301

Odp: ziemniaki 2010

Kiedy  przyjdzie czas wykonaj  uprawę   pelną uprawę   posadz  i wowzcas  zastosuj  roundap   kiedy przyjdzie czas  przed wschodami - rozwiązesz problem  tanio i skutecznie  możesz mi wierzyć  mam w tym praktyę  wieloletnią

302

Odp: ziemniaki 2010

Nie pisalem  dość dlugo  bo  miałem sporo roboty z ziemniakiem i po prostu  nie mialem sił  na forum- sadzeniaki  zalatwilem w pierwszej strefie zdrowotności  mają  przyjechac  za dwa tygodnie  odmiany  Tajfun i SATINA  w stopniu elity mam też  wlasną  satinę  którą mogę jeszcz w tym roku sadzić  oraz Hermesa  ta odmiana jest wydajna  - jak wam mówiłem  ominąlem  pośrednika  któremu nie dam zarobić  za frajer  bo żeruje na rolnikach!

303

Odp: ziemniaki 2010

Jak dobrze rozumiem Traktor, jesteś już po sprzedaży ziemniaków jadalnych. Jaka była realna cena sprzedaży w Twoich stronach ? Informacje z ogłoszeń internetowych zdaje się można sobie w buty wsadzić.

304

Odp: ziemniaki 2010

Sławek  ceny na Dolnym Śłasku   odzwierciedlają   dla reszty Polski- 0 55-  0.60 gr 1kg   ja spzedawałem 0.60 na swoją hurtownię z którą mam umowę kontraktacyjną  i sklep  w Świebodzicach  - jescze  mi zostało 6t wyjadą na przyszły tydzien i koniec .  Mówiąc szczerze  to ten rok jest o niebo lepszy od zeszłego roku - a jak będzie w tym  tego nikt niewie?  oby nie posadzili ci co nie sadzą  bo to wrozy  katastrofą?  - tak jak w zeszlym roku?- ale bądzmy  dobrej myśli.

305 Ostatnio edytowany przez kuba1055 (2013-03-09 18:38:42)

Odp: ziemniaki 2010

Koledzy mam takie pytanie: czy są dostępne jeszcze gdzieś ziemniaki jadalne odmiana Irga ? Miały one różową skórkę i żółty miąższ. Oooo trochę się pospieszyłem z tym postem patrze teraz i są na ogłoszeniach, ale przy okazji żeby post nie był daremny to muszę powiedzieć że jak dla mnie nie ma lepszego ziemniaka, nawet stonka się go nie imała za bardzo,tylko jak sadziłem to ludzie jakoś nie byli przekonani do niej, a teraz miło wspominają że dobry ziemniak był, teraz jak już nie mam, ale i tak chciałem choć dla siebie nabyć.

306

Odp: ziemniaki 2010

Kuba, Irga nie ma żółtego miąższu tylko biały. Ta odmiana jest powszechna we wschodniej połowie Polski i sadzeniaków kwalifikowanych już chyba nie będzie.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

307

Odp: ziemniaki 2010

Irga jest biała... u nas jest traktowany jako odmiana pastewna...

308

Odp: ziemniaki 2010

Istotnie  IRGA  tylko  Mazowsze  -  mialem ja tylko 1 rok jest plenna ma tylko jedną wadę  nie jest żólta i to ją w naszym rejonie dyskwalifikuje  jako odmianę jadalną - jak pisze Krzychu- pastewna!

309

Odp: ziemniaki 2010

Maryush napisał/a:

Kuba, Irga nie ma żółtego miąższu tylko biały. Ta odmiana jest powszechna we wschodniej połowie Polski i sadzeniaków kwalifikowanych już chyba nie będzie.

W 2012 kupiłem sadzeniaki Irgi w centrali nasiennej w Warszawie...

310

Odp: ziemniaki 2010

Tak! poj.....o mi się biała, fakt dawno jej nie sadziłem i przez to mi się pomyliło. Właśnie słyszałem że w niektórych regionach pastewny, ale u mnie wielu chciałoby kupić, to mówisz goldenarts że w warszawie powinni mieć , trochę daleko ale chyba będę musiał się pofatygować

311

Odp: ziemniaki 2010

Nie wiem jak w tym roku, ale u nas jest to ziemniak bardzo popularny.... w 2011 miałem tylko Vinietę i Lorda - obydwa żółte i miałem problem, bo nie szło tego sprzedać jako jadalny i oddałem znajomemu jako paszowy w końcu...w zeszłym posadziłem 100kg Irgi dla siebie na działeczce razem z ziemniakami teścia...

312

Odp: ziemniaki 2010

W naszych stronach o żółtych się mówi pastewne, bydlaki itp. przyznam się że żółte było by mi trudno przełknąć. Gościom takie podać to byłby obciach.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

313 Ostatnio edytowany przez Sebastian (2013-03-09 22:14:43)

Odp: ziemniaki 2010

No Irga u nas popularna  . Mi tam smakuję , ludzie biorą i też im pasuję . A i na paszę czasem idą smile

" Czasem trzeba zrobić krok w tył  by móc zrobić dwa do przodu . "

314

Odp: ziemniaki 2010

Jako że mieszkam w PYRLANDII to oświadczam wszem i wobec że ziemniaki jadalne mają zabarwienie żółte a białe to przemysł i paszówka z racji zawartości skrobi reszta to kwestia gustu i smaku.

315 Ostatnio edytowany przez kuba1055 (2013-03-09 23:35:09)

Odp: ziemniaki 2010

oj tam, oj tam Bronki też jedli...he he

316

Odp: ziemniaki 2010

Do nas rodzina z zamojszczyzny Bronkę przywiozła i tez kilka lat sie ja uprawiało i wszyscy wokoło zajadali się.

317

Odp: ziemniaki 2010

Bronka i Irga to dwie skrajności smakowe. Bronka najlepiej nadawała się na eksport do ZSSR, sam ile tego sprzedałem.

There is no soul, no soul could ever make me it's own...

318

Odp: ziemniaki 2010

No  coż każdy  Mazowsza i Warszawiacy powiedza  tylko  odmiany biale  - i odwrotnie reszta polski odmiany żolte  tak bylo od lat i tak będzie dalej? - czas pokaże .

319

Odp: ziemniaki 2010

Stacja Hodowli Ziemniaka W Szyldaku Obecnie Jeszcze Mają

320

Odp: ziemniaki 2010

W moich okolicach najczęściej sadzą odmianę DENAR, w tym roku mieliśmy jej 2ha i w magazynie zostało mniej niż 1/3 Ludziom smakuję i kupują.