21

Odp: Kombajn forszaj E-512

Ja tam stawiam na to ze masz zle zrobiony rozrusznik.Ja jak kupiłem to tez niby mialem po regeneracji tylko ze ktos go robił tylko nie miał o tym zielonego pojecia przy drugim sezonie wyzioną ducha,zgrzytal nie chciał krecic rozjechało sie wszystko w nim bo nie zabezpieczony nie był z jednej strony.

22

Odp: Kombajn forszaj E-512

A alternator ? u mnie  było tak że po doładowaniu prostownikiem  palił super ale już po kilku godzinach - przy włączonym wentylatorze nie odpalał  w końcu jeździłem bez włączonego wentylatora i nie gasiłem kombajnu do czasu kiedy zapaliły się przewody przy alternatorze ( nie łożyska  - jakieś zwarcie ) kupa dymu i płomień , skończyło się na wymianie alternatora i elektryku - i na szczęście .

23

Odp: Kombajn forszaj E-512

po pierwsze prąd ładowania powinien wynosić 28v
przetrzyj wszystkie styki od klem do alternatora a styki posmaruj smarem miedziowym i wtedy sprawdz ładowanie

24

Odp: Kombajn forszaj E-512

witam, szukam watku ta temat cisnienia oleju w 512 i nie moge znalezc . mam taki problem ze jak odpale zimny silnik to cisnienie na wskazniku skacze prawie na max na wolnych obrotach,a jak tylko sie rozgrzeje to na wolnych spadnie na czerwone pole , jak dodam gazu na mlucenie to wskoczy na poczatek zielonego pola. jakie ma miec cisnienie na manometrze na zimnym i na  rozgrzanym i w ktorym miejscu wkrecic manometr,?

25 Ostatnio edytowany przez PawełS.64 (2012-07-31 22:26:12)

Odp: Kombajn forszaj E-512

Zmień manomert na taki ze skalą.Oceny takie jak w dzienniczku szkolnym.

26

Odp: Kombajn forszaj E-512

czesc panowie, nie mialem dostepu do neta wczesniej

alternator i rozrusznik poszly do regeneracji i problem ustal, mimo wszystko kombajn nadal ciezko pali, akumulatory prad trzymaja (swoja droga jest problem z cofajacym sie paliwem, zawor zwrotny jak i pompka paliwowa wymieniona, jakies pomysly?)

Teraz mam takie pytanie, rozrusznik (niby po regeneracji0 czasami nie trafia i slychac ten świst, znajomy ojca mowil ze jest to kwestia ustawienia rozrusznika, moze ktos to potwierdzic? ewentualnie poratowac zdjeciem jak ten rozrusznik jest u was ustawiony?

27

Odp: Kombajn forszaj E-512

ten świst jak to nazywasz to problem z elektromagnesem odpowiadającym za wbijanie bendiksa. a cofające paliwo to może być nawet nieszczelny przewód do zbiornika...

28

Odp: Kombajn forszaj E-512

wlasnie nie wiem co mam myslec, na poczatku chyba z 8/10 razy swiszczal, a gdy ojciec cos pokombinowal przy rozruszniku palil prawie za kazdym razem (dodam ze w tym czasie rozrusznik nie byl remontowany, ponadto rozrusznik sprawdzony w ciagniku i palil za kazdym razem)

co do cofajacego sie paliwa nie widzialem nigdzie zadnego nieszczelnego przewodu, ale sprawdze dokladnie to jeszcze raz jutro

29

Odp: Kombajn forszaj E-512

A nie masz czasem wywalonego wieńca i Ci nie zazębia ?

30

Odp: Kombajn forszaj E-512

no to tez moze byc jedna z przyczyn, ale jak porownywalismy wieniec z ciagnika a ten w kombajnie to byly w podobnym stanie

31

Odp: Kombajn forszaj E-512

cofające się paliwo ..   przewód nie musi się nigdzie pocic  by pokazac ze jest nieszczelny ...   koszt przewodu do paliwa to    pare złotych ..   warto wymmienic ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

32 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2012-08-05 22:36:31)

Odp: Kombajn forszaj E-512

gonzo2121 napisał/a:

witam, szukam watku ta temat cisnienia oleju w 512 i nie moge znalezc . mam taki problem ze jak odpale zimny silnik to cisnienie na wskazniku skacze prawie na max na wolnych obrotach,a jak tylko sie rozgrzeje to na wolnych spadnie na czerwone pole , jak dodam gazu na mlucenie to wskoczy na poczatek zielonego pola. jakie ma miec cisnienie na manometrze na zimnym i na  rozgrzanym i w ktorym miejscu wkrecic manometr,?

Zobacz kolego np. tu http://fortschritt.p2a.pl/viewtopic.php … 806#p78806 i przejrzyj wątki w tym temacie dotyczące silników z traktorów

Matey napisał/a:

...swoja droga jest problem z cofajacym sie paliwem, zawor zwrotny jak i pompka paliwowa wymieniona, jakies pomysly?....

A jaką tą pompkę kupiłeś? Sprawdziłeś też dokładnie ten nowy zaworek zwrotny zanim go założyłeś?

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

33

Odp: Kombajn forszaj E-512

pompka zasilajaca ifa w50 jak dobrze pamietam, jutro sprawdze dokladnie to poprawie jesli sie myle

tak, zawor zwrotny sprawdzalem, porownywalem ze starym, w starym zaworze kulka która jest w srodku wciskala sie lekko, praktycznie bez wysilku do srodka, w nowej trzeba bylo uzyc troche sily aby ja poruszyc

Czyli wszystko wychodzi na to ze czeka mnie zakup przewodu, powiem szczerze ze nawet na to nie stawiałem

34

Odp: Kombajn forszaj E-512

Na rynku jest sporo wadliwych nowych pompek. Mają kiepskie zaworki, nieszczęśliwe prowadzenia i krótko działają hmm
Zaworek najlepiej całkowicie rozkręcić i dobrze przyjrzeć się jego wnętrzu. Czasami zdarzają się tam różne niespodzianki...

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

35

Odp: Kombajn forszaj E-512

Witam wszystkich  .Kolega przyprowadził mi E512 do wymiany całej elektryki.Wywalenie starej i położenie nowej .Nadmienię jeszcze ze przewody i konektory, lampy wszystko do wymiany .Ile  można za taką usługę krzyknąć.

36

Odp: Kombajn forszaj E-512

Witam,mam taki problem,alternator ładuje ok.27v,regulator napięcia jest na alternatorze ,taka mała kostka,jednak po tygodniu koszenia ,akumulatory odparowują i robią się z góry suche ,co jest nie tak?Pozdrawiam.

37

Odp: Kombajn forszaj E-512

A jakiej pojemności masz te aku?

38

Odp: Kombajn forszaj E-512

Tak to bywa ze starymi aku. potrzebują więcej amper i się grzeją ,puki są dobre to dolewaj wody i w pole.

39

Odp: Kombajn forszaj E-512

Aku są 190 A,mają 4 lata,jednak te same aku ,po żniwach są w 303 i tam nie odparowują ?

40

Odp: Kombajn forszaj E-512

Jak byś robił na 2000 obrotach to też by odparowały .