41

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Po pierwsze jak robili ten silnik to musieli zachować jakiś zakład że by splanować te bloczki.
po drugie zawory mi się nie odznaczyły na tłokach, zawory ustawiałem na zimno oczywiście (taki głupi to nie jestem) no i szczelinomierzem
po trzecie jasne że dawałem uszczelki pod bloczki bo tak to by nie był szczelny, no ale to po jednej sztuce
po czwarte on nie wydmuchuje uszczelki na zewnątrz ani do kanału wodnego w środku tylko dmucha kompresje do wody, ale jak wyjmę uszczelki spod głowic to normalnie nówki nic nie widać
po piąte czemu nie można dawać go do przestrzelenia ?????? ja kupiłem go z Niemiec jeździłem 4 lata i zauważyłem że wał chodzi w bloku. widocznie Niemcy rozebrali silnik złożyli a nie włożyli na wal półpierścieni tych które blokują wal.no i wtedy był ten kapitalny. później dmuchnął kompresje i tak cały czas co roku.
po szóste zastanawia mnie  teraz jak się dociera silnik poszcza biały dym a jak dodać gazu to już całkiem, a wtedy nie było, jak wymieniłem wcześniej tuleje to było słychać tylko gwizd jak dokładałem gazu .  czyli popełniłem dużo błędów ale co zrobić?????

42

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Może poszukaj pękniętej tulei lub głowicy? skoro uszczelki są nie naruszone :hmmm:

tel: 605107385  czynny non stop
ZT 323 A 89`
E 512 77`
B 200/5 83`
Brakuje mi Trabanta   http://img77.imageshack.us/img77/6011/fzt303nb5.gifhttp://img519.imageshack.us/img519/7425/cccp.jpghttp://img148.imageshack.us/img148/4215/trolex.jpg

43

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

prędzej pęknięta głowica  wymień głowice i zobaczysz

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

44

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Mówisz że było słychać świst tylko, oznacza to że masz w nim Turbine??

Fortschritt ZT-303-D------------A w przyszłości Fortschritt ZT-323-A

Sprzedam lampy zespolone diodowe, diody LED.
Bliższe informacje i zdjęcia na tej stronie:http://www.was.eu/index.php3?action=wyroby&kategoria=diodowe&strona=1&sort=&lang=PL

45

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

joo turbineee smile))  no bez przesady, a jak to coś wygląda???? ale zanim wymieniłem tłoki i tuleje to nie było tego gwizdu. no i niby głowice są okej tuleje nówki chyba że jakieś marne.

46

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Damian bez obrazy ale czasami gadasz totalnie bez sensu neutral  wybacz ale on napisał że po remoncie jak go odpalał i docierał to  słychać było gwizd  to nie oznacza że  ma turbinę    to po prostu  przez coś co się docierało wydawało podobny dźwięk  nie wszystko co gwiżdże ma turbinę ...

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

47

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

wlacha, ale to było cały czas był piękny głos tego silnika jak orałem to chciało się jeździć, bo wcześniej miałem już wybite w tłokach sworznie i było takie siekanie...... ale teraz gitara, tylko ten dym.....

48 Ostatnio edytowany przez tomek1974 (2009-11-10 20:40:51)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Końcówka?

49

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

W moim kobajnie na obrotach około 1600 terz słychać taki *** pogwizd .

od małej myszki do Cesarza , wszyscy żyją z gospodarza

tel 782 616 889 dla kolegów z forum czynny całą dobę  Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki , tylko cuda zabierają mi trochę czasu.                                                                                                          "Mówią żem jest paranoid a ja nie przejmuję się jadę co fabryka dała ....."

50

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

miałem  hondę accord   gwizdała tez jak by miała turbo wszyscy się dziwili  co to jest   a gwizdała błahostka   a mianowicie simering na wale był przyczyna gwizdania  jakoś źle był włożony czy coś i gwizdał po wymianie simeringu gwizdanie ustało  możne ten gwizd w waszych ciągnikach\kombajnach jest właśnie spowodowany  właśnie przez simering

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

51

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

A może tłumik.

52

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

może i tłumik ale to by musiało gwizdać prawie na każdych obrotach  tak mi się wydaje

Każdy samochód może służyć Ci do końca życia... tylko wystarczy nim z...... smile

53

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Wisniak, może z tym silnikiem wcale nie jest tak źle jakby się wydawało, a to gwizdanie to może pochodzi z np. pękniętego kolektora ssącego? Może rozszczelniło Ci się połączenie sprężarki z kolektorem ssącym? Wtedy będziesz miał taki jednostajny gwizd.
Jak chcesz sprawdzić skąd Ci dmucha kompresję do wody, to upuść trochę wody z silnika, zdejmij z głowic górny kolektor wodny oraz pasek z pompy wodnej i odpal silnik. Zobaczysz wtedy w którym półbloczu Ci dmucha. Potem znowu upuść wody, zdejmij tą jedną głowicę i opuść tłoki na równo, do połowy tulei. Zwróć uwagę, żeby w półbloczkach było pełno wody, okryj je szmatą i zostaw na noc. Jak będziesz miał pęknięta tuleje, to na rano, na pęknięciu pokaże się korozja. Inaczej ciężko jest to zauważyć gołym okiem. Jak korozji nie będzie to szukaj przyczyny na powierzchniach bloczka i głowicy lub w uszczelce.

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

54

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

No ale on nie dmucha cały czas tylko pochodzi trochę i wtedy dmuchnie.
Piotrze a czemu tych silników nie można dawać do przestrzelenia i walu do szlifu?????

55

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

tatamarty.323a napisał/a:

Może poszukaj pękniętej tulei lub głowicy? skoro uszczelki są nie naruszone :hmmm:

może wyleciał  pierscień zabezpieczający sworzeń tłoka i rysuje po tulei stąd ten gwizd a wode wydmuchuje przezto że się zaciera na jednym garku i od czasu do czasu termostat ją puszcza

56

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

rmalis czytaj od początku co było z silnikiem!!!!

ja mojemu silnikowi musiałem zrobić szlif wału bo szkopy go zatarli, jak go robili to nie włożyli pierścieni zabezpieczających wal i chodził mi w silniku, na wale były rysy więc dałem do szlifu, a zanim robiłem silnik to jak się rozgrzał to miał słabe ciśnienie.
jednym słowem był zajechany a ja go odnowiłem bo miał być dobry statek, a on się mści .

57 Ostatnio edytowany przez PiotrK (2009-11-17 15:55:04)

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

wisniak222 napisał/a:

...zawory ustawiałem na zimno oczywiście (taki głupi to nie jestem) no i szczelinomierzem...

He, he big_smile Nie jeden tak już mówił... W Twoim przypadku to może i lepiej byłoby je ustawić na oko, bo nie zawsze szczelinomierz w takich sytuacjach się sprawdza.

wisniak222 napisał/a:

...on nie wydmuchuje uszczelki na zewnątrz ani do kanału wodnego w środku tylko dmucha kompresje do wody, ale jak wyjmę uszczelki spod głowic to normalnie nówki nic nie widać....

wisniak222 napisał/a:

No ale on nie dmucha cały czas tylko pochodzi trochę i wtedy dmuchnie.
...

To by wskazywało na jakieś mikropęknięcie w tulei, które rozszerza się po rozgrzaniu silnika. Sprawdziłeś tuleje tak jak pisałem?


wisniak222 napisał/a:

...Piotrze a czemu tych silników nie można dawać do przestrzelenia i walu do szlifu?????

Najpierw spytaj się swojego mechanika. Zobaczymy co powie ;-)

www.ifa-serwis.pl - warsztat, szlifiernia, pompy wtryskowe, wtryskiwacze i mycie w myjkach ultradźwiękowych.
www.rajstop.pl
- Raj dla stóp smile Najtańszy i najlepszy sklep w sieci - hurt i detal

Zamiast PW proszę napisać maila - szybciej dochodzi i jest pewniejszy.   http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF Piszę poprawnie po polsku.

58

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Mój mechanik to mi nic nie powie bo on to jest fachowiec od c-360 zetorow, i ciapków
Takiego sprzętu nie robił. No ale jak teraz na jesieni założyłem nowe tuleje i dmuchnął to sie okazało że jednak jest pęknięta ta tulej ale wtedy czemu dmuchał????????? No i teraz jak go złożyłem to słychać takie ,,siekanie" w silniku, a prędzej jak wymieniłem tłoki i tuleje to był *** odgłos tego silnika.  No ale czemu tego bloku nie można  przestrzelić?????

59

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Przestrzelić możesz - ja tak zrobiłem w dobrej wierze. Zamiast PiotraK naprowadzę Cię na ślad. Osiowanie bloku, to bilet w jedną stronę, w kierunku zezłomowania silnika.

60

Odp: zt 323 dmucha kompresję do wody, co jest???

Wisniak żeś na mąciłeś w tym silniku że tylko ktoś o bardzo dużej wiedzy może go naprawić o ile się da.