Temat: Regulacja sprzęgła zt 323

Rzuciłem się pod maszynę i dostrzegłem że łapki siedzą ciasno dosunięte do łożyska. Dodam że niepodłączony jest siłownik od II stopnia. Pewnie tak są dosunięte żeby rozłączało oba tym hydraulicznym.
Przeszukałem forum i nie ma wątku zajmującego się regulacją sprzęgła w 323 więc może niech będzie w tym.
Z innego wątku:"W 323 ustawia się (na włączonym żółwiu) 0,5-0,8 mm luzu pomiędzy śrubą reg. a dociskiem .Dopuszczalna różnica na poszczególnych (trzech) śróbach to 0,1mm.(oczywiście reguluje się przez okienko)"
Pierwszy stopień ustawia się na łapkach - byle nie tarło po łożysku.
Drugi gdzie, w którym miejscu się reguluje dokładnie?

2

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

Regulacja jest taka sama jak w 303, tylko żółwia się inaczej włącza bo klawiszem, a nie pedałem sprzęgła. Co do II stopnia to z boku obudowy sprzęgła masz po lewej stronie okienko to jest taka blaszka zakręcona dwoma śrubami. Odkręcasz ściągasz blaszkę i masz okienko, jak przekręcisz sprzęgłem odpowiednio to zobaczysz w okienku śruby z nakrętką jako kontrą, między łebkami a płytą dociska wkładasz szczelinomierz i regulujesz luz. Masz trzy takie śrubki na obwodzie sprzęgła, tak jak i łapki.

3 Ostatnio edytowany przez ldragon (2011-04-02 00:32:36)

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

To skoro kładę się pod spód maszyny i widzę łożysko oporowe i łapki to pewnie powinna tam jakaś osłona?

http://www.fotoload.pl/123aa38/d4ebed7fe3454e390327eb67595ea64b11475_min.jpg

Chodzi o blaszkę oznaczoną 8 dojrzałęm tam śrubki M8 z kontrą i wystającym łebkiem czyli tam regulujemy drugi stopień

Czyli włączam preselekcje i żółwia i wtedy ustawiam ten drugi stopień?

4

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

Myślę ze łatwiej położyć się pod ciągnik więcej miejsca

Kto pyta jest głupcem przez pięć minut , kto nie pyta wcale jest głupcem przez całe życie
GG 5280421  Stosując się do zasad ortografii i interpunkcji wyrażasz szacunek wobec czytających Twoje posty

5

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

Jak powinna wyglądać ta osłona od spodu sprzęgła?

6

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

W 303 osłona powinna wyglądać jak na obrazku poniżej
http://www.fotoload.pl/123aa38/756a96ef0f41a4badd0af5675e63e45517757_min.jpg

7

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

Nie widziałem jeszcze 323 z osłoną, spieszmy się je oglądać tak szybko są zdejmowane wink

Ten Adolf Hitler to dziwny człowiek. Nigdy nie zostanie kanclerzem, najwyżej ministrem poczty, a i to bardzo wątpliwe! To tylko zarozumiały Czech, który wynurzył się z rynsztoka. Że ludzie się go boją, oto czego nie mogę pojąć! Najdalej za rok zostanie zapomniany, a o jego partii, młodych łobuzów nikt nawet nie będzie mówił.”
[Paul von Hindenburg w rozmowie z gen. Schleicherem i bp. Münsteru, 24-02-1931]

8 Ostatnio edytowany przez TPS (2013-02-28 22:01:47)

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

jedno pytanie luz na łapkach I stopnia reguluje sie łapkami czy łozyskiem oporowym , bo jak ustawie luz  łapkai ponizej 5 mm  to sprzegło sie slizga ??moze  "podstawic" łozysko??

9

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

Ja tak miałem winna była pompka sprzęglowa była ścięta kulka zabespieczająca tłoczek i niedało się wyregulować sprzęgła.Łożysko musiało być ustawione 5-7 mm od łapek a drugi stopień sprzęgła nie do wyregulowania.Po zamontowaniu nowej pompki i siłownika drugiego stopnia od przyczepy 3 lata się nic nie dzieje działa prawidłowo.

10

Odp: Regulacja sprzęgła zt 323

Regulacje sprzęgła zacznij od przeczytania instrukcji .Łapki ustawia się raz a potem reguluje się łożyskiem .Ja każdemu tłumacze że Fortschritt to nie Ursus.

Nie ma że się nie da, jak się nie chce to się nie da...;)

smile E-516 na części. smile