721 Ostatnio edytowany przez boberek666 (2013-02-26 00:13:09)

Odp: GG FORUMOWE

Panowie w ostatnim czasie zakupiłem parę łąk........ ale nie które zlokalizowałem tylko na geoportalu........ bo właściciele nie żyją a spadkobiercy nie wiedzą co i gdzie ale kasę wiedzą  jak przeliczyć........ i tu moje pytanie czy ktoś ma lub polecił by jakiś odbiornik GPS żeby wplepac współrzędne i odnaleźć punkty krańcowe działki....

722

Odp: GG FORUMOWE

Z tego co się dowiadywałem, to niestety nie jest tak prosto... odbiorniki gps które nie są typowo geodezyjne maja dokładność w najlepszym razie rzędu metra, a raczej tak jak samochodowe raczej bęzie to 2-5m. Geodezyjne to już wyższa półka kosztują po kilkadziesiąt tyś zł i tam jest dokładność rzędu dziesiątek cm.

Kiedyś były zakopywane pod kamieniami granicznymi butelki pokazujące konkretny punkt.

Druga sprawa czy są określone punkty i granice. Na jednej mojej działce są, a na drugiej geoportal pokazuje granice, a geodeta twierdzi, że trzeba robić z sąsiadami wytyczanie granic, jak się zgodzą to ok, a jak nie to dopiero sądownie można będzie zatwierdzić granice.

723

Odp: GG FORUMOWE

Scorpion napisał/a:

http://allegro.pl/zawor-pneumatyczny-pr … 34044.html
taki zawór w położeniu 1- ciśnienie na siłownik. w położeniu 2-trzyma. w położeniu 3-spuszcza powietrze z siłownika. Dobrze myślę  ?

Mam taki ale hydrauliczny i to wygląda tak:
króciec 1 - wejście
króciec 2 - wyjście 1
króciec 3 - wyjście 2

Dźwigną regulujesz, którym wyjściem ma wyjść olej (1 lub 2) podany do wejścia.

724

Odp: GG FORUMOWE

goldenarts napisał/a:

Z tego co się dowiadywałem, to niestety nie jest tak prosto... odbiorniki gps które nie są typowo geodezyjne maja dokładność w najlepszym razie rzędu metra, a raczej tak jak samochodowe raczej bęzie to 2-5m. Geodezyjne to już wyższa półka kosztują po kilkadziesiąt tyś zł i tam jest dokładność rzędu dziesiątek cm.

Kiedyś były zakopywane pod kamieniami granicznymi butelki pokazujące konkretny punkt.

Druga sprawa czy są określone punkty i granice. Na jednej mojej działce są, a na drugiej geoportal pokazuje granice, a geodeta twierdzi, że trzeba robić z sąsiadami wytyczanie granic, jak się zgodzą to ok, a jak nie to dopiero sądownie można będzie zatwierdzić granice.

i tu jest ból tez słyszałem o tej dokładności podstawowych odbiorników GPS.... ale możne chodź trochę pomoże w odnalezieniu działki....

725

Odp: GG FORUMOWE

sam tak chciałem znaleźć punkty graniczne mojego lasu, ale na geoportalu zgodność granic z rzeczywistością jest na poziomie ok 2m na moich działkach...a na max. powiększeniu 1cm to ok. 10m

Przy takiej rozpiętości ciężko szukać... sad

726

Odp: GG FORUMOWE

rudemenes napisał/a:
Scorpion napisał/a:

http://allegro.pl/zawor-pneumatyczny-pr … 34044.html
taki zawór
w położeniu 1- ciśnienie na siłownik.
w położeniu 2-trzyma.
w położeniu 3-spuszcza powietrze z siłownika. Dobrze myślę  ?

Mam taki ale hydrauliczny i to wygląda tak:
króciec 1 - wejście
króciec 2 - wyjście 1
króciec 3 - wyjście 2

Dźwigną regulujesz, którym wyjściem ma wyjść olej (1 lub 2) podany do wejścia.

bo potrzebował bym żeby działał tak jak pisałem

727

Odp: GG FORUMOWE

koledzy moze doradzicie gdzie dostane takie sruby czy pokretla do regulacju walu uprawowego jak w tym agregacie http://moto.allegro.pl/agregat-uprawowo … 08161.html

Fortschritt zt 423 a razy 2

728

Odp: GG FORUMOWE

Dwa profile żeby ściśle pasowały do siebie,  w ten środkowy wspawujesz nakrętkę a w zewnętrzny pręt gwintowany i u góry tulejka żeby gwint się się ten gwint obracał i korbkę

E 516 na części
Telefon 695 076 269

729

Odp: GG FORUMOWE

no wlasnie nie zabardzo wiem jak w ten zewnetrzny profil ten gwiny zamocowac

Fortschritt zt 423 a razy 2

730

Odp: GG FORUMOWE

u góry końcówkę gwintu stoczyć na okrągło, tak żeby się obracała lekko w tulejce wspawanej a na gwincie pod tą wspawaną tulejką zrobić też mały pierścień. i teraz jak ten pręt będzie wystawać nad ten zewnętrzny profil to wrób otwór na przetyczkę no i korba

E 516 na części
Telefon 695 076 269

731

Odp: GG FORUMOWE

Tak jak pisze Laszek ale nie używaj prętów gwintowanych tylko poszukaj gdzieś śrub z gwintem trapezowym który jest mocniejszy i nie podatny na zardzewienie i zapieczenie się .

732

Odp: GG FORUMOWE

Przerabiam sobie widły pod tura, z płyty ładuję ładowaczem więc turem tylko spod bydlaków czasami może z pryzmy na polu. W takim układzie warto męczyć się z robieniem krokodyla czy same widły wystarczą ?

733

Odp: GG FORUMOWE

Stanowczo krokodyl co podbierzesz to twoje widły to mnie kiedyś doprowadzały do pasji, wybierając obornik z kojców, mam tuczniki na głębokiej ściółce.

734

Odp: GG FORUMOWE

ja mam tylko widły bez krokodyla ale sterowane na siłownik i jak siłownik mam cofnięty na max to widły są gdzieś tak pod kątem 30 stopni i to wystarczy w zupełności, zanim miałem empora to tylko turem ładowałem gnój z płyty i pryzmy,u znajomego gnój wywoziłem z kurnika 80x18 metrów i była tam warstwa około 50cm, radził sobie tam bardzo dobrze

E 516 na części
Telefon 695 076 269

735

Odp: GG FORUMOWE

Miałem mf255 ze zwykłym turem obornik z 4 kojców wybierałem od świtu do nocy, 2,5 roku temu sprzedałem go, z kolegą mechanikiem dorobiłem euroramkę do ostrówka kupiłem krokodyla 1,6 m no i do obiadu po robocie.

736 Ostatnio edytowany przez Scorpion (2013-03-16 10:46:47)

Odp: GG FORUMOWE

No przy moim mam 3 sekcje więc idzie zrobić tylko zwykłe widły to obcinam ramę, spawam mocowanie i gotowe a do krokodyla trochę więcej zabawy.
Koseś jak masz to przy swoich ładowarkach zrobione? I Gdyby 2 rzędy bydła stały nad jednym kanałem (np 0,5 metra głęboki na 1,5metra szerokości) to jak często trzeba by zabierać obornik ? myślałem żeby zrobić już tak że tylko raz na tydzień np

737 Ostatnio edytowany przez fryzomaniak (2013-03-16 23:59:47)

Odp: GG FORUMOWE

Koledzy, zerknijcie na post nr 8662 na tej stronie-http://sgforum.hu/listazas.php3?id=1237 … o=kmoforum Ciągnik bardzo wyróżniający się, i o ile mnie pamięć nie myli to dzieło naszego kolegi z forum smile

738

Odp: GG FORUMOWE

Tak, ale widzę tam fajnego ZT423 i te samopoziomujące w ostatnim poście, widać że konstruktorzy nie próżnowali

739

Odp: GG FORUMOWE

Swoją drogą oryginalnych ZT 423 jest tylko kilka. Za czasów komuny Fortschritt mógł produkować ciągniki tylko do 100km, wyższe moce były zarezerwowane dla ZSRR. Dlatego te kilka oryginalnych ZT 423 to prototypy które miały wejść do seryjnej produkcji po upadku ZSRR. Szkoda że tak się nie stało sad

740

Odp: GG FORUMOWE

Uświadamia mi tylko w ile sprzętu tej marki muszę się obłożyć. Piękna galeria, można oglądać bez końca