581

Odp: GG FORUMOWE

Założyłem kiedyś kranik paliwa od 60-tki i raz w najmniej oczekiwanym momencie kranik się otworzył ....i jak zaczął silnik stukać pukać a w końcu walić i zgasić go nie mogłem i trwało to jakąś chwilę zanim skojarzyłem że świeca leje mi paliwo w kolektor ssący .Tak że trzeba założyć dobry zawór !

582

Odp: GG FORUMOWE

Władek ma takic co się nie otworzy (klamka) a nie wyciagane usrojstwo

Rolnik z powołania:-)

583

Odp: GG FORUMOWE

Ciężarówka po 1985 roku powinna mieć tachograf. Jak ma, to powinien być sprawny i mieć włożoną aktualną tarczkę, to obowiązuje w promieniu do 100 km od domu. Powyżej 100 km tachograf musi mieć aktualną legalizację. Do tego Viatol na drogi krajowe i autostrady bez względu na odległość od miejsca zamieszkania. Żadnych świadectw, mówię o rolniku i samochodzie zarejestrowanym na niego, przeznaczonym do użytku własnego.

584

Odp: GG FORUMOWE

Sławek dziękuję za informację masz + za pomocną odpowiedź.

585

Odp: GG FORUMOWE

Dzięki. Starek czy Ifa będą miały tachografy napędzane linką (mechanicznie), żaden zakład nie zrobi Ci legalizacji na taki tachograf. Dziś albo tachografy na tarczkę napędzane elektrycznie, albo nowej generacji elektroniczne. Kary za tachograf (uszkodzony, brak tarczki, nieaktualna, itd) wynosiła do 500 zł. Do 100 km będzie OK, powyżej musisz kombinować, bo wymagany prawem tachograf przekroczy wartość samochodu. CB radio na trefny tachograf powinno wystarczyć, ostatecznie w razie pecha - 500 zł. Viatol, nie musisz go mieć. Bramki do pobierania opłat za przejazd są ustawione na drogach krajowych i autostradach, wiadomo, nie wszędzie. W necie jest mapa miejsc ich ustawienia, na bieżąco aktualizowana. Sprawdź, czy na planowanej Twojej drodze są ustawione czy nie. Koszt Viatolu był gdzieś około 200 zł, kupisz na stacjach paliw w czasie piętnastu minut. Przejazd bez opłaty to 3000 zł. Może trafić się objazd, coś nie do przewidzenia i bulisz. Proponuję go kupić i w drogę.

586

Odp: GG FORUMOWE

w sumie to jeździłbym max 50 kilometrów od domu dalej raczej nie mam po co wink czyli powinno być git.

587

Odp: GG FORUMOWE

Sławku Viatoll raczej musi mieć każdy samochód powyżej 3,5 ton lub zespół- pojazd plus przyczepa pow. 3,5 tony. Nawet jeśli nie jeździsz po drogach płatnych to policja przy kontroli pyta o Viatoll. Ale do końca nie jestem pewny. Moje Iveco < 3,5 ton plus Boeckmanka 2 tony i policja mnie zatrzymała na drodze takiej bez bramek bez Viatoll i pytali czy mam...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

588

Odp: GG FORUMOWE

Bendek, pytać mogą, ale obowiązek powstaje, gdy poruszasz się pojazdem lub zestawem po odcinku drogi objętej systemem viatoll. Pytałem w samym viatoll-u.

Dla świętego spokoju lepiej jest wykupić za te 200zł, pieniądze z konta viatoll i tak nie będą schodzić, jak się nie będzie jeździć pod bramkami... smile

589

Odp: GG FORUMOWE

Miałem przerabiac moja przyczepke D50 na wywrotke ale jak ze znajomym policzylismy ile to bedzie kosztowac to juz mi sie odechciało. taka przeróbka to w granicach 4 tys no chyna ze materiały się znajdzie na złowie, o co ostatnio trudno.
I znowu bede musiał komuś dać zarobić przy wożeniu grochu, bo z kasa u mnie ostatnio kiepsko.

Rolnik z powołania:-)

590

Odp: GG FORUMOWE

Ale kupić polską wywrotke 6 ton poniżej 8 tysi jest ciężko...

Posiadam części do sieczkarni, kombajnów i traktorów Fortschritt, silników IFA 6 i 4- cyl. Kom- 505857445
http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php?id=1726

591

Odp: GG FORUMOWE

zgadza sie tylko w tym roku fundusze nie pozwolą przeróbki zrobic bo mam inne zakupy bardziej potrzebne.

Rolnik z powołania:-)

592 Ostatnio edytowany przez fryzomaniak (2012-12-27 01:35:01)

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy nie wiem czy wiecie ale nasz fortschritt wypuścił nowy model wink
http://imageshack.us/a/img854/3754/neuerfortschritta181394.jpg
co wy na to?

A tak na poważnie to znalazłem ostatnio ciekawe zdjęcie
http://imageshack.us/a/img201/3040/dscn0655110234.jpg
Czyżby naprawdę wznowiono produkcję, a może tylko ktoś używa nazwy i loga fortschritta?

593

Odp: GG FORUMOWE

ten agregat nawet fajny

594

Odp: GG FORUMOWE

http://fortschritt.arneuba.de/online.html

Sprzedam U-4514

595

Odp: GG FORUMOWE

Ciekawe :hmmm: .

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

596

Odp: GG FORUMOWE

Sebastian nie skojarzyłem Cię w pierwszej chwili przez ten nowy avatar big_smile

597

Odp: GG FORUMOWE

krzychu napisał/a:

Sebastian nie skojarzyłem Cię w pierwszej chwili przez ten nowy avatar big_smile

Ale ja mam ładniejszy  tongue
No fakt dawno  mię tu nie było . A avatar  muszę zmienić albo spych odpiąć bo śniegu już nie ma sad .   A do tego  grypa mię zaatakowała ! Całe święta w wyrku spędziłem  .  A właśnie jak tam  reszta   ? Tak jak ja czy może lepiej  świętowali smile ?

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

598

Odp: GG FORUMOWE

Jak zaczniecie kombinować  avatarami to ja nikogo nie poznam wink

599

Odp: GG FORUMOWE

Koseś to wpatrz się dobrze w mój i zapamiętaj bo zostaje na dłużej big_smile

600

Odp: GG FORUMOWE

Krzychu , czyli jakieś 6 miesięcy tongue

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "