteś z  moich okolic a będę potrzebował  troche pyrów  na konsumpcje ... smile   skąd dokładnie jesteś ?

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

283

Odp: ziemniaki 2010

Odnośnie Tajfuna to potwierdzam to co napisał sławek 42 i również polecam. Odmiana bardzo plenna, smaczna i dobra na przechowanie. Jedynie w przypadku cięższych ziem i mokrego roku mogą być z nim problemy bo lubi sobie wtedy trochę gnić. Moim zdaniem bardziej nadaje się na słabsze ziemie. Zielony jest praktycznie do końca września smile

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

284

Odp: ziemniaki 2010

Dziieki koledzy za informację   fachowa opinia  utwierdza mnie że powinnienem ta odmianę posadzić    myślę że sie sprawdzi tęz u mnie  -                     
Wojtas - Mokrzeszów  tam gdzie szkola rolnicza  jedyna  w tym rejonie !

285

Odp: ziemniaki 2010

Mokrzeszów  to blisko ...   Brat tam do szkoły chodził  tobra to ja cię tam znajde  pewnikiem gdzies za szkołą  w górkę ? bo tu  z przodu nie widziałem nigdzie forszaja

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

286

Odp: ziemniaki 2010

no leszek sprzet to ma robi wrazenie ma tyle kasy czy wie jak z uni wyciagnac

Fortschritt zt 423 a razy 2

287

Odp: ziemniaki 2010

z uni wykorzystał na maksa ile się dało i do tego leasing... po drodze ze śmiłowa do zelgniewa widziałeś po prawej stronie pasek kukurydzy? to moja była big_smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

288

Odp: ziemniaki 2010

http://www.igrit.pl/
Co się dzieje w temacie ?

289

Odp: ziemniaki 2010

Sprawa dotyczy plantatorów z woj..  Łódzkiego  Slawka i KsZyS   oraz innych w tym temacie ?- Wy  tak jak i ja nie jestęście  w 1 strefie  zdrowotności  ziemniaka wkraju - wiadomo północ ! Więc siła rzeczy musicie sprowadzać sadzeniaka do nasadzeń  Ja w tym roku na wiosnę sprowadziłem  z Holandii Hermesa w stopniu B1   niewiele więcej płacąc niz za sadzeniaka w firmie Osadkowski  w Świdnicy czyli 1600 zl  1t za  kwalifikat  CB  jakie ceny byly ziemniaka  jadalnego wiosną  to każdy wie ?  P......ny pośrednik sam nie  wie już ile brać ?  A teraz  wiosną - takich  frajerów  trzeba omijać  Więc  mam pytanie skąd bierzecie sadzeniaka   od  producenta?- czy firmy wam przywożą   - pytam bo chcialym posadzić  owego  Tajfuna  omijac pośredników na Dolnym Śląsku  Na waszym terenie jest firma  GRANUM  w Zduńskiej Woli  która oferuje odmiany te które mnie  interesują  Jaka jest opinia o tej firmie  na waszym terenie   Dlatego się do Was zwracam z tym  zapytaniem  bo kupując bardziej na pólnoc  myślę ze taniej mnie to wyniesie ?Co o tym  myślicie i czekam na opinię  zainteresowanych w tym  temacie !

290

Odp: ziemniaki 2010

Jedno jest pewne, jak chcesz kupić sadzeniaki kwal. to się spiesz bo cały czas drożeją. Wiadomo, jadalny zdrożał to kwalifikat musi być 5 razy droższy smile Więc zamów teraz albo czekaj na koniec sezonu sadzenia bo wtedy są duże promocje smile Co do GRANUM to oni mają siedzibę w miejscowości Wodzierady. (Jest chyba jeszcze jakaś filia w Łowiczu.) Brałem kilka razy od nich sadzeniaki i nie mogę narzekać. Przy większym zamówieniu przywożą na miejsce bez dodatkowych dopłat no i oczywiście jest możliwość negocjacji ceny. A co do cen to też mają w miarę konkurencyjne. Oczywiście np. w Zamarte kupisz taniej ale w moim przypadku koszt transportu pochłonąłby tę oszczędność. Ja jestem zadowolony z ich oferty. Jednego roku tylko mi przywieźli bardzo grube sadzeniaki w kalibrażu od 45-55 z przewagą na 55. Poza tym nie mam do niech zastrzeżeń. Ale słyszałem od znajomych, że zdarzały się czasem partie sadzeniaków namarzniętych, lub takich, które bardzo gniły. Ale z reklamacjami też raczej nie było problemów. Ja na szczęście takich niespodzianek nie miałem i mieć nie chce smile Pozdrawiam!

http://img99.imageshack.us/img99/609/annimatiebalktx6.gif http://i51.tinypic.com/143g949.gif

"...badz czlowiekiem laskawym tak, i od czasu do czasu wcisnij prawy ALT."

ŁONA -ĄĘ (klik)

291

Odp: ziemniaki 2010

Jest w Łowiczu na ul. Katarzynów Centrala Nasienna, oni prawdopodobnie współpracują z Granum. Nie biorę towaru z Łowicza, bo parę lat wstecz bywało, że jak brakło towaru kwalifikowanego to szedł jaki był pod ręką. Od szwagra, znajomych, i innych takich, tylko etykiety były kwalifikowane. Nie mówię tylko o ziemniakach. Za blisko mieszkam żeby nie wiedzieć. Może teraz coś w temacie zmieniło się na lepsze. Nie chcę ryzykować. Ja polecam Zamarte. Towar pewny.
Jak mówi KsZyS, pośpiesz się z zakupem. Cena idzie w górę i bliżej wiosny może braknąć odmiany jaka Cię interesuje.

292

Odp: ziemniaki 2010

wioske dalej ode mnie gościu zajmuje się produkcją sadzeniaków to wczoraj jak przejezdzałem obok jego pola to tak jeszcze jakieś 3 hektary stoją w redlinach, ale to może jest odmiana zimowa smile a na polu to jeszcze ma pryzmę taką jak stodoła bo do przechowalni nie wyrobił się pozwozić

E 516 na części
Telefon 695 076 269

293

Odp: ziemniaki 2010

Dzieki koledzy za informację  ! spróbuję  dokonać zakupu  u producenta  danej odmiany  - lub  u dystrybutora  wiekszych  partii sadzeniaka być może w GRANUM  Wyobrażcie  sobie ja przed  świętami dzwoniłęm  do  Solana   i nie chcą  sprzedawać  rolnikom  - tylko firmom  typu Osadkowski - a to jest dystrybutor  lokalny i cholerny  pośrednik - jest to jakaś cicha  umowa miedzy  producentem a pośrednikiem by jak zawsze  zedrzeć z rolnika   za niedługo  zajmiemy się ta sprawą  poprzez związki! Slawek  poruszył temat  jakości oferowanych sadzeniakow dlatego nie chće kupowac u pośrednika   Oferują np; kwalifikat wsopniu B1 czyli 100%  wzorca dla danej  odmiany ? - a tak naprawdę jest to  CA  i  tak próbują  nas oszukiwać  na kasie  i materiale nasadzeniowym? - jest to proceder  świnnski  Ale jest też prawdą że wiele  firm sprzedaje to co reklamuje  i to jest pozytyw   Jak mówie  to bez problemu  ząłatwię  tę odmianę  ale nie na Dolnym Śląsku!  Wszystkim   producentom  ziemniaka i uczestnikom  forum  Dosiego  Roku 2013 i sukcesow  w gospodarstwach -  życzy  Traktor

294

Odp: ziemniaki 2010

gościu o którym wyżej pisałem to wszystkie sadzonki pcha na zachód a z zachodu znowu do nas przychodzą i wymiana kwitnie

E 516 na części
Telefon 695 076 269

295

Odp: ziemniaki 2010

Laszek -o którym zachodzie  piszesz  tym w Polsce  czy  w Uni?  - bo jak w polsce   to wolę sprowadzać z Holandii lub  Niemiec ? - bynajmniej  nie  zamienjają  etykiet  - taniej  też wychodzi !

296

Odp: ziemniaki 2010

za odre wypycha smile

E 516 na części
Telefon 695 076 269

297

Odp: ziemniaki 2010

Szkoda  że nie  za  Bug  ?

298

Odp: ziemniaki 2010

Koledzy mam takie pytanie kilka lat temu miałem ziemniaki na takim polu gdzie był problem z chwastem o nazwie psianka czarna ja na nią mówie czarne jagody i w tym roku będe sadził tam ziemniaki czy znacie jakiś oprysk na tego chwasta ?

299

Odp: ziemniaki 2010

Są różne  środki  - pytanie  techniczne czy to jest  orka zimowa czy  pole jest do orki wiosennej  - wowczas można  Ci coś doradzić?

300

Odp: ziemniaki 2010

Na jesień został wywieziony obornik (niestety już ostatni) no i oczywiście orka. Niewiem czy robić więcej zabiegów mechanicznych i na koniec prysnąć titus+mistral....?