1 Ostatnio edytowany przez sawek.1990 (2013-01-27 18:38:19)

Temat: Miskantus (Trawa Słoniowa)

http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar … /120429762
Trochę info.
Czy ktoś stosował albo widział taką plantację?? Kiedyś(Z5 lat temu) w programie telewizyjnym było o właśnie o uprawach energetycznych i była tam trawa słoniowa, później jakoś nie za wiele słyszałem ciekawi mnie jak z tym jest teraz czy ktoś uprawia i czy się opłaca.
Z tego co doczytałem na dole stronki to się nie opłaca!

Nic dobrego się nie dzieje, świat zachodni z nas się śmieje. Gospodarka nam się wali, bieda rośnie Tusk się chwali. Naiwniakom cuda wciska, bo naiwni są ludziska. Postkomuna mu wtóruje, taki premier im pasuje. W Polsce obcym tworzą raj, bo to bardzo dziwny kraj. Polskę dawno rozprzedali, służbę zdrowia zrujnowali. I nauka także leży, nikt Tuskowi już nie wierzy. Hej Donaldzie gdzie te cuda? same kłamstwa i obłuda! Na kryzysie rząd nie traci, bo za wszystko naród płaci

2

Odp: Miskantus (Trawa Słoniowa)

Mój kuzyn kiedyś opowiadał że jego kolega ze studiów zajmuje się właśnie czymś takim, ma tego chyba 200 hektarów i bardzo jest z tego zadowolony, większych szczegółów nie znam chyba żebym mu powiedział żeby się podpytał tego kumpla co i jak

E 516 na części
Telefon 695 076 269

3

Odp: Miskantus (Trawa Słoniowa)

taaa jak kukurydza na biogaz.....
Kuzyn miał 100ha umowa do biogazowni 12km i co?
Gdyby miał więcej sprzętu na żniwa ( sierpniowe) to by w d...e miał kukurydze na biogaz.
Na tych wszystkich roślinach energetycznych  zarabiają  producenci sadzonek nasion orza ci którzy biorą kasę dopłaty do zielonej energii.  Jeszcze rok temu zielone certyfikaty czy jak to się tam zwie były jedynym zyskiem producentów zielonej energii.

4

Odp: Miskantus (Trawa Słoniowa)

Ja widuję codziennie taką plantację,ten cały OPEC-BIO przekręcił dzierżawce byłego ZZD Mełno  i obsadzili tym 250 ha,póki co to miskant ma narazie 1-1,3 m. sadzili go w kwietniu zeszłego roku.